ZEVS Forum

Vremenska postaja- Gradišče pri Materiji - Brkini

Začel/a gradiščan, 11. Maj 2007, 19:43:17

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 4 Gosti gledajo to temo.

gradiščan

VREMENSKI PODATKI SO DO NADALJNEGA NEDOSEGLJIVI ZARADI SELITVE OPREME V NOVO HIŠKO  :shrug:

max

Citat od: gradiščan dne 06. Maj 2008, 09:50:28
VREMENSKI PODATKI SO DO NADALJNEGA NEDOSEGLJIVI ZARADI SELITVE OPREME V NOVO HIŠKO  :shrug:

:clap: :clap:Dobro uštimaj :icon_wink:

ŠTROMAR

Aha, stara dama torej doživlja pomemben dan.  :clap: Medtem pa lahko uživamo v pogledu na Slavnik.

Astra

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

gradiščan


gradiščan

Nova pridobitev v Gradišču, za katero se moram zahvaliti PIHE-ju  :clap:, ki jo je nabavil, potem se zahvaljujem naslednjim Gradiščanom, ki so pripomogli k dokončanju in sicer mizar Karlo Mežnarjev, Jože Bzdičev in Rado. Tukaj pa je nekaj fotk:








Stolp do višine 5.30 metra


Šalčke  :icon_wink:


Prvi vtis Gradiščanov:  :clap: :icon_wink: in sem zelo zadovoljen z delom, seveda pa se lahko še kaj tudi popravi.. :icon_biggrin:

Vreme

Čestitke  :clap: :clap:. To pa že izgleda kot prava vremenska postaja  :icon_biggrin:

jaka

odlično! :clap: eno vprašanje...kako globoko mora biti v zemlji takle drog (za vetromer), da je stabilen in kako je pritrjen? hvala!


Pihe

Bravo @gradiščan! :clap:
To je majhna postaja za svet, a velika za Brkine! :icon_haha:
Še kak Hellmann pisker, pa heliograf in bo že zgledalo kot na ARSO postaji! :icon_biggrin:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

max

Mašina tole pa je :icon_wink:, kot je rekel @Vreme res tapravo :icon_eek:

Vidim da imaš šalčke :icon_wink:

ŠTROMAR

Zelo dobro opravljeno delo.  :clap:Ko bom bil velik, bom tudi jaz imel tako vremensko hiško!

grizli

Saj sem vedel, da boš ti to dober uštimal, vsa čast :icon_wink:

lpP
grizli ma vas rad

Astra

Robert. Bravo. Tole je pa res velika pridobitev za Gradiščane in tudi za naš ZEVS. Pa lega postaje je tudi odlična za meritve. Že konkuriraš ARSO-tu.  :clap:
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

gradiščan

HVALA ZA ČESTITKE IN POHVALE. Dolgo je sicer trajalo  ampak sedaj je tu.

Citat od: jaka dne 06. Maj 2008, 16:40:58
odlično! :clap: eno vprašanje...kako globoko mora biti v zemlji takle drog (za vetromer), da je stabilen in kako je pritrjen? hvala!

Drog je pritrjen v železno cev. To železno cev sem zabetoniral 80 cm v globino, ven pa ga gleda cca. 40 cm. Ta cev je za malenskost širša od samega droga, katerega sem potem samo nataknil notri v cev. To pa sem storil zato, da sem lahko vetromer naravnal na sever, kajti drugače bi rabil avtodvigalo, da se dvignem do šalčk. Ne me vprašat, kako je kopat tako luknjo v kamen.. :icon_cry:

Citat od: Pihe dne 06. Maj 2008, 17:34:43
Bravo @gradiščan! :clap:
To je majhna postaja za svet, a velika za Brkine! :icon_haha:
Še kak Hellmann pisker, pa heliograf in bo že zgledalo kot na ARSO postaji! :icon_biggrin:


Hvala ti.. prostora je res še za marsikej...Kaj vem, kaj vse prinese prihodnje leto. Morda kaj tudi od tega... Več boš ponujal za prodajo..prej me boš prepričal.. :icon_haha: