ZEVS Forum

Vremenska postaja- Gradišče pri Materiji - Brkini

Začel/a gradiščan, 11. Maj 2007, 19:43:17

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 3 Gosti gledajo to temo.

gradiščan

Dva dni se že ukvarjam z namestitvijo, vendar me program heawy weather malček zeza. Nikakor noče in noče delovat recording. Sem dal interval na 1, nato na 5, sedaj imam na 10 minut, vendar nič od njega. Podatke  curretn weather pa mi v PC-ju točno kaže enako kot na konzoli. Port com 1 sem nastavljal že na vse možne načine, vendar ne pridemo na tale recording.

Ima kdo kakšno idejo  :icon_question: :icon_confused:

polo

#91
Ok,se pravi da ti Heavy sploh ne bere podatkov?Se pravi PC in konzola nimata povezave?

Edit:Aha,malo slabo sem prebral...če to deluje moraš samo v wswinu nastaviti novo pot(history.dat)

gradiščan

Ne, heawy mora v svojo history.dat zapisovat podatke, potem jih wswin od tam prepisuje. Heawy mi ne zapisuje :icon_arrow: v histori :icon_cry:

Po moje je potrebno com1 kaj sprostit - spremenit. :icon_question:

Astra

Namesto history.dat shranjuj v drugo datoteko z drugim imenom. Morda je history.dat že preveč zabasan od zgodovine. Shrani v novo datoteko, mord bo kaj bolje. Sporoči.  :icon_smile:
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

gradiščan

Datoteka je prazna - 0, stare podatke iz prwejšnega PC-ja imam shranjene drugje, tukaj pa je vse na novo naloženo.

Astra

Ojej. Imaš podatek v Heavyweatherju. To pomeni, da so podatki dosegljivi. Očitno je težava v shranjevanju podatkov, kar pa po mojem ni težava v povezavi. Če imaš še kakšen PC, naloži ta program še nanj in poskusi če deluje tam. Da vidiš, če je težava samo v pravicah programa na tem računalniku ali ne. Nimam pametne ideje. Videti moraš kako se obnaša na drugem računalniku.  :icon_question:
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

max

Problem je v licenci :icon_exclaim:. Ko enkrat naložiš program na računalnik, je vprašanje, če prime ne drugega :icon_question:
Saj program dela, samo tiste važne stvari zaradi katerega je zadeva narejena, ti pa blokira.

To je isto, kot pri CD - TIS slovenije, prime samo na enem računalniku, na drugem ne več :icon_sad:

polo

Če prav razumem...
V Heavy-ju vidiš tiste podatke,kot so zunanja,notranja temperatura,veter,vlaga itd...?
Če ti to osvežuje potem povezava med PC in konzolo deluje.

Probaj v celoti odstranit Heavyja in ga namesti nazaj.
Potem v Wswinu ponovno določi pot.

@Max,kakšna licenca?
Si mislil od Heaviya?Ta program lahko neomejeno nameščaš na koliko hočeš računalnikov in še vedno bo deloval.

gradiščan

Nova WMR 200 je doma. Prva nelogičnost pri pregledu paketa je bila, da ima sončni kolektor samo 1,2 m kabla za napajanje vetromera in enako dolg kabel za napajanje zunanje bazne enote  :icon_question:. Vsekakor bo treba improvizirat :icon_arrow:   Čas postavitve instrumentov? Ja, ni časa..zato bo še nekaj dni brez podatkov na spletu.

Astra

Citat od: gradiščan dne 10. Julij 2008, 11:53:44
Nova WMR 200 je doma. Prva nelogičnost pri pregledu paketa je bila, da ima sončni kolektor samo 1,2 m kabla za napajanje vetromera in enako dolg kabel za napajanje zunanje bazne enote  :icon_question:. Vsekakor bo treba improvizirat :icon_arrow:   Čas postavitve instrumentov? Ja, ni časa..zato bo še nekaj dni brez podatkov na spletu.
Čestitke. Ja, kable boš moral podaljšati, pa dobro zaščititi. Držim pesti.  :icon_wink:
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

Capillatus

Tudi pri meni se hočejo aktivirati, a jih mozilla blokira  :icon_wink:

gradiščan

Citat od: MaVeRiCk dne 27. Julij 2008, 18:51:40
@Gradiščan, zakaj se meni, pa mogoče tudi komu drugemu, ob vstopu na tvojo spletno stran, odpre en kup reklamnih sporočil oz. nekih spam strani :icon_eek: :icon_eek: :icon_eek:

p.s. - kdaj približno bodo zopet dosegljivi podatki na strani :icon_question: :icon_question:

Nimam pojma, kje naj iščem...kam se je vsedel spam.. da ga odstranim. Sem že tudi sam to ugotovil, vendar se ga ne znam rešit.

Vreme

Citat od: gradiščan dne 10. Julij 2008, 11:53:44
Nova WMR 200 je doma. Prva nelogičnost pri pregledu paketa je bila, da ima sončni kolektor samo 1,2 m kabla za napajanje vetromera in enako dolg kabel za napajanje zunanje bazne enote  :icon_question:. Vsekakor bo treba improvizirat :icon_arrow:   Čas postavitve instrumentov? Ja, ni časa..zato bo še nekaj dni brez podatkov na spletu.

Uf to pa sem prešvical. Super.  :icon_wink:. Očitno še nimaš časa za montažo  :icon_question:, a čakaš, da ti mi na srečanju vse zmontiramo  :icon_haha:

gradiščan

Vremenska postaja zaenkrat zopet dosegljiva. Koliko časa  :icon_question: bo tako, pa ne vem.

Sem šaril nekaj po ws3600, ponovno zalotal kontakte od comporta in zaenkrat nekaj zopet dela.

(PS: WMR200 sem vrnil v trgovino, ker to ni to, kar bi za ta denar lahko ponudila)

TgT