ZEVS Forum

Trenutno vreme ( od 15. 04 - do 30. 04. 2008)

Začel/a Mamut, 15. April 2008, 05:22:49

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Vremenko

Oblačno
Zmerno dežuje
S veter se je polegel,pred padavinami je močno pihal S veter


Na Kredarici pa zelo pestro :drool:

H2o

Žiri - pravkar nas je prešla nevihta. Veliko biskov in gromov, max RR okoli 70 mm/h. Sedaj se pomika proti JV. Trdih delcev ni bilo - le močan dež in spremljajoč veter.

Trenutni podatki so:
Dežuje, Temperatura = 9.6°C; Tmax = 16.8°C.
Danes je padlo zaenkrat 8.6 mm padavin (nevihta + ploha malo pred eno ponoči).

lp

MogollonRimSLO

Hvala, Zupmart!

Za Bezigradom v Ljubljani so zelo mocni sunki vetra. Dez obcasno nese vodoravno, prepogiba antene in trese kovinske dimnike.

Pred dobrim tednom dni pa je bila v Zgornjesavski dolini prava zimska idila (za nekaj ur).

Smučar

LJ-Vič: piha kot zmešano, začelo je deževati.  :icon_eek:

gradiščan

GRADIŠČE - BRKINI

Trenutno prši, do sedaj je nevihta navrgla 7.3 mm padavi, glavnina padavin je šla mimo mene in sicer je bila relacija iz sežanskega dol po slavniškem pogorju proti Istri.

Na fotografiji se vidi meglica, ki se dviga v matarskem podolju med mano in slavniško pogorje južno od mene..



Po radarju Lisca sodeč pa prihaja nova nevihta..sliši se tudi grmenje..

max

#485
Griže

Pri nas se še nič ne dogaja, razen pooblačitve in padec temp.za 4°C v eni uri.
V Celju je ob cca 15:00h bila močnejša ploha. Od SZ se nam bližajo kar močne padavine.
Lepo se vidijo padavinske zavese(jaz pa prazne baterije na fotoaparatu :icon_exclaim:)

Temp. 14,1°C
Tlak 1025mb
RH 45%
Veter do 15km/h SZ

Elessar

Litija, grmi, bliska, skratka nevihta!

Zanekrat še ne dežuje močno bo pa prav kmalu začelo, počasi bo treba izklopit računlanik!



EDIT:med pisanjem se je ulilo!
Lp, Tilen

eddy

ob prehodu nevihte je nekajkrat zagrmelo

zapihalo je tja do 30 km/h

nato je zacelo rahlo dezevati nato malo bolj in nato konec vsega tako da smo dobili 1mm dezja
temperatura pa je padla iz 17 stopinj na 10.4 v dobrih 2 urah

Lp

joze

Ravna pri Ligu, oblačno in prši.

Temp 11 °C

Vlaga 72%

Padavine 4 mm

Okrog 15 ure, smo imeli dvajset minutno nevihto.

Ciklon

Zahodno od Udin je nastala nova močna nevihtna celica. :icon_arrow:
Raj je v naravi :buttrock:

maestro

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

kekec46

no pri nas je tudi dež, nekajkrat je zagrmelo in elektriko je vrglo vn ... :shrug:
t: 8,8
hg: 80
p: 1022,9
v: do 15km/h (sunki do 30km/h) jugo, jugovzhodnik
padavine: zadnjo uro : 3,1 mm
padavine danes: 3,6 mm

LP

walter76

#492
Portorož
Rahlo dežuje,2 krat tudi že zagrmelo
Tem 16.5.C
Bliža se ena manjša linije padavin,kot na povedano.

p.s:kamere  Bertoki in Videž smer Koper je CRKNILA..,no sej ob morju ne bo neviht... :icon_exclaim:
Prijatelj vremena !

max

#493
Griže pri Žalcu

V celotni liniji padavinskega pasu, ki prehaja našo "kuro", se je vseskozi ohranjala ena luknja brez padavin
v kateri je naš kraj, tako da smo dobili le eno kapljo na 100m2 :icon_rolleyes:


Od S-SZ se že vidi jasnina, tako da bo danes dnevni izkupiček padavin 0mm :icon_wink:

walter76

NO PA JO IMAMO NEVIHTA NAMREČ..
Grmi,bliska...okrepljen veter in zmeren (do močan)dež.
Tem zdaj 14.9.C
Prijatelj vremena !