ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

bbator

#375
Joj joj kako majhne razlike. Tudi v Domžalah baje dežuje. Pri nas zadnje pol ure močno sneži in smo točno pri 15cm. Me je že malo strah da ne bo šlo v dež. Očitno trenutno intenziteta odloča...

Edit 8.50: utrgal se je oblak. Sedaj res močno sneži a snežinke padajo hitro. Smo očitno res na meji...

Edit 9.15: noro pada. Mislim, da se približujemo 20cm. V istri pa se ustvarja nek dimnik, ki ga nese proti vzhodu. Prav tako dimnik v Kvarnerju
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

snowfrick

Citat od: sasolaguna dne 30. Januar 2015, 08:31:45
Kje je pravzaprav trenutno meja med dzjem in smegom? V Celju in Velenju mmda tudi mocno snezi, v ZAsavju pa kot slisim dezuje

Daleč od močnega sneženja pri nas,saj se močnejše padavine zaenkrat zadržujejo v okolice Ljubljane in zahodno od nje proti meji z Italijo.
Pri nas sicer sneži,vendar so snežinke majhne in ni učinka.

Vogel na okoli 25 cm

malamut

Dol pri Hrastniku:

0°C rahlo dežuje, močnejših padavin pri nas še ni.

Meja po mojem mnenju poteka (sever/jug) nekje od Ljubljane preko Trojan, severnega zasavskega hribovja (Čemšenik, Mrzlica, Šmohor) preko Celja, vse proti Mariboru. Vsaj po kamerah sodeč.

johnb

Citat od: sasolaguna dne 30. Januar 2015, 08:31:45
Kje je pravzaprav trenutno meja med dzjem in smegom? V Celju in Velenju mmda tudi mocno snezi, v ZAsavju pa kot slisim dezuje

Vprašanje kje je ta meja, še vedno je odvisno od intenzitete. Jaz sem recimo na JV pa je že veliko dežja vmes ob krepitvi pa tudi več snežink. Naslednje 2-3 ure so še kritične potem pa se bo ohladilo povsod. Menim da bi LJ celo znala preživeti in šteti decimetre.
Weather is full of surprises, most of them are unpleasnt!

Duzek

Še vedno močno sneži. Smo na 35 cm novega.  :bouncy:

Tistega snežaka z Vogla ne jemati 100% je precej snega odpihnil tudi veter.

LP
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Lazic

Stranje pri Kamniku
dež s snegom, prevladuje dež
že celo noč se izmenjujeta dež in sneg, tako imamo le kakih 5cm plundre po tleh. Totalen fail tole danes, bolj kot greš proti jugu in nižje kot greš bolj gre v čisti sneg. V LJ dežja praktično niso videli...

paradolf

Menda tudi v Podgorju dežuje s posameznimi stopljenimi snežinkami sedaj  :icon_sad:

Dobrunjue povsem druga slika. Močno sneži
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

računalnik

Citat od: Duzek dne 30. Januar 2015, 08:48:24
Še vedno močno sneži. Smo na 35 cm novega.  :bouncy:

Lepa razlika. Tukaj pa počasi lezemo k 20cm

Neurje

Močno sneži  ...........  skratka fenomenalno........ :bouncy:

stog

#384
25cm, 0,1°C in zmerno do močno sneži z 4-5cm/h.
Mislim, da do 40cm skoraj zagotovo prilezemo.

march

VP Laško - Lahomšek 420 m DEŽUJE, VP Petrovče 250 m  SNEŽI.

Lp, March

maestro

Nekaj cm snega,po cestah pa pravi kaos kar poslušam...Mislim ko da bi bil sneg res nenavaden pojav :icon_neutral:
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Vrbičan

Oblačno,vetrovno in deževno
Danes je padlo 34.2 mm
Včeraj 9.8 mm
Reka konkretno narasla pričakujem manjša razlivanja ob strugi...
Trenutno stanje
T: 7.7°C
Vlaga:91%
Zračni tlak: 972 hPa močno pada
Sunki vetra do 55 km/h
VP Vrbica pri Ilirski Bistrici-
Davis vantage pro 2
Davis vantage vue

klempo

#388
Močna ploha sodre pri +1 *C
EDIT: in med dežjem že snežinke, upam da se je že začelo hladiti v višinah

blazek

Včeraj zvečer je prehodno rahlo snežilo. Temperatura se je ponoči zadrževala okolli 1°C. Proti jutru pa je pričela naraščati. Trenutno smo ob rahlem dežju na 2,5°C.

Zračni tlak strmoglavlja in je 975,6hPa.

Piha rahel N-NE veter.