ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

H2o

Nevihta v okolici, + 9.9°C.

V višjih legah se vendarle nekoliko že ohlaja. Na Cerknem je iz dopoldanskih 4.7°C padla na 3.9°C.

Oblak69

#46
Nevihta, močno grmi in se bliska, močno dežuje T = 6,7 °C  :o


tomazsta

VP Rakitna, 827m

Vreme: Pretežno oblačno

Temperatura: 7,7 °C
Tminimum: 6,8 °C ob 15:52 h
Tmaximum:9,3 °C ob 13:39 h
Trosišča: 6,6 °C
Vlaga: 93%
Zračni tlak: 1011,2 hPa miruje
Veter: 12,9 km/h smer Z
Veter max.sunek: 41,8 km/h ob 15:12
Padavine: 4,4 mm

Lp Tomaž

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

roky

Že od noči piha jugozahodnik. Dopoldan se je še okrepil, ker se vidi tudi po windrunu, da je danes pri nas kar vetrovno :icon_wink:.
Zdaj je oblačno, rahlo dežuje, piha tudi veter. Grmi pa še nič :icon_wink:.

Temperatura 10,4°C
Vlaga 83%
Tlak 1004 hpa
Piha veter v sunkih 32,4km/h NW 2Bft
Windrun danes 110,2 km

:wavey:

Perice

Dežuje,piha in 11°C. :buttrock: Ko da smo aprila! :banghead:
Ni nam lahko... :)

ŠTROMAR

Dežuje in grmi
Trenutna T= 9,9 °C
Padavin danes  3,1 mm

Primerjava povprečnih temperatur za januar:

mat89

#51
Pri nas čez dan večinoma pretežno oblačno,od 16.40 začelo deževat. Kljub večinoma oblačnem vremenu smo dosegli najvišjo janaursko temperaturo letos.
T:13,5 stopinj C
Tmax:14,3 stopinj C
Tmin:9,4 stopinj C
Vlaga:70%
Veter:20km/h JZ se krepi
Padavine:zaenkrat še nemerljive
Ponekod pa spet nevihte,očitno se je začela nevihtna sezona. danes ponekod na JV blizu 18 stopinj C

Edit 19:55:dežuje zaenkrat 2,2mm ,piha JZ veter do 20km/h

Najvišja temperatura na Zevs postajah je bila izmerjena na postaji Leskovec pri Krškem 17,4 stopinj C


Na Arso postajah se je najbolj ogrelo nap ostaji Cerklej ob Krki in sicer izjemnih 17,9 stopinj C

krispy123

Rahlo dežuje tudi tukaj, malo prej je tudi zmerno.
Temperatura: 11.7C
Padavine do sedaj danes 2,5 mm
Piha pa okrepljen juzni veter do 30 km/h.

gradiščan

#53
Gradišče - Brkini

SODRA  :icon_wink: in med tem udar strele v bližini. Smo za nekaj minut ostali brez elektrike. Poletna nevihta  :icon_question:

Pihe

Od včeraj od 11.ure dopoldne...pa do zdaj, padlo fantastičnih 170 litrov dežja (danes do zdaj 132 litrov) in še vedno zliva na polno,ob grmenju,občasni sodri in kar je še te poletne navlake.Saj veste, januar je in poletje je.:-)
Takt = +7,7 pada hitro
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

boro

Oblačno

T= 9,6°C
Tmax.= 11,0°C
Tmin.=9,0°C
Vlaga: 77%
Zračni tlak: 1012,8hpa
Veter: 14,7km/h, smer Z 
Najmočnejši sunek vetra: 45,1km/h (ob 06:59)
Padavine danes: 7,6mm







paradolf

Oblačno
+7.4°C

Danes je padlo 5.8mm. Ob malo močnejših padavinah popoldan je tudi precej pihnilo. Če prav smo v zavetrju je pihnilo do 23km/h.
Tmax. +10.2°C
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Povsem se je zjasnilo, sunki zahodnega vetra zgoraj še vedno preko 50km/h

T= 6,6 °C
Tmax= 8,4 °C ob 15:37
Vlaga pada in znaša 80 %
Padavine= 13,2 mm

Serpentinšek

Bolano  ;D



Sicer ne verjamem, da bi bilo v NM popolnoma jasno, verjetno napaka v depeši ali nekaj takega.

V Domžalah je ob 11.45 začelo kapljati in nato v presledkih deževalo nekje do 18h. Padlo okoli 4 mm, bomo zjutraj izmerili.   :)
V Zadrečki pa kot vidim kar okoli 15 mm (Sp. Kraše 13 mm).
O novem snegu seveda ni sledu niti pod 1300 m.
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

roky

Namesto, da bi zdaj bila zima kot bi morala biti, so skoraj pomladne temperature kot aprila in nevihte, spomladi marca pa aprila pa bo zima :drool: :icon_haha:.
Trenutno je pretežno oblačno, dežja ni, tudi veter, ko je pihal že od noči, je ponehal :icon_wink:.

Tmax 12,5°C ob 12:22
Zdaj je temperatura 6,7°C
vlaga 88%
Rosišče 4,9°C
Padavine danes 9,6 mm
Max sunek danes 32,4km/h NW 2Bft ob 07:10
Povprečen 3,4 km/h
Pot vetra 118,1 km

:wavey: