ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 12. - 15. 12. 2014)

Začel/a medovreme, 30. November 2014, 23:59:55

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Oblak69

Sneži  :buttrock:

T= 0,4 °C, zg. piha vzhodni veter okoli 10km/h 
Padavine= 49mm

Ogrevanje dežemera vklopljeno  :icon_wink:

računalnik


Tržičan

Brezje pri Tržiču

Popolnoma preklopilo na sneg, trenutno sneži, T = 2,5°C. Strehe so že malo pobeljene :bouncy:

Lp, Nejc

bbator

#48
Tudi v Ljubljani med dežjem že prve snežinke poleg mastnih kapelj. Temperatura pada in je že malo pod 3°C. Pravilno se mi je zdelo zjutraj, da je možnost glede na temperature, ki so bile do 1200m...

edit: dež s snegom, končno priletijo vmes že noramalne snežinke. Gleede na radar mislim, da bo preklopilo v sneg. Morda celo malo pobeli danes v Ljubljani :)
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

tomazsta

VP Rakitna, 827m

Vreme: dež s snegom

Temperatura: 0,2°C
Tminimum: 0,2°C ob 15:24h
Tmaximum:3,1°C ob 0:00h
Trosišča:0,1°C
Vlaga:99%
Zračni tlak:1008,9 hPa
Veter:3,2 km/h
Veter max.sunek:  17,7 km/h ob 9:12h
Padavine: 17,0 mm
Padavine to poslabšanje: 18,2mm

Lp Tomaž
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

roky

Pri nas je zdaj začelo snežiti. Me zanima koliko časa bo :icon_biggrin: :buttrock:.

Temperatura 3.4°C

:wavey:

Oblak69

Pred 20 min so padale snežinke v velikosti do 3 cm, na osojnih legah je pobelilo na hitro. Nato je zopet ob manjši intenzitei preklopilo nazaj v dež sedaj pa zopet sneži ob negativni temperaturi -0,2 °C, zgoraj 670m -0,3 °C

http://sentjost.axiscam.net




maestro

VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Perice

Tudi pri nas pričelo snežiti. :icon_wink: Vendar bo padavin zmanjkalo,še preden bo pobelilo. :icon_smile: sicer pa temperatura +1°C.
Ni nam lahko... :)

paradolf

#54
Dež s snegom :)
+1.3°C

Danes 28.7mm padavin.

Edit: Prehod v sneg. Snežilo je nato kakih 15 minut, nato pa hitro ponehalo. Na strešnem oknu je ostalo nekaj plundre, na travi pa se nič ne pozna.
Trenutno +0.7°C
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

bbator

#55
Nismo imeli sreče. Med dežjem so začele padati prave kepe, ko smo bili še pod rumenim na radarju. Potem pa smo prišli pod oranžen flek, ko bi moralo še bolj padati in preklopiti v sneg pa je le še rahlo deževalo. Tako je tudi trenutno...

edit: Brnik ob 18.00 rahlo sneži 0°C.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

medovreme

Ljubljana (Nove Jarše) - mešanica dežja in zmrznjenega dežja.

lp, Marko
Kaj je na obzorju?

Serpentinšek

Ne me basat   :zaba: Kako hiter prehod iz dežja na 1600 metrih do snega skoraj do nižin.
Celo v Domžalah opažam snežinke med dežjem pri +2.

Neverjeten kontrast med zahodom in vzhodom danes dopoldne. Zjutraj izmeril 7 mm, medtem ko se od Vrhnike naprej že otepali z vodo. To se je nadaljevalo še v dopoldanskih urah...



Padavin zmanjkuje...
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

krispy123

#58
Trenutno stanje
Oblačno, rosi
Temperatura: 2.5C
Padavine danes: 13mm, WRF model je totalno falil, ker je kazal vsaj 30 mm pri nas
Ob koncu padavin, so se ob rahlem dežju mešale tudi posamezne snežinke, a drugače nič posebnega.

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rahlo sneži, T = 2°C.

Višina snežne odeje: 3cm

Sneg počasi ponehuje, lepo je pobelilo, tudi cesta je zasnežena.

Lp, Nejc