ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 12. - 15. 12. 2014)

Začel/a medovreme, 30. November 2014, 23:59:55

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

računalnik

Citat od: bbator dne 01. December 2014, 09:43:35
dež s snegom pa tudi v lescah??
Glede na kamero na Voglu in Rudnem polju(komaj začelo snežiti), bi rekel, da je to napaka

snowfrick

Nizka oblačnost,zelo na rahlo dežuje pri +2.7°C.
Severno od nas, na višini okoli 800 metrov, pa se temperatura giblje okoli ničle(Graška Gora +0.3°C,Zavodnje +0.2°C).


Vrbičan

In spet poplave!!


V zadnjih 32 dni je pri meni padlo 700 mm
VP Vrbica pri Ilirski Bistrici-
Davis vantage pro 2
Davis vantage vue

stog

#18
Citat od: računalnik dne 01. December 2014, 09:49:52
Glede na kamero na Voglu in Rudnem polju(komaj začelo snežiti), bi rekel, da je to napaka
Tiste ikonce na http://meteo.arso.gov.si/met/sl/app/webmet/#webmet==8Sdwx2bhR2cv0WZ0V2bvEGcw9ydlJWblR3LwVnaz9Ccy92ZvIXZhxWbvcXZhRHalJ3Lp5Wa05CetxGfzx2b2VmbpFGf3VWY0hWZyx3ek9Wbhlmb6cycs9mdl5WahdCL0lHclpzJ3VWY0hWZydSf;
delajo glede na meritve avtomatskih podatkov, tako da bolj slabo ugibajo tip padavin.

Na Voglu, Rudnem polju in Ratečah ne sneži.  Ne sneži niti na Korenjskem sedlu, ne Kredarici pa že.

Tukaj občasno dežuje. Smo že prek 40mm.

zelva

Tole danes pa zopet podobno kot februarja - le da bo k sreči kratke sape. V višinah piha močan topel južni veter, pri tleh pa hladen vzhodnik. Rezultat: na Lubniku že -0,3°C in dežuje. Zelo zanimiv pa je potek 'inverzije'. Ponavadi gre obratno in topel južni veter ogreje zgornjo plast, spodaj pa se zadržuje hladen zrak dokler ga ne odpihne.
Sedaj se pa hladen zrak pri tleh potegne od SV že toliko prej pred prehodom fronte - če se temu kaosu od vremena sploh lahko reče hladna fronta.
Ah, kje je nek pravi prehod hladne fronte...

mat89

dež se krepi ,trenutno močno dežuje
T:3,2 stopinj C
Rosišče:3 stopinj C
Padavine:2,4mm

sasolaguna

V Nassfeldu sneži samo na zgornji tretjini smučišča nad 1800m, se pa menda spodaj pojavlja ledeni dež! Kot kaže bi znali bit kje problemi z žledom in poledico, res nenavadna vremenska situacija danes.

Gorazd

Vidim, da je tudi Gradiščan že na 100 mm.  :icon_eek:

Mejte se radi

gradiščan

Zanimivo, kako ozek pas "kvarnerskega dimnika" se vije že cel dopoldan...



Pri nas trenutno tik pod stotico padavin, trenutno RR= 14,9 mm/h
Temperatura 3,4 °C
Piha do 20 km/h smer NE

Na testni kameri se vidi, kako stoji voda po celem dvorišču, kar je pri nas neobičajno:


smotani

dežuje
temperatura 1.4 stopinj C  (pada)
bližamo se 50mm padavin

Na smučišču cerkno 1300m vse več snežink med dežjem

računalnik

Citat od: stog dne 01. December 2014, 10:19:07
Na Voglu, Rudnem polju in Ratečah ne sneži.  Ne sneži niti na Korenjskem sedlu, ne Kredarici pa že.
Ko sem gledal, je za krajši čas snežilo na Rudnem polju.

Trocki

Pri nas smo na 46mm v zadnjih 24h. Kaj bi bilo to snega. :icon_eek:  Škoda.
Vreme bo! :)

stog

#27
Na Javorniku žledi:
http://www.hribi.net/spletna_kamera/javornik/275
Arso je okrepil hidrološko opozorilo:
http://www.arso.gov.si/vode/opozorila/
V Postojni že 70mm.

Oblak69

Na Pasji ravan ob 12:07  -0,2 °C in 38 mm padavin od polnoči

Tu 1,4 °C in rahlo dežuje, 36 mm danes


snowfrick

#29