ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

mihav

Skoraj nemorem verjeti.

T=-3.3°C
P=1005mBar
RH=91%
In seveda dežuje, prava drsalnica, zgleda da je v višinah res pretoplo :zajec:
Global warming is a lie;)

robir

temperatura: +5,6°C
         pritisk: 1006 hPa
          vlaga: 76%
          veter: J-JV vedno močnejši sunki

Temperatura vztrajno raste in pošteno liže sneg. Iz streh teče kot da dežuje.


lp       robi :icon_question:
Bo še kdaj čez meter snega v nižinah?

beowulf

Nekje 3 °C imamo vsaj ne dežuje.............če bi vse te padavine bile snežne pa ne bi dobili skoraj nič snega :icon_haha: je ponavadi tako ko pride fronta z Z prinese topel zrak in ogromno padavin!
Ko pridejo padavine z JV ali V pa nimamo veliko padavin, vendar dobimo sneg :icon_wink:
Lp

Gorazd

Citat od: beowulf dne 22. December 2009, 10:51:24
če bi vse te padavine bile snežne
Mislim, da si nihče ne želi 250 mm padavin v snegu. Tam do 50 cm snega je prav dovolj.
Pri meni vstraja rosišče še desetinko stopinje pod lediščem, seveda pa dežuje.

Mejte se radi

Trocki

Citat od: Gorazd dne 22. December 2009, 11:05:28
Mislim, da si nihče ne želi 250 mm padavin v snegu.

Kaj ne!  :drool:  Samo da bi bil suh sneg. Vzamem dopust, ter kopljem tunele.  :buttrock:

Odzunaj pa deževno vreme pri temperaturi 6,1°C.  :shrug:

LP
Vreme bo! :)

maticek07

Podkoren 900 m.n.v

Snega 27cm

Zmerno Snezi

Temp 0.1 C

Brez veterje

Zimska jedila na visku, sam mislim da ne bo dolgo zdrzal, ker se nam topla posat priblizuje :banghead: :banghead:

Lluka

Planina pri Rakeku 465nmv            22.12.09  12.10 h         
trenutna višina snežne odeje = 3 cm                     
trenutno stanje =   dežuje                      
trenutna temperatura = 7,2 °C                     
trenutna temperatura na 5 cm nad tlemi = 5,7 °C                     
trenutna vlaga = 95 %                     
trenutna temperatura rosišča = 6,4 °C                     
trenutni občutek temperature ob vetru = ### °C                     
povprečen občutek temperature ob vetru = ### °C                     
minimalni občutek temperature = ### °C ob ### h                     
trenutna hitrost vetra = brezveterje                     
povprečna dnevna hitrost vetra = 0,8 km/h                      
max hitrost vetra = 14.0 km/h ob 00.30 h                     
max.sunek vetra = 28.0 km/h ob 00.25 h                      
minimalna temperatura  = 1,4 °C ob 2.00 h                     
maximalna temperatura = 7,3 °C ob 11,40 h                     
povprečna dnevna temperatura= 3,5 °C                     
windrun = 10,5 km                     
količina padavin 22.12.09 od7-7h (24) = 21,5 l/m2                     
Temp. reke Unica = 22.12.09, 5h:Izvir Malni= 4,1 °C                      

gradiščan

dežuje...dežuje...dežuje..do sedaj 39,6 mm, RR pa je 2,5 mm/h.
Temperatura 8,5°C
Veter v sunkih do 20 km/h smer S.
:wavey:

snowfrick

#1043
dežuje pri +3.1°C(temp. rahlo pada)

edit:skorajda ne dežuje več,temp pa še malo padla in je sedaj +2.9

nejck

Pravkar prišel s Krvavca, ob 12ih je je bila meja sneženja ravno na Gospinci (1500mnm). Mislm da bo do večera konec veselice tud na Krvavcu, dež do vrha! Mimogrede pri nas seveda dežuje pri +2,5°C, pričakujem da bo do jutri zjutraj pobralo še teh 10cm snega k ga je ostalo!  :icon_banned:
V hribih je sneg doma...

roky

Zbilje. Temperatura je 0.8°C, vlaga 95%, tlak pada in je 1006hpa, rosišče 0.0°C, veter je pihal 6km/h. Pri nas je oblačno rahlo dežuje. Občasno tudi  močneje dežuje. Snega imamo še 15 cm kljub dežju, ga  počasi pobira :shrug:!!  :wavey:

beowulf

#1046
Zmerno oblačno in 7 °C ja do petka se bo nabralo vode v Z Sloveniji se mi zdi da kar preveč plus tale sneg ki se topi.Tudi estofex opozarja na poplave v ZS. Marsikje bo lahko Božič nemiren :shrug: zaradi vremena.
Pri nas pa bo veter lahko delal štalo  :shrug: Kdo potrebuje zdaj to na koncu leta! :icon_sad:
Lp  

stog

#1047
Rahlo dežuje 1,5°C.
V tem poslabšanju že 26mm padavin.
Sneg in led se še kar naprej solidno držita, saj pri tako hladnih tleh in ne preveč toplemu zraku enostavno ne gre hitreje.
Če bi uspelo ponoči temperaturo dvigniti na kaj več kot 3°C in če bi padlo še kakšnih 60mm do jutri dopoldne bi lahko to pomenilo že poplave na Gradaščici.

V Postojni v zadnjih 6 urah 34mm!

podgorc

1,9 in dezuje imamo se 4 cm snega upam na sneg iz petka na soboto

bbenci2

Temperatura počasi pada iz 6,0°C kolikor je bilo ob 12:52 in zdaj je 5,5°C. Veter pa ne preseže tistih 13km/h kot je bilo zjutraj. Sneg se lepo počasi a vztrajno tali  :banghead: V zahodni in osrednji sloveniji pa kar oranžni fleki  :smash:
Piha pa vzhodni veter in ne JZ kot je bilo napovedano  :icon_arrow:
20.12.2009 >> -21,0°C
Davis Vantage Pro2