ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Tomy14

Ja, tako kot si reku @Est!, tukaj v Soški dolini se je sneg 'dolgo boril' z dežjem  :icon_haha:, tako da zdej ko sem se zbudil pa pada neka mešanca dežja in 'snega'. Ceste so že splužene tko da gremo na šiht. Če bi bila malo drugačna situacija, bi imeli zdej pri 0,9 stopinjah še vedno lep snegec.... :banghead:
WS 2350

kire

Še vedno sneži, (prav dovgo verjetno ne bo več)

+0,9oC

Snega zapadlo 19 cm, skupaj ga je tako sedaj 38 cm. Bilo ga bi več a se je spodnji rahel sneg stisnil...

Padavine: v tem poslabšanju 19 mm
Vreme je bilo, je, ter vedno bo.
LP. kire

MINIMAX

Lj-Polje
zmerno dežuje
-0,1°C
od 22:00   5mm padavin v glavnem dežja
sneg se je sesedel na cca. 5cm
MINIMAX
Lj-Polje

Roger

Pri nas pa celo noc dezevalo pri minusu.sedaj dezuje -0.3'c.snega priblizno enako kot prej le malo bolj je zbit,ga pa je se okoli 15cm

gradiščan

Dobro jutro  :buttrock:
Dežuje že od 21 ure naprej. Do sedaj 23 mm padavin. temperatura 6,3°C. Veter v sunkih do 20 km/h smer S. Snega je še za dobra 2 cm.
:wavey:

paradolf

Ob 7h je bilo oblačno z rahlim dežjem.
+0.5°C
Sneg ima malo skorje in ga je še 4cm.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Aquatic

Trnje, Škofja Loka

Podatki ob 07:40 uri
- oblačno, rahlo dežuje
- temperatura: 0,3°C   
- Tmin: -0,6°C ob 00:00 uri
- temperatura rosišča: 0,2°C
- tlak: 1007,4 hPa, rahlo pada
- relativna vlažnost: 99%
- brez vetra
- sneg se v dežemeru še ne topi, zato še ni podatka o količini padavin
Davis Vantage Pro2

krispy123

trenutno stanje
oblačno snega še je vedno 18cm in upam da ga bo vsaj 1cm zdržalo do božiča
temparatura=0.7C
RELATIVNA vlažnost=45%

ice

menjavata se dež in sneg sneži nad 900m
t pa še vedno negativana -0.5°C
okoli 15cm novega mokrega snega skupaj 35-40cm

topla plast je na 1200m  kar +2°C

Neurje

trenutno stanje
Zgornji Brnik   :bouncy:


                      0.4 °C
            oblačno in rahlo dežuje

Hladen veter:   1 °C
Vlaga:   97%
Rosisce:    1 °C
Veter:   0 km/h

Sunki vetra:   6 km/h
Pritisk:    1002.3 hPa
Vidljivost:   4.0 kilometri

Oblaki:   

Oblacno 914 m

Padavine : nekje od 23 ure se je začel dež , ki še vedno neusmiljeno pada in pobira sneg. Poledica je bila na višku.
Najbolj zanimivo mi je to da je @Pihe govoril da nebo imel snega sedaj nas bo pa na koncu ob jugozahodnem tipu vremena še nascal v debelini snega.

Še ena fotka naše zimske ;

Pihe

#1015
Snežilo je celo noč in šezdaj sneži,vendar je jasno,da se počasi transformira v dež.
Celo noč magičnih +0,3,ki so se izkazali za odlično kombinacijo z -0,1 rosiščem(grafa sta poravnana,kot da bi ju z ravnilom potegnil!)!
I like it! :buttrock:
Aja bistveno: snega je 25 cm :icon_cool:
Sedaj pa v realnost.Naj ga uniči,če se je že tako namenilo,ampak še enkrat več:samo pri mejnih situacijah imamo mi šanse,pri ostalih popušimo kot zajci tako,kot smo prejšnji teden. :shrug:

EDIT: izmenjaje sneg in dež s tendenco na dež.Snega pa le 20 cm.Se kar vidno poseda od teže.Se pozna,da je prvo padal suh pri zelo negativnih temperaturah. :icon_arrow:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

max

Dež, dež... :banghead:
Temp 2,5°C
Rosišče -0,1°C
Tlak 1005mb
Vlaga 84%
Trenutno brez vetra
Padavine 2,3mm
Snega še cca 10cm

robir

#1017
Pozdrav!

Pa je prišla odjuga. Še včeraj zjutraj je bilo -10°C danes pa že,...

temperatura: +3,5°C
relativna vlažnost: 82%
tlak: 1006 hPa

in čakam na dež,.....

lp         robi :icon_question:
Bo še kdaj čez meter snega v nižinah?

TheAnswer

Citat od: Pihe dne 22. December 2009, 08:02:15
Aja bistveno: snega je 25 cm :icon_cool:
Sedaj pa v realnost.Naj ga uniči,če se je že tako namenilo,ampak še enkrat več:samo pri mejnih situacijah imamo mi šanse,pri ostalih popušimo kot zajci tako,kot smo prejšnji teden. :shrug:

Pihe tebi pa kar privoščim tale sneg. Velikokrat res ta kratko potegneš, nekako tako kot mi domžalčani ter sosedje kamničani.  :icon_lol:

Drugače pa pri nas 0°C in rahel dež. Snega nekje 6 - 7cm. Vetra ni.

ŠTROMAR

Dežuje pri 0,9 C.
Do zdaj padlo 7,7 litra dežja.
V zadnjih 12 urah zapadel 1 cm snega.
Višina snežne odeje = 8 cm.