ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Perice

Temperatura +1,6°C, rahlo rosi. Nas je že zgodaj prepihal ˝snegožer˝! Da mu je treba tega! :banghead: :icon_exclaim:
Ni nam lahko... :)

blazek

Z razliko o nekaterih krajev, Dolenjske ni prepihalo in je ves dan temperatura ostala pod ničlo.

Tmax -0,7°C
Takt -3,2
vlaga 97%
rosišče -3,6°C
tlak 1010,5hPa

Pihe

Še vedno solidno sneži - bi celo rekel,da se krepi.
Temperatura že skoraj 3 ure zabetonirana pri +0,3. Skrb pa vzbuja temperatura rosišča z le -0,1 stopinje(če gre v pozitivo,je dež takoj tu :icon_arrow:)
Snega 15 cm,sedaj že bolj mokre kvalitete,saj se je začel nabirat tudi po drevju.
97%
1011,1 počasi pada.
Razen temperature,ki ni "ubogala" Aladina,gre nekako vse po planu dosedaj.Računal sem na cca 20 cm snega,preden se prešalta v mokro varianto.S tako jakostjo sneženja,kot je sedaj, bi nekje v roku dveh ur lahko dosegel to višino.
Ampak je dež pred durmi praktično. :shrug:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

.sonček.

sneži
okoli 5 cm novega
temp.okoli 0°c
Brez vremena ni življenja.

Duzek

pri meni pa je dež prešel nazaj v sneg. Me prav zanima za koliko časa. :)
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Est! Est!! Est!!!

#995
Zamenjal lokacijo: Deskle, srednja soška dolina, sneži...mokra varijanta, ki se oprijemlje dreves, kot je rekel Pihe. Pomojem bo kmalu prešlo v dež. Je pa 3cm novega! :beerchug: :icon_haha: Pihe, bomo hkrati začeli deževati enkrat za spremembo?  :icon_mrgreen:

Edit: Po ogledu Olegovega Paljevega, zmagujemo v rosišču, v primerjavi z Bovcem! Jaka borba... :P

Edit2: Smo pa v totalnem brezvetrju tu v dolini, snežinke naravnost navzdol...se jim pa vidi, da so težke kot kamen. :-\

Edit 3:15: Še vedno brezvetrje in podpis kapitulacije...dež, zmešan z kakšno snežinko...dolgo je trajalo... :icon_wink:
Life is like weather! www.wineandweather.net/

gorenc

#996
Ne morš verjet....noč ima svojo moč, ZMS dela svoje, velika zalogo hladnega zraka ter  dobra zavarovanost pred začetnimi napadi  JZ v Ljubljani. Rezultat pa ta da se že eno uro izmenjujeta sneg in dež, čeprav smo na robu zelenega območja padavin.....torej rahle padavine.Gfs in aladin pa za ta termin kažeta nulto izotermo nekoliko nad 1000m na ljubljanskem območju. Se je pa že vsaj 3 krat izmenjalo iz počasi padajočega snega brez tekočin do dežja brez ledenih primesi.....zabavno. Še en opomnik več da se lahko v bližnji prihodnosti dogodi še kakšen november 2005.

sn0wman

Ojoj, kakšno jutro :buttrock: Močno sneži, o dežju nobene sledi, novega snega pa 20-25 cm ( skozi okno). :clap:

Est! Est!! Est!!!

Čestitke majstore, samo pripravi se na trd pristanek...v dežju... :icon_mrgreen:
Life is like weather! www.wineandweather.net/

Lluka

Planina pri Rakeku 465nmv            22.12.09  5.10 h         
trenutna višina snežne odeje = ### cm                     
trenutno stanje =   dežuje                      
trenutna temperatura = 2.0 °C                     
trenutna temperatura na 5 cm nad tlemi = ### °C                     
trenutna vlaga = 95 %                     
trenutna temperatura rosišča = 1.2 °C                     
trenutni občutek temperature ob vetru = ### °C                     
povprečen občutek temperature ob vetru = ### °C                     
minimalni občutek temperature = ### °C ob ### h                     
trenutna hitrost vetra = občasno do 10 km/h                     
povprečna dnevna hitrost vetra = 1,3 km/h                      
max hitrost vetra = 14.0 km/h ob 00.30 h                     
max.sunek vetra = 28.0 km/h ob 00.25 h                      
minimalna temperatura  = 1,4 °C ob 2.00 h                     
maximalna temperatura = 3.1 °C ob 00.15 h                     
povprečna dnevna temperatura= 1,8 °C                     
windrun = 7.0 km                     
količina padavin 21.12.09 od7-7h (24) = 0,0 l/m2                     
Temp. reke Unica = 22.12.09, 5h:Izvir Malni= 4,1 °C    

ZA 1x ni videti da bi bila odzunaj poledica oz žled (je pa precej namočeno)   

Se pa je preko noči izmenjevalo odbodje dežja oz snega (brez kakršnih dodadnih cm)               

Duzek

Celo noč smo nihali med dežjem in snegom, večino časa je sicer snežilo a efekta ni bilo pravega. Tudi padavin ni bilo prav veliko, kar je razlog da smo malo izviseli.  :'( Pa nič zato  ::) , bo vsaj manjša odjuga če ga 20 cm pobere kot pa pol metra.   :icon_confused:
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

cic1

Kranj.  +1 stopinja,ponoči deževalo,od snega je ostala samo brozga :icon_evil:

Slk22

+0,80C pada od sinočnjih +2,60C
Dežuje, po cesti na debelo leda, k sreči dobro posuta.

maestro

Dodajam samo meritve stanju, ki ga je pred menoj opisal nočni poročevalec @Duzek  ;D

Padlo je cca 0.5cm novega mokrega snega. Staro podlago pa zbilo skup, tako da višina znaša 14cm (sinoči ob 21.30 je bilo 17cm)
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

herkules

vrata čepovanslka dolina
čez noč je kar lepo snezilo.
sedaj pa prehaja postopoma v des
zapadlo je dobrih 25cm novega mokrega  snega
shupaj ga mamo 40cm do 45cm

temperatura se vedno v minusu
t=-0.4
mogoce pa le prezivi sneg do odjuge