ZEVS Forum

Trenutno vreme [1.6 - 15.6 2008]

Začel/a walter76, 01. Junij 2008, 00:22:21

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

polo

Trenutno se mi tole bliža iz novomeške strani

Iz tega že pošteno grmi.

T= 21,8°C
Vlaga 76% (soparno je)

bismarck

BTC bolj bogo vse skupi...vsaj zaenkrat
24.2.2013 - DATUM ZA VREMENSKE ALMANAHE !

Marko

pri nas je do zdaj padlo le nekaj kapelj danes pa včeraj zjutraj. Čez dan niti kaple! Naj živi SV Slovenija! :D

medica

#303
Lj-Vič: ploha in bližajoče se grmenje=nič posebnega  :shrug:

EDIT 15:38  Proti V je že svetlo!

dominikb

Nova Gorica ob 15h:t=21˙C
                             P=1009mb
                        veter=WSW(2m/s)
                         vreme=zmeren dež in zaenkrat brez neviht.

Ledeni

#305
Saj ne morem verjet. Potem ko je v Novem mestu skoraj eno uro pošteno lilo in padlo po moji oceni 10 - 15 mm, pridem domov, kjer sploh ni bilo dežja  :clap: :icon_exclaim:. Mokrota se konča 500 m pred mojim domom. "Rain shield" tako še vedno deluje  :icon_haha:. V zadnjih treh dneh jih je pošteno namočilo vse naokrog, pri nas pa še vedno:

Padavine danes: 0,0 mm
Padavine včeraj: 0,1 mm
Padavine v ponedeljek: 0,1 mm.

Trenutno je 20,0°C, vlažnost 78%. Tmax je bil danes 26,9°C.

kekec46

tudi tle pri meni ni nevem kaj mokro ...
pavkar je nehalo padati ... so pa sam ceste mokre ...
t: 16,8
hg: 86
p: 1010,6
danes: 0,5mm ob 4:30
včeraj: 1,6 mm

Lp

max

Griže

Prešla nas je manjša ploha, ki je za sabo pustila 2,5mm padavin, skupaj danes 3,3mm
Temp 19,2°C
Tlak 1010mb, rahlo pada
Vlaga 78%
Veter 10km/h JZ

matic

Proti MB se s smeri MS približuje kipeča gmotica, imeli smo pa manjšo ploho ob 13h

pogled proti MS

"Brezmejna sta le vesolje in človeška neumnost, čeprav za prvo nisem prepričan!" (A.Einstein)

robi14

Tudi pri nas se je začelo nekaj dogajat...
Lisca kaže rdeč flek med Velenjem in Celjem. Grmi ne, mogoče bo pa kaj  :icon_question:

Petrovče, Žalec, lahko vidva kaj povesta?

march

Citat od: robi14 dne 04. Junij 2008, 16:56:38
Tudi pri nas se je začelo nekaj dogajat...
Lisca kaže rdeč flek med Velenjem in Celjem. Grmi ne, mogoče bo pa kaj  :icon_question:

Petrovče, Žalec, lahko vidva kaj povesta?

Verjetno je šlo za močno ploho v okolici Črnove.

lp, March

zigarrdo

Danes pretežno oblačen dan, doplodan je občasno rahlo deževalo, čez dan kakšna ploha, močnejših padavin ni bilo, imeli pa smo ponoči en močnejši naliv ki nam je pustil 21mm padavin! Nekaj pa le je  :icon_smile:

podatki,

Temp. +21.4°C
T min. +15.3°C
T max. +22.1°C
vlaga = 75%
veter = NEE 13km/h
padavin skupno ( zadnjih 24h) = 22.4mm
Everywhere you go you always take the weather with you

Smučar

V zadnjih 14 dneh je zapadla omembe vredna količina (>1mm) padavin danes od polnoči - 5mm. :icon_sad:
Upam, da bo kmalu kaj pošteno zalilo, drugače bo treba vrt ročno zalivati... Sicer pa trenutno oblačno in 21°.

H2o

#313
Zopet nas je prešla nevihta.. krajša reportaža

Najprej CB, ki se je formiral Z od Ljubljane:

Nekoliko pozneje:

Nato je začel vleči kar lep inflow:

Blizu, blizu..


Rezultat je 16 mm novega, danes skupaj 58 mm; ta mesec 98 mm; max RR = 144 mm/h; padec temperature za 5°C.

EDIT: reka Raceva, ki izvira v smeri slik, je narasla za cca 1m v zadnje pol ure. Tam se je videlo, da je celica precej bila stacionirana, kot pri nas.
Zopet je pricelo dezevati.

milan

Prišla je tudi ploha do nas, kar debeli dež se je vsipal, ampak ne grmi.