ZEVS Forum

Trenutno vreme [16.5 - 31.5 2008]

Začel/a polo, 16. Maj 2008, 10:55:37

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

zigarrdo

Pretežno jasno, kljub temu pa zabito z nizko megleno prosojno oblačnostjo, soparno in vroče je bilo danes, oz, je še vedno...


Temp. +28.3°C
T min. +15.1°C
T  max. +32.1°C
vlaga = 44%
Everywhere you go you always take the weather with you

walter76

Tudi v Portorožu je bilo danes sončno z eno napako ...tole "čudno" oblačnostjo..
Italijani so jo že včeraj opazili imenujejo jo Pulviscolo gre za nekakšen skupek izredno malih "koščkov" ,ki je nekakšen droben saharski pesek še nekajkrat pomanjšan ...
Slednji naj bi padel na "zemljo" ob padavinah...tako imenovani "rdeči dež".
Prijatelj vremena !

max

#452
Citat od: robi14 dne 28. Maj 2008, 18:18:37
Se komu sanja zakaj je ozračje tako umazano?

Vsi kmetje v SLO so hkrati kosili in sedaj sušijo krmo :icon_haha: :icon_haha:

Griže

Tmax 32,3°C ob 15:48h (0,2°C manj kot včeraj)
---------------------------------------------

Temp 27,2°C
Tlak 1015mb
Vlaga 40%
Veter je prenehal pihati

Danes sem si vzel malo časa in kontroliral max.temperaturo z najbližjo Arso postajo Celje
Razlika z mojim maximumom je bila samo -0,3°C :clap: :clap:

grizli

Podatki za Kočevje

-jasno
-temperatura 23.2°C; T max 32.3°C
-tlak 1016 hPa
-relativna vlažnost 37%
-padavine danes skupno 0 mm
-trenutno brezveterje

lpP
grizli ma vas rad

jest24


Mr.Bear

Nadgorica:

- temperatura +25,6°C (max +32,1°C)

- pritisk 1014,4hPa, pada

- vlaga 48%

Pihe

Vsa ta čudna svetloba danes, pa neka čudna oblačnost, pa še kar je tega.....je očitno posledica neke inverzije.Tam nekje na 850 Hpa se sedaj ob hribih pridno kuhajo meglice, ki čez čas razpadejo.Je pa slika res podobna kakemu oktobrskemu dogajanju, le temperature ne štimajo. :shrug:
temp +22,0
Vlaga 73%
Veter je crknu za danes.

Aja, pozabil: Tudi danes pri nas nismo prebili +30, saj je bila Tmax +28,8 ob 14.58.
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

Duzek

Pri nas danes ni hotelo čez 30°C. tako je bil maksimum 29,9°C (trajal več kot pol ure)  :icon_biggrin:
Trenutno 21,9°C
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Pihe

Kaj pa se dogaja na severu Istre sedaj? Samo radarski odboj, ali celo kaj dol frči? :icon_exclaim:
Radar Fossalon kaže krepko zeleno tam. :icon_question:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

jest24

Tudi na hrvaškem radarju je JV od Karlovca en velik flek.

polo

#460
Citat od: jest24 dne 28. Maj 2008, 21:00:22
Tudi na hrvaškem radarju je JV od Karlovca en velik flek.
Tudi mene zanima kaj to radarji zaznavajo :icon_question:

Drugače pa čez dan je bilo sončno in do 29,9°C

Citat od: Pihe dne 28. Maj 2008, 20:40:01
Vsa ta čudna svetloba danes, pa neka čudna oblačnost, pa še kar je tega.....


Enako se meni zdi :suspicious:

max

 @ walter76 lahko potrdiš ali ovržeš risanje radarja fossalon :icon_question:
Zdajle bi moralo ob obali nekaj dol padat :icon_rolleyes:
Drugače pa ga že nekaj dni nekaj špiči z raznimi barvami (krogi) :icon_question:
             

oleg

no sončno in vroče  do 27 celzija upam da bo že enkrat čas za košnjo  :icon_question:
trenutni podatki so + 20 celzija vlaga 78%
trenutno brez vetra smer pa jugo  :icon_wink:
oleg

Ledeni

#463
Današnji Tmax je bil pri meni 33,1°C. Do sedaj se je ohladilo na 20°C. Tmin je bil 13,1°C, tako da je dnevni razpon znašal točno 20°C.

Ja, res je bilo nebo danes čudno motne barve, nekako sivo. Tudi jaz mislim, da gre za saharski pesek. Vremenska situacija je ta prava. Zrak dobivamo z južnimi vetrovi direktno iz Afrike (Sahara express).

Edit: V Novem mestu so včeraj izboljšali majski temperaturni rekord za 0,5°C. Nova rekordna vrednost znaša 32,6°C.

Roger

Delno oblačno 17.5°C.Tmax je bila 29.1°C :icon_smile: