ZEVS Forum

Trenutno vreme [ 1.5 - 15.5 2008 ]

Začel/a polo, 30. April 2008, 23:15:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

paradolf

Lj-BTC
Pretežno oblačno in rahlo dežuje.
Proti SZ se vidi pas jasnine oziroma zadnji rob tega padavinskega pasu. Na zadnjem robu proti zahodu tudi nekaj neizrazitih mamatusov.
Dlje proti SZ pa spet kopasti oblaki in že prvi TCu  :icon_wink:
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

walter76

Zdaj v Portorožu spet oblačno zaenkrat brez padavin.......
Ni kaj čaka nas zelo spremenljiv dan .
Imeli smo dež,sonce bo tudi kakšna nevihta????
Prijatelj vremena !

maestro

Oblačnost se menja iz ure v uro...Nad menoj jasnina že celo dopoldne, malenkostproti zahodu pa se vrstijo manjše plohe. Padavine danes pa 8.3mm
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

walter76

Prijatelj vremena !

hrošč

Tale dez je pa kar vztrajen...pa se mrzlo je.

Dejan

Davis Vantage Pro 2 Aktiv Plus Spezial

http://ravenskavas.zevs.si

Duzek

#126
Središče jedra hladnega zraka, je točno nad nami

na animaciji padavin se lepo vidi kako padavine v osrednji sloveniji potujejo proti zahodu, tiste na zahodu pa se obračajo proti jugu ij nazaj proti jugovzhodu



Po tej satelitski sliki pa lahko potrdim, da je Kurja rit v "očesku" tega plitvega ciklončka :icon_wink: :clap:


In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Ciklon

oblačno
T = +9,4°C
RH = 93%
p = 1025mb  - raste
:icon_wink:
Raj je v naravi :buttrock:

zigarrdo

Še vedno oblačno z dežjem, tudi hladno ostaja, bdo sedaj 11 mm padavin!

Temp. +9.8°C
vlaga = 83%
Everywhere you go you always take the weather with you

Astra

Tudi pri nas cel dan frišno in oblačno z občasnimi padavinami. Na vzhodu pa ene lepe celice pri temperaturi okoli 18°C v nižinah, v všjih plasteh pa hladnejše zračne mase spodbujajo nastanek lepih ploh, morda bo celo kakšna nevihta.  :icon_smile:

VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

max

#130
Griže pri Žalcu

Zjasnilo se je, okrog pa oblačno
Temp 13,6°C
Tlak 1024mb
RH 64%

Prilagam pa še dve sliki, na katerih se vidijo padavinske celice severov-zhodno in severno od mene

Severo-vzhodno


Severno


Na zgornjem postu se vidita celici na radarju :icon_wink:

@Astra sva se glih ujela v postih :icon_wink:

Ciklon

Zanimiva je tale radarska slika. :icon_biggrin: :icon_arrow:

Raj je v naravi :buttrock:

hrošč

V Lj je koncno nehalo padati. V V delu Slo je kar lep padavinski oz. nevihtni pas, pomika se nekako v nasi smeri, vprasanje ce ne bo prevec oslabel.

Astra

Citat od: hrošč dne 05. Maj 2008, 15:23:00
V Lj je koncno nehalo padati. V V delu Slo je kar lep padavinski oz. nevihtni pas, pomika se nekako v nasi smeri, vprasanje ce ne bo prevec oslabel.
Max, temu se reče intuicija v postih.  :icon_lol:

Hrošč, bojim se, da imaš prav in bodo celice oslabele na poti v "ohlajeno" osrednjo in zahodno Slovenijo. Ni energije v nižjih plasteh.  :icon_arrow:

Trenutno pa 10°C. Nekaj se svetlika iza oblakov.
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

Cumulonimbus

spremenljivo oblačno, danes so se večji del dopoldneva pojavljale plohe ki so dale danes zaenkrat 10.7mm. včeraj 1.6mm skupaj torej 12.3mm :icon_wink:

Tale padavinski pas na SV se bo še nekoliko okrepil na poti proti JV a dlje od osrednje slovenije ne bo pustil predvidoma nič konkretnega, energija se pridno nabira sploh tam kjer je trenutno še sončno vreme  :icon_wink:


lp
Član ZEVS :)