ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

stajercx

oblačno in brez vetra pri 1,0 °C.

Dobro se držimo glede na okoliške kraje: Lenart v Sl. goricah 3 °C, Lomanoše pri G. Radgoni 3 °C, Šentilj v minusu, -1 °C

krispy123

Trenutno stanje
Oblacno
Temperatura: 0.9C, se je vsaj ohladilo, rahle padavine pa morda ohladijo ozracje za dodatnih 0.5C.
Vlaga: 79%

Perice

Pred cca.pol ure pričelo rahlo snežiti, temp. 0.5°C.
Ni nam lahko... :)

Oblak69

#318
Šentjošt nad Horjulom, 642m

Rahlo sneži

T= -0,6 °C, zgoraj na 670m -1,4 °C - nekaj manj kot spodaj tudi zaradi neogrevanega dežemera
Tmax= 1,5 °C ob 16:58
Vlaga= 95 %
Zračni zlak še vedno strmo pada in znaša le še 989,9 hPa

Pdavine= 2,8 mm
Višina snežne oddje= 4 cm novega snega

roky

Rahlo sneži :icon_biggrin: :icon_wink:. Po tleh je rahlo pobeljeno, se vidi po kameri :angel:. Ja jutri dopoldan pa bo dogajanje, bogve kako ga bo sipalo :bouncy:.

Tmin -3,1°C ob 02:53
Tmax 2,1°C ob 15:17
Zdaj je temperatura 1,4°C
Vlaga 87%
Rosišče -0,5°C
Tlak je res nizek 987 hpa
Max sunek vetra 7,8km/h NE 1Bft ob 03:26

:wavey:

gregach

#320
Dobre pol ure že rahlo sneži, rahlo je pobeljeno s pol cm snega. Temperatura je padla na 0,2 °C, tlak pa na 992,3 mb.

Zaenkrat vse po planu:v prvem delu do polnoči bo pobelilo, nato ponoči in jutri zjutraj suho, dopoldne in sredi dneva dež, popoldne pa nekaj malega snega.

Edit (22:50): Prav lepo sneži. 1 cm frišnega. Je pa sneg zelo suh, pravi puhec, precej velike snežinke letijo na vse strani, tudi navzgor. :icon_question:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

malamut

Dol pri Hrastniku:

+1°C Rahlo sneži, pobeljeno

paradolf

Oblačno, rahlo sneži
+0.4°C
Vlaga 98%
Rosišče +0.2°C
Tlak 992.8 hPa pada (sosednje postaje imajo kar precej nižji tlak, le Arso Lj, Brnik je z mojo tam tam  :icon_question: )

Do sedaj dežemer kaže 1 mm, a sem ogrevanje vklopil šele pred pol ure.
Do sedaj slaba 2 cm snega.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

MINIMAX

Lj-Polje

pobeljeno cca.0,5cm

rahlo sneži

+0,1°C

rv 88%

990 mbar
MINIMAX
Lj-Polje

dadek

2,0 - Rosi

Lahko noč in upajmo na čim debelejšo snežno odejico,z čim manj dežja.  :icon_wink:

Smučar

Tudi v Centru rahlo sneži, nabira se praktično nič. Nekje od 2h naprej pa pričakujem prehod v dež. Bomo videli.

Citat od: paradolf dne 29. Januar 2015, 22:44:05
Tlak 992.8 hPa pada (sosednje postaje imajo kar precej nižji tlak, le Arso Lj, Brnik je z mojo tam tam  :icon_question: )
Na to sem že opozarjal, ogromno amaterskih VP ima tlak precej nižji kot ARSO meritve. Ne vem, zakaj se to ne uskladi, saj je potrebno samo par pritiskov na gumb. Jaz sem mojo poceni Hoferjevo VP umeril na ARSO meritve ob nakupu, pa je po 3 mesecih še vedno v nulo točno.
Trenutno tlak 993hPa in pada. Res me zanima, do kam bomo prilezli.

black_rider

Se zadnji update za danes.

Novo mesto, rahlo naletava sneg pri 0,9 °C.

Malo je pocukralo travo.

Lluka

aha aha evo..pa so začele padati plahte  snega...do sedaj pa bil delež 80% dežja in 20% snega.

temperatura 0,5°C
za tlak mi pa kaže 986

Jernej

Rahlo dežuje, +2. Tlak 989 hPa in strmo pada.

Roger

oblačno,rahlo sneži(sedaj se nekaj krepi) 0.1°C
vlaga 91%
rosišče -1.1°C
tlak 988,8 strmo pada
sneg: 2cm
Upam da ostanemo brez dežja :)