ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

Amadej13

Sneži -1,6 °C
Danes je bilo oblačno popoldne je počasi začelo snežiti  :icon_wink:
Tmin: -4,5 °C ob 03:14 uri
Tmax: 0,9 °C ob 09:22 uri
Vlaga: 70%
Rosišče: -6,3 °C
Tlak: 985 hpa pada  :icon_arrow:
Veter:/
Max sunek: 13,3 km/h smer JV ob 09:22 uri
sneg: 5 cm

Še trenutni izgledi :)


Lp, Amadej

hunter

#331
Lj - kozarje

Sneži pri 0,5°C in 4cm snega

EDIT 6:15  Zmerno do močno sneži T=0,4°C Bližamo se 10cm tako na uč. Zaenkrat je bilo pri nas vse v snegu in upam da tako tudi ostane  :buttrock: Naj se norišnica začne  :icon_lol:
RCZ performance

bbator

#332
Tudi tu je občasno lepo snežilo. Trenutno le še rahlo in kakih 3cm snega. Temperatura konstantnih 0,1°C.

Edit 4.45: ravno, ko se bo spet začelo dogajati se zbudim :) Pričenja snežiti pri 0,2°C.
Edit 5.10: sneži. Snežinke kar velike (premer tudi 3cm), kar je logično glede na temperature v preseku. Snega kake 4cm.
Edit 5.50: zmerno do močno sneži in se iz minute v minuto krepi. Padajo res velike snežinke.
Edit 6.00: snežinke tudi 5cm premera morda kakšna celo več. Tole je res noro. Če danes zdržimo pri snegu ves čas bodo to res velike količine. Sneg se zelo hitro nabira sedaj. Grem na en obhod ven :)
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Sneži, RR= 2,5 mm/h, 11 cm snega

T= -1,2 °C, pada
Vlaga= 95 %
Padavine= 4,5 , včeraj 4,6 mm

Perice

#334
Oblačno pri temp. 0°C. Snega pa ravno toliko, da je malo belo. :icon_mrgreen: na oko cca. 3 cm.
Edit: rahlo sneži, sneg pa zelo moker.
Ni nam lahko... :)

Jernej

#335
Dežuje, 3 stopinje.
Tlak 978 hPa, močno pada

paradolf

Oblačno, dež s snegom.
+0.8°C
Dež se je začel mešati vmes pred 10 minutami. Zanimivo da pa v Lj sneži kot pravijo nekateri.
Snega 5 cm, padavin do sedaj 7.6mm.

Tlak 980.6 hPa še vedno pada.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Stormchaser

Ja v Ljubljani sipa kot zmešan  :buttrock: . Glede na to da se bodo padavine še okrepile čez dobre 2-3 urce lahko rečem, da me ne bo presentilo, če bo preko 30cm snega. Je pa res, da je meja zelo blizu, ker kosi so res okoli 3-4 cm, a vseeno mislim, da bi moralo ostati pri sneženju ves čas :))

gregach

Do 2. ure ponoči je še občasno rahlo snežilo. Vso noč je bila temperatura v negativi (Tmin -0,7 °C), le proti jutu je prehodno šla v pozitivo do +0,4 °C, trenutno pa spet -0,1 C in občasno pada rahel dež s snegom.

Višina snežne odeje=1,5 cm

Aladin malo hladnejši, v terminh 9z in 12z kaže ničto izotermo na 1500 m ravno preko nas....
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Trocki

Dogaja se ravno to česar sem se najbolj bal. Pri nas se izmenjavata dež in zrnat sneg in imamo 3cm plundre, par km proti severu v Logatcu pa pravi snežni metež in 10-15cm snega. Zaenkrat lahko naredim samo tole.  :banghead:
Vreme bo! :)

MINIMAX

#340
LJ-Polje

6:00

sneži, južen sneg, velike plahte
intenzivnost: porineš lopato 20m in začeteke za teboj že pokrit snežinko na debelo

-0,1°C

980 mbar

8 cm snega

Sodeč po radarju smo glavnino teh centimetrov skasirali v uri in četrt, nekaj je padlo pa tam po polnoči; ob 22:30 je bilo šele <1cm snega.
MINIMAX
Lj-Polje

Oblak69

#341
Šentjošt nad Horjulom, 642m

Močno sneži, intenziteta 5,8 mm/h  :buttrock:

T= -1,4 °C
Vlaga=95 %
Zračni tlak= 976,7 hPa

Padavine= 11,9 mm, skupaj v tem poslabšanju= 17,2 mm
Višina snežne odeje= 21 cm

Zgoraj na smučišču, 670m= -1,8 °C, vlaga= 97 %, tlak=976,6
Spodaj na smučišču, 630m= -1,7 °C in vlaga= 96 %



bbator

#342
Okrog 5.30 smo imeli še 3cm snega. Sedaj pa smo pri 10cm. Intenziteta malo niha. A ves čas zmerno do močno sneži.

Edit 7.35: močno sneži (snežinke do 3cm). Snega že preko 10cm...
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

johnb

Tudi pri nas zaenkrat še padavine v obliki snega. Snežne odeje še ni kake omembe vredne na pogled, tam kak cm ali dva. Takt=0C.
Weather is full of surprises, most of them are unpleasnt!

pohorc

#344
Pri nas je čez noč pihal kar močan JZ veter in temperaturo nabil iz 0.6°C na 2.0°C. Zadnjo uro piha SV veter in je temperatura v padcu, trenutno 1,3°C. Pada dež s snegom, še 20 minut nazaj je rahlo deževalo pri 1,6°C.
Center in zahod Slo naj vas zasuje  :icon_wink:
Lp  :)