ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 1. - 15. 1. 2015)

Začel/a medovreme, 01. Januar 2015, 00:54:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Lluka

No..pa je šel vremensko znimiv dan naokoli..........dopoldan bilo oblačno, občasno skozi obkale posijalo sonce.... in pa v še dopoldanskem času močan Južni veter v sunkih do 55 km/h ali več. Temperature visoko, ob 15.10h max 9,2°C in veter je 20 minut pred maax temp popolnoma pojenjal. Nato pa hud preobrat 15.15h močno zapihalo v sunkih do 50 km/h (20 minut)začelo deževati ob 16.30h dosegla temperatura svoje dno 1.6°C. V začetku padavin je bilo nekaj malega čistega dežja, nato pa mešanica zmrznjenega dežja in pa preobrat v sneg... Padlo do 2 cm snega (vodeno). Po prehodu fronte se je nebo razjasnilo... le v daljavi proti Dolenjskem koncu je videti razelektritve.....

Planina pri Rakkeu ob 18,30h
tren stanje =  jasna noč
tren temp = 1,5°C
tren vlaga = 93%
tren veter = brezveterje, občasno do 5 km/h

padavine v današnjem poslabšanju :  cca 18.0mm


snowfrick

Današnje močno sneženje na Graški Gori malo po 15.uri.Ravno v pravem trenutku sem bil tam.

video:
https://www.youtube.com/watch?v=ZQwkfoKwDm8&feature=youtu.be








boro


Megla

T= -0,2°C
Tmax.= 10,7°C
Tmin.= -0,2°C
Vlaga: 92%
Zračni tlak: 1018,7hpa
Veter: brez vetra, smer JZ 
Najmočnejši sunek vetra:37,2km/h (ob 01:47)
Padavine danes: mm







gregach

#228
Zjutraj je še bilo delno jasno, nato pa se je pooblačilo. Po 12. uri se je pričelo hladiti, začelo je deževati, sprva rahlo, nato je hitro prešlo v močan dež. Ob 14. so se že pojavile prve snežinke med dežjem, vendar je na čisti sneg obrnilo šele okrog 14:50.  Slabo uro je snežilo, padlo slab cm plundre, nato pa so padavine prehodno oslabele,  dobre pol ure je deževalo oz. dež s snegom, sneg je večinoma izginil. Nato so se padavine spet okrepile, spet je eno uro močno snežilo in ponovno padlo 1 cm plundre. Po 17. uri so padavine postopno ponehale. Ko so padavine bile šibke je temperatura takoj pričel naraščati, se je pa v času padavin najnižje spustila do 0,9 °C. Proti koncu padavin je zapihal močan veter spremenljivih smeri. Kmalu za tem se je od zahoda pretežno zjasnilo.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno jasno
T=-0,1 °C=Tmin
Tmax=9,6 °C ob 08:02
Vlaga=91 %
Tlak=1023,1 hPa, raste
Veter (povprečje 10 min)=6,3 km/h, smer=V
Max zabeleženi suneki danes=38,1 km/h ob 00:41
Padavine danes=19,2 mm, veliko več od pričakovanj, od tega cca 5 mm v snegu

Višina snežne "odeje": 1 cm pomrznjene plundre
Na 550 m.n.v. pa 4-5 cm in že kar lepa idila.

EDIT: Sem pozabil omeniti da je tudi pri nas cca 10-krat zabliskalo in zagrmelo.

Citat od: Serpentinšek dne 11. Januar 2015, 21:09:13
Za nami je buren in pester januarski dan (in ne turoben in deževen kot za Jano Morelj). ::) Vremenarka pa taka, totalen fejk.

Eh...zaradi nje tako ali tako ne poslušamo vremena na 24 ur, ampak samo gledamo.  :drool:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Serpentinšek

Za nami je buren in pester januarski dan (in ne turoben in deževen kot za Jano Morelj). ::) Vremenarka pa taka, totalen fejk.
Dan je popestril tudi kratek obisk forumaša kintoma07  :icon_wink:

V Bočni je ponoči končno zapihal Z veter in nabil temp. na +10,3°c. Tako smo bili zjutraj med toplejšimi. Dopoldne celo nekaj sonca nad dolino. Med 14.00 in 15.15 je kar parkrat zagrmelo in obudilo spomine na poletne dni. :)  Padlo je 14,0 mm.
Čez dan je večinoma pobralo sneg tudi v našem kotičku, medtem ko so prisoje bile že kopne skoraj do 1600 metrov.  

Takole je bilo včeraj pri nas, medtem ko v bližnjem Gornjem Gradu ni bilo krpice več:


Danes dopoldan pa takole:


Ob 15.45 pa na Črnivcu (902m) takole:


Pobelilo je do 650m.
In tako smo s pravo zimo zaključili za nedoločen čas.
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

MINIMAX

LJ-Polje

jasno
-1°C

popoldan padlo 28mm dežja.
MINIMAX
Lj-Polje

Drinky

Prilezlo pod ničlo in naredilo drugačne sorte zimsko pravljico  :icon_wink:


Amadej13

Jasno, megla -3,1 °C
Dopoldne je bilo oblačno, popoldne nas je prešla hladna fronta, na začetku je padal dež s sodro,
nato je snežilo ampak so padavine hitro ponehale tako da se ni nič prijelo  :(
dvakrat je tudi pošteno zagrmelo  :drool: PRVI NEVIHTNI DAN  :buttrock: ;D
Tmin: -3,1 °C ob 23:40 uri
Tmax: 8,1 °C ob 06:50 uri
Vlaga: 63%
Rosišče: -9,1 °C
Tlak: 1018,6 hpa
Veter: 2 km/h smer SZ
Max sunek: 24,5 km/h ob 16:15 uri
Padavine: 9,9 mm
Max RR: 25,2 mm/hr ob 14:13 uri

po fronti se je hitro zjasnilo :D





Lp, Amadej

boro


Jaasno
T= -2,5°C
Vlaga : 93%
Zračni tlak: 1024,5hPa
Veter: brez vetra, smer JZ
Padavine danes: 0,0mm






računalnik


bbator

#235
Ponoči očitno nizka oblačnost, ki je preprečila ohlajanje. Tmin natanko 0,0°C, trenutno pa deloma sončno in 1,2°C. Snega včeraj praktično ni bilo nič. Na kratko je padal dež s snegom ob koncu padavin, ki jih je bilo 28mm. Vprašanje, če je kje po Sloveniji sploh padlo več.

Edit 16.55: čez dan se je navlekla neka visoka oblačnost tako, da je občasno precej zakrivala sonce. Posledično je bil Tmax le 3,9°C. Trenutno pretežno jasno, 2,4°C in počasi pada. Aladin kaže, da bo do jutra že zapihal JZ, ki bo najmočnejši jutri popoldne. Da vidimo, če nas bo prepihalo.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

tomazsta

VP Rakitna, 827m

Temperatura: 1,8 °C
Tminimum: -4,2 °C ob 0:18 h
Tmaximum: 2,7 °C ob 16:51 h
Trosišča: -3,5 °C
Vlaga: 68 %
Zračni tlak: 1029,0 hPa
Veter: 0,0 km/h
Veter max.sunek: 29,0 km/h ob 18:54
Sneg: 5 cm


Lp Tomaž

VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

TAĐIKI

Zunaj je prav pravljicno. Jasno z nekaj megle v okolici, -2.3°C in 3-4cm snega.
Tmin -4.4°C
Tmax +1.4°C

boro


Jasno

T= -0,8°C
Tmax.= 6,1°C
Tmin.= -2,6°C
Vlaga: 84%
Zračni tlak: 1026,3hpa
Veter: 0,3km/h, smer SSZ 
Najmočnejši sunek vetra: 24,3km/h (ob 19:06)
Padavine danes: 0,0mm







mat89

#239
zmerno do pretežno oblačno,tako je bilo ves dan
T:5,9 stopinj C
Tmax:7,6 stopinj C
Tmin:-1,1 stopinj C
Rosišče:-3stopinj C
Vlaga:52%
Veter:10km/h
Veter max:17,7km/h
zjutraj slana ,ponekod je bila poledica
snega še samo ponekod v osojah


Potok studenčnica(okolica Ptuja)

Pogled na smučišče Tri Kralje


Zopet smo bili deležni zelo lepega sončnega zahoda,ki jih je letos res veliko.




edit:Popravljeno