ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 12. - 31. 12. 2014)

Začel/a ŠTROMAR, 16. December 2014, 08:11:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

tomazsta


VP Rakitna, 827m

Vreme: sneži. Danes zapadlo 3 cm novega snega.

Temperatura: -3,1 °C
Tminimum: -8,3 °C
Tmaximum: -0,2 °C ob 14:04 h
Trosišča: -3,8 °C
Vlaga: 95 %
Zračni tlak: 100420 hPa rahlo pada
Veter:0,3 km/h
Veter max. sunek:  24,1 km/h ob 14:13 h
Višina snega: 6 cm

Lp Tomaž
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

ANDONE

Lj.bezigrad -0,5°C snezi  cca 4-5cm se pa pocasi sedaj koncno premikajo padavine tudi nad lj.

Vrbičan

#242
Sneži ,imamo 15 cm novega   :buttrock:
t. -0.5
Vlaga: 92%
Izredno težak sneg ki že lomi veje!!!
VP Vrbica pri Ilirski Bistrici-
Davis vantage pro 2
Davis vantage vue

boro

Sneži

T= -1,9°C
Tmin: 7,0°C
Tmax: -1,2°C
Vlažnost: 93%
Zračni tlak:1002,1hpa
Veter: 3,2km/h, smer SSV
Najmočnejši sunek vetra: 12,5km/h (ob 18:18)
Padavine danes: 9,6mm
Višina snežne odeje: 12cm





ŠTROMAR

Vse močneje sneži
Trenutna T= -1,2 °C
Zaenkrat imamo 7 cm snega iz 4,14 mm padavin.

Zunaj je prava zimska pravljica  :icon_wink:

paradolf

Oblačno in rahlo sneži, na trenutke zmerno.
-0.7°C...spet se je ogrelo malce ko sem že mislil da smo dosegli Tmax.
Ob 19h smo imeli 3 cm iz 2mm padavin.

Trenutno pa smo na 3.8mm padavin in okoli 5 cm snega..
Grem na sneg dokler še ne piha  :)
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

računalnik


Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Že dopoldan so se pojavljale prve predfrontalne snežne padavine. Od okoli 12:30 nepretrgoma snži oziroma rahlo sneži  :buttrock:
Praktično še brez vetra

Trenutno stanje:

Sneži

T= -3,3 °C
Tmin= -4,9 °C ob 7:54
Vlaga= 95 %
Pdavine= 9,4 mm

Višina snežne odeje ob 21:30= 15 cm

sasolaguna

Pravkar iz centra, kjer je snega opazno več kot v Zalogu...tja do Fužin okoli 4cm, potem pa vse manj in manj. Res nenavadno, glede na to da ni nobenega vetra

dadek

Rahlo sneži
-1°C
1cm, ravno tolko da je lepo zunaj.
Ajde zdaj vsi ven ,pa ne gledat na radar,na karte,temveč uživat.

lp

zelva

Duplje (Naklo) 450m:
Sneži
T= -2°C
Danes je do 20ih padolo 9cm snega (4mm).


mat89

pravkar sem bil zunaj,res lepo videt to belo čudo po dolgem času ;D Ob 12:33 so se pojavile prve snežinke,cel dan je občasno naletavalo,ob 21:20 se končno nekoliko okrepilo tako da sedaj rahl odo zmerno sneži in imamo 0,5cm :icon_wink:
T:0,1 stopinj C
Tmax:1,4 stopinj C
Tmin:-5,1 stopinj C
Vlaga:90%
Rosišče:-1 stopinj C
Veter:6km/h
Veter max:12,9km/h
slana zjutraj
dežemer vklopljen

grajbos

mat, očitno imate pri vas pravi snežni metež proti naši dravski dolini. Tukaj že cel večer občasno naletavajo posamezne snežinke. In to je to, trava je še vedno lepo zelena, le ceste so rahlo pobeljene od soli in peska.

gregach

#253
Čez dan je bilo (pretežno) oblačno, sredi dneva je občasno rahlo naletaval sneg. Pred 15 minutami pa je končno pričelo rahlo snežiti.

TRENUTNO STANJE:
Rahlo sneži, rahlo pobeljeno-"pocukrano"
T=-1,2 °C, ko je začelo snežiti je rpičela padati
Tmin=-4,4 °C ob 07:19
Tmax=-0,2 °C ob 13:02, 1. ledeni dan to sezono
Vlaga=86 %
Tlak=1005,3 hPa, pada
Veter (povprečje 10 min)=10,3 km/h, smer=JV
Max zabeleženi sunek danes=23 km/h ob 12:58

"Kaj je na obzorju?" :icon_question:

Danes sem na hitro naredil 2 snegomera:
eden za merjenje višine novozapadlega snega (desko bi moral pobarvati v belo):


in 2. za merjenje skupne višine snega, slikana tudi lokacija:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

snowfrick

Sneži(majhne snežinke) pri -1.5°C.
Do zdaj se je nabralo 4 cm snega.