ZEVS Forum

Sodelovanje z InfoTV

Začel/a piskec, 07. December 2007, 13:33:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

piskec

Morda se vam bo zdelo čudno, a večino stvari tukaj (in še kje) počnem brezplačno. In poznam kar lepo število ljudi, ki veliko stvari počne brezplačno.

Če se vam to zdi čudno, se meni ne.

Če še enkrat povem, ker morda niste videli: Pogoj je objava Vira. Torej res ne vidim, kje je problem in zakaj se razburjate.

S tem, da se poleg ZEVSa omenja še povezavo do vremenske postaje, se pa jaz ne strinjam. Delujemo kot celota in ne kot posamezniki. Posamezniki lahko delujejo in že delujejo, kakor pač hočejo. To ni stvar Zevsa.

ŠTROMAR

Citat od: piskec dne 19. December 2007, 08:00:25
Morda se vam bo zdelo čudno, a večino stvari tukaj (in še kje) počnem brezplačno. In poznam kar lepo število ljudi, ki veliko stvari počne brezplačno.

Če se vam to zdi čudno, se meni ne.

Vse lepo in prav, ni pa prav, da bi z delom takih, kot si ti in smo mi vsi, nekateri lepo služili.

Citat od: piskec dne 19. December 2007, 08:00:25
S tem, da se poleg ZEVSa omenja še povezavo do vremenske postaje, se pa jaz ne strinjam. Delujemo kot celota in ne kot posamezniki. Posamezniki lahko delujejo in že delujejo, kakor pač hočejo. To ni stvar Zevsa.

ZEVS že dobro, da nastopa kot celota, a ob tem hote ali nehote pozabljaš, da brez posameznikov in njihovih postaj ne bi bilo ZEVS-a. :icon_arrow:

sebastiank

ojojoj!!!

predvsem tole mislim URSI razloziti..tole pa res ni vec nicemur podobno..kot prvo mi darujemo nekaj postaj, ki bodo prav gotovo sluzile v raziskovalne namene..teh podatkov ne pustimo prodajati, prav tako mi ne bomo vasih..tako da res ne vidim kje je to izkoriscanje..tudi v prihodnosti imamo se namen nabaviti postaje, ki bi se ponovno razdelile med uporabnike..za obstojece podatke ZEVSA pa bi bil le ta delezen promocije..morda bomo kasneje dosegli tudi kaksen drugacen dogovor..mislim, da s tem lepo podpiramo amatersko opazovanje vremena.

sebastiank

ŠTROMAR: ce je dejavnost amaterska potem ne gre za dobicek. tebi se lahko postaja sesuje, ne meri tocno, kakorkoli ze, pa te nihce ne klice in ti tezi kaj zdaj..
Tudi sam imam postajo, za katero sem sploh na zacetku porabil ves prosti cas, da sem jo postavil v normalni tek. Sedaj obcasno slisim na Radiu 1, da objavijo podatke z moje postaje, pa ti povem, da se mi kvecjem "dobro zdi", nikoli pa ne pomislim, da bi za to zaracunal. Tudi ne objavljajo moje spletne strani..

piskec

Štromar, zdaj pa res ne vem, kje si opazil oz. od kje ti ideja, da "pozabljam" na postaje?

Čisto jasno se zavedam, da brez postaj ZEVS ne bi deloval v takem območju, kot deluje zdaj.

A to še vedno ni dovolj tehten razlog, da bi ob vsakem omenjanju temperature s kakšnega kraja omenjali še link do vremenske postaje...

Spet pravim, da moramo proti zunanjemu svetu nastopati kot celota. Edino tako bomo lahko kdaj kaj dosegli.

Če pa potem pogledamo ZEVSa, se pa tako ali tako povsod vidi, od kje so podatki. Linkov nikjer ne manjka in nikjer jih nismo "pozabili". Avtorstva si ZEVS ne prilašča in tam, kjer je to možno, vedno navede čigavi in od kje so podatki.


P.S.
Jaz gledam na stvar glede mojega brezplačnega dela in zaslužka drugih nekoliko drugače: če nekdo služi na moj račun, to ni moj problem temveč njegov. Moj namen in moja želja je nekomu, temu svetu, nekaj dati. Če se nekdo drug okorišča s tem, je to povsem njegova težava. Jaz se ne mislim zaradi tega odpovedat temu, kar delam!

ŠTROMAR

Citat od: sebastiank dne 19. December 2007, 08:48:59
ŠTROMAR: ce je dejavnost amaterska potem ne gre za dobicek. tebi se lahko postaja sesuje, ne meri tocno, kakorkoli ze, pa te nihce ne klice in ti tezi kaj zdaj..
To ti praviš, ker še kako hitro dobi človek povratno informacijo, če slučajno kaj ne deluje v redu(postaja, spletna stran).

Citat od: sebastiank dne 19. December 2007, 08:48:59
Tudi sam imam postajo, za katero sem sploh na zacetku porabil ves prosti cas, da sem jo postavil v normalni tek. Sedaj obcasno slisim na Radiu 1, da objavijo podatke z moje postaje, pa ti povem, da se mi kvecjem "dobro zdi", nikoli pa ne pomislim, da bi za to zaracunal. Tudi ne objavljajo moje spletne strani..
Pa ti si res preobremenjen s tem tvojim dobičkom. Sem morda kdaj jaz zahteval plačilo v mojih postih? Halo?
P.S. - kje pa najdemo podatke s tvoje postaje?

gradiščan

Citat od: piskec dne 19. December 2007, 08:55:19

P.S.
Jaz gledam na stvar glede mojega brezplačnega dela in zaslužka drugih nekoliko drugače: če nekdo služi na moj račun, to ni moj problem temveč njegov. Moj namen in moja želja je nekomu, temu svetu, nekaj dati. Če se nekdo drug okorišča s tem, je to povsem njegova težava. Jaz se ne mislim zaradi tega odpovedat temu, kar delam!


Podpišem :icon_arrow: in hvala ti, za vse kar se trudiš.. Nekateri ste že pozabili sesutje starega foruma :suspicious: in zaradi posameznikov , ki jih ne bom našteval..danes obstaja ta forum, obstajajo postaje na ZEVS-u in ko se srečamo na srečanju je nek poseben filing :icon_biggrin:, da lahko pripadaš tem zanesenjakom... :icon_wink: Hvala tudi ostalim iz društva. :clap:

joze

Fantje, ne se kregat.
Podatke pa tudi ne moremo zaračunati, saj smo amaterji.
Kaj pa ko podatki niso točni? Če bi prejemali plačilo napak nebi smelo biti. :shrug:

ŠTROMAR

Citat od: joze dne 19. December 2007, 10:31:34
Fantje, ne se kregat.
Podatke pa tudi ne moremo zaračunati, saj smo amaterji.
Kaj pa ko podatki niso točni? Če bi prejemali plačilo napak nebi smelo biti. :shrug:
Pa saj se ne kregamo.
Glede plačevanja pa tudi ne vem kje ste to pobrali?

Serpentinšek

Se mi je kar zdelo, da iz te moke ne bo kruha.  :icon_sad:  :icon_rolleyes:
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

sorban

Prelepo bi bilo, če bi lahko dobili postajo pa še hiško.  :drool:  :drool:  :drool:
Hude nevihte ne trajajo dolgo!
http://lendavske-gorice.zevs.si/

ŠTROMAR

Pač še ena v vrsti novinarskih domislic, da spodbujajo medijsko pozornost. :icon_lol:

piskec

Zakaj ste vsi tako skeptični? Nihče še ni pravzaprav nič rekel...

Morda pa bo, morda pa bo.  :icon_eek:

Malce več optimizma bi prosil, no!  :icon_wink:

ŠTROMAR

Kaj pa je potem tole:

Sporočilo poslal: sebastiank
Pozdravljeni,

zal zevs ne bo sodeloval. .tako da ponudba ne velja vec.

ŠTROMAR

Potem ko sem sebastiank-u dopoldne poslal naslednje vprašanje:

Pa ti si res preobremenjen s tem tvojim dobičkom. Sem morda kdaj jaz zahteval plačilo v mojih postih? Halo?
P.S. - kje pa najdemo podatke s tvoje postaje?


je še celo dopoldne prebiral poste na forumu, ni pa našel korajže, da bi odgovoril na enostavno vprašanje.

Upam da je vsem jasno, da s takimi tipi nočem imeti nič opraviti.