ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

klempo

#300
Rahlo sneži že kar nekaj časa, po travi je rahlo pobeljeno. Na začetku so sicer padala ledena zrnca oz. stopljene snežinke
Temperatura je 0,5 °C
Brezvetrje

ŠTROMAR

#301
Oblačno, pada nekaj časa rahel sneg, nekaj časa rahel dež.
Trenutna T= 0,6 °C
Tmax= 2,1 °C
Temperatura v globini 10 cm = 1,5 °C
Zračni tlak trenutno  995,4 hPa in še naprej vztrajno pada.

gmail

Ljubljana bezigrad T 1,9 °C, rahlo dezuje z vmesnimi snezinkami....do jutri dopoldan tezko da bo kaj konkretnega tule morda kasneje ob mocnejsih padavinah imam pa tudi jaz obcutek, da bodo jutri dolgi nosovi...upam da se motim..

smotani

#303
sneži
ponovno smo v minusu -0.6°C
kakšne 2-3cm snega.



hudi

Tukaj  na Severnem Primorskem trenutno rahlo sneži pri temp. 0,7°C. Pada zelo moker sneg, na tleh se je nabralo nekaj mm prozorne plundre  :buttrock: :icon_mrgreen:
Tlak še naprej pada, trenutno je na 996 mbar...

stajercx

Trenutno stanje: oblačno, posamezne snežinke

Temperatura zraka: 0,5 °C

V pričakovanju snega...

paradolf

Oblačno, rahlo sneži (drobne snežinke)
+0.7°C
Vlaga 95%
Rosišče 0°C
Tlak 996.3 hPa pada. Graf tlaka je navzdol kot bi ga nekdo zarisal z ravnilom
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

stog


bbator

#308
Od 17 naprej je občasno padal zelo rahel dež s snegom. Vsega skupaj se ni nabralo do sedaj niti 0,5mm. Sedaj pa rahlo sneži na drobno a snežinke že nekoliko počasneje padajo. Malo ratuje plesniva trava. Na zahodu Ljubljane pa po kamerah sodeč trenutno zmerno sneži in je že pobeljeno.

Temperatura pa 0,4°C.

Edit 21.10: zmerno sneži. Kar malo presenečen, glede na to, da so se padavine razpadale pri Ljubljani do sedaj. Tudi pri nas pobeljeno a 1cm ga še ni. Dobro smo štartali. Le še 0,2°C.

Edit 21.40: prav dolgo ni trajalo. Sedaj spet povsem rahlo sneži. Je pa vsaj pokrajina že bolj bela. Res se nam je dobro izšlo, da so se vsaj tla ohladila saj se sedaj res lepo nabira tudi po asfaltu. 0,1°C.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

tomazsta


VP Rakitna, 827m

Vreme: sneži  :buttrock:

Temperatura: 0,2 °C
Tminimum: -6,9 °C
Tmaximum: 1,2 °C
Trosišča: -0,5 °C
Vlaga: 95%
Zračni tlak: 994,2 hPa močno pada
Veter: 0,0 km/h
Veter max. sunek: 34 km/h ob 4:10 h
Padavine: 0,4mm

Lp Tomaž
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

hunter

#310
LJ - kozarje 0,7°C

Rahlo sneženje se je v zadnje pol ure nekoliko okrepilo. Vse površine so že pobeljene  :icon_wink:

Edit: meni najbližja kamera -->1-2km zahodneje od mene (Brezovica)


Edit 21:15  Snežinke so vse večje



RCZ performance

zigarrdo

Rahlo sneženje se je nekoliko okrepilo, sneg postaja bolj suh, rahlo pobeljeno.

+0.5 °C
Everywhere you go you always take the weather with you

gregach

Pri nas je danes bilo večinoma oblačno, le sredi dneva je bilo nekaj jasnine in sončnih žarkov. Zvečer je občasno rahlo naletaval sneg.

TRENUTNO STANJE:
Oblačno
T=0,9 °C
Tmin=-2,5 °C ob 00:05, slana
Tmax=3,5 °C ob 13:52
Vlaga=89 5
Točka rosišča=-0,7 °C
Tlak=994 hPa, pada
Veter (povprečje 10 min)=6,8 km/h, smer= V-SV
Max zabeleženi sunek danes=28,8 km/h ob 09:34

PS: Naj se najbolj bedno zimsko dogajanje (z vidika snegoljubstva) začne! (z vidika ljubitelja vremena, ne morem ravno reči, da bo jutrišnje dogajanje nezanimivo, z vidika snegoljubca pa mi gre na bruhanje)
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rahlo sneži, T = 0°C.

Višina snežne odeje: 3cm

Padavine do 21h: 0,4mm
Padavine ta mesec: 45,1mm

Lp, Nejc

sasolaguna

Res velike razlike v LJ in okolici...Zalog še popolnoma zelen, med rahlim dežjem prileti kakšna osamljena snežinka...