ZEVS Forum

Trenutno vreme (01. 02. 2019 - 28. 02. 2019)

Začel/a komar, 01. Februar 2019, 00:03:09

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Ledeni

Včerajšnji Aladin 06Z je falil zelo! Namesto večernega in nočnega zlivanja in pričakovanih 30+ mm je 12 mm dežja padlo že popoldne, pas najmočnejših padavin pa ni šel čez osrednjo-vzhodno SLO, ampak čez zahodno Slovenijo. Proti jutru pa le še manjša pošiljka s 4 mm.
Zjutraj je bila megla, ki se je dvignila v nizko oblačnost. Temp. +7,8°C.


bbator

Spremenljivo oblačno 8,4°C.

Poslabšanje zaključujemo z 79,3mm padavin.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

Tržičan

Zmerno oblačno, T = 7,4°C.

Tmin = 2,9°C
Tmax = 7,7°C

Padavine v tem poslabšanju: 137,3mm (od 7h-7h 72,4mm)

Lepo nas je zalilo, sedaj pa nekaj pomladi, zunaj je povsem spomladansko.

Lp, Nejc

Korošec

Nizka oblačnost pri 3,8°C. V tem poslabšanjo 49,1mm. Imamo še vedno 100% pokritost s snegom. ARSO postaja meri 9cm.

javi

Korošec zanimivo pr nas pa popolnoma brez snega. Včeraj je bilo pri nas 8 stopinj v avtu pri vas pa 3! Pa samo 2km razlike.

računalnik


oleg

pestra noč za nami bliskalo grmelo padalo padavine danes 15 litrov
čez dan se je delno zjasnilo bilo je tudi nekaj sonca okrog 17 ure smo spet dobili eno roso dežja
od petka pa do danes  padavine 140 litrov
trenutna temparatura + 7 celzija
T MIN danes + 5.4 celzija
T MAX danes + 10 celzija  :icon_question:
oleg

Serpentinšek

Moji seštevki (1.2. do 3.2.):
Domžale: 67,5 mm
Bočna: 90,8 mm

AMP-ji: (+ nekaj % )
Gornji Grad 81,2 mm
Jeronim (~10 km vzhodno od Bočne): 40 mm 
Kamniška Bistrica: 90,1 mm
Logarska dolina: 197,3 mm   :zaba:

Že nekaj časa opažam kako malo pade v K.B. in kako veliko v Logarski, tudi po trikrat več. Nekam sumljivo (ja, spet sem skeptik).
Na padavinski postaji pri domu v K.B. gotovo pade več...Bom nekoč primerjal AMP s padavinsko postajo, bodo verjetno zanimive razlike. Tam pod kamniškimi gorami je enostavno moralo pasti več kot 90 mm, če je v Logarski 200.  ::)

Tmax. v našem kotičku v Bočni komaj +6,2°c, drugod po dolini pa okoli +9.
Proti večeru nekaj črnih oblakov in ploh, ki spominjajo na maj. Ena se je skuhala tud nad Bočno in Sp. Krašami in v slednjem kraju pustila za sabo 3 mm.  ;D
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

mat89

#83
Rahlo dežuje, v tem poslabšanju do sedaj le 2,2mm
T:6,2 °C in se hladi
Tmax:10,4 °C
Tmin.5,8 °C
Vlaga:92%
Veter:10km/h severni
Veter max:24.1km/h
Padavine:1,4mm

Še postaje kjer je od petka pa do danes zjutraj(7ure) padlo največ padavin.Od jutra pa do sedaj je ponekod še padlo nekaj mm, na Zevs postaji Betula so že presegli 500mm do tega trenutka.

Zevs Betula-Kuteževo:498,3mm(od tega 359,4mm 2 februarja)od 0.59 2.2.2019 do 0.59 3.2.2019 je padlo kar 387,3mm.
Arso Vogel:385,7mm
Arso Bovec:316,2mm
Arso Breginj:279,8mm
Arso Krn:271,7mm
Arso Sviščaki:258,4mm(od petka 1 februarja 7 ure,do nedelje 7ure.)
Arso Bohinjska Češnjica : 206,7mm(od petka 1 februarja 7 ure,do nedelje 7ure.)

bbator

Pričenja deževati pri 6,8°C. Po Kameri sodeč pa na Rakitni na 800m že močno sneži.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

paradolf

#85
Pretežno oblačno
+4.9°C
V tem poslabšanju 63 mm padavin.

Pot iz Bavarske nazaj je minila presenetljivo brez problemov. Sneg se sredi dneva na cestah ni več prijemal zavoljo močnega soljenja in temperatur okoli ledišča. Do 13.30 ko smo odšli je zapadlo okoli 20 cm snega , snežilo pa je nato še do večera, a ne več s tako intenziteto kot zjutraj.

Od Salzburga naprej čez predore do Katchberga le še rahlo sneženje, na drugi strani pa že suho in pozitivne temperature.

Gor imajo res super zimo letos. Zjutraj ko smo šli na sprehod po mestu je bilo res idilično. Manjše ulice še neplužene, pred vsakim vhodom kupi snega in vsaj dve lopati ali freza  :clap:
Tule webcam Traureuta. Lahko si pogledate za nazaj čez cel dan kako se je dogajalo.
https://www.bergfex.si/sommer/traunreut/webcams/c9338/

Imajo pa malo zahodno od Salzburga bermudski trikotnik kot pri nas. prav neverjetno je tam. Ko prideš ven iz dvojnega predora še zelo veliko snega, nato pa v parih kilometrih kar naenkrat praktično nič snega. Že čez 5 km naprej v smeri Munchena pa kar naenkrat preko pol metra snega, še par km naprej pa tri četrt metra snega. Res nore razlike. Sploh nisem mogel verjeti.
Tudi ko smo šli danes nazaj je bilo tam komajda malo pocukrano in le naletavanje snežink pri +1.5°C kolikor mi je kazalo v avtu. Res neverjetno kaj je tam za en faktor takih razlik.

Malo pred Katchbergom ob močnem sneženju ko smo šli v soboto proti Nemčiji. Na drugi strani predora je deževalo pri negativni temperaturi.


In pa v samem mestecu Traureut jaz in moja "ta mala" uzivava v snežni idili danes zjutraj.  :bouncy:
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

stog

#86
Ma daj...  :banghead:
V celem poslabšanju 9,5mm dežja.
Še danes ko po celi štajerski in pol Slovenije nekaj zliva, tukaj spet le nekaj rose.  :surprised:
Še Lendava nas nese po dolgem in počez.  :surprised:
Samo čakam kdaj nam bo vode zmanjkalo.  :shrug:
Zadnje večje padavine nad 35mm so bile v avgustu.
Nad 20mm pa konec oktobra.

Gradaščica pa ponoči največja od zadnjih katastrofalnih poplav pred dobrimi 4 leti. V zgornjem toku sredi noči povsem poplavljena glavna cesta in ogromno travnikov in več njiv.
Horjulščica tudi podobno visoka.
Na Bokalcih v sp. toku še vedno le 150cm kar je še vedno okoli 30cm od vodostajev ko se Gradaščica v LJ začne razlivati oz. začenja ogrožati objekte.

Smučar

Zdajle nas je prešel deževni pas s še par mm dežja. Skupno v tem poslabšanju 74mm, v zadnjem tednu pa 89mm dežja.
Tmax je bil kar 11°C, nekaj je bilo tudi sonca, povsem pomladni občutek.

Trenutno 5°C, rosišče 3,3.

bbator

Dežuje 5,2°C. Zvečer zaenkrat nekaj čez 4mm.

Tmin 5,2°C
Tmax 10,9°C
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

kripelj

Včerajšnja noč je bila na južnem delu Istre in deloma tudi v Kvarnerju ponovno precej nevihtna. Prilagam nekaj fotografij iz okolice Senja. Kar se tiče fotografiranja strel in neviht res epska pokrajina z nešteto vrhunskimi razgledi in do zdaj z moje strani precej zapostavljena. Poleti, ko bo šlo "zares" se zagotovo vrnem.
Na prvih fotografijah lenticularis oblaki nad Krkom, nato nekaj kipečih stebrov in nakovalo oddaljene nevihte južno od Pule, z nekaj mammatusi, za konec pa še edina bližnja ujeta CG strela. Ena pa mi je ušla.
Osebni rekord najzgodnejših ujetih strel sem tako premaknil za natanko 2 meseca, iz 2.4. na 2.2. Vsekakor je bilo zanimivo loviti nevihte februarja in še kako dobrodošla doza adrenalina med zimskim spanjem.