ZEVS Forum

Trenutno vreme ( 16. 9. - 30. 9. 2015 )

Začel/a gradiščan, 16. September 2015, 07:34:36

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Est! Est!! Est!!!

Če danes samo gledaš skozi okno in ne pogledaš na termometer, je vtis pozne jeseni, ali celo zime, popoln. Pretežno oblačno vreme ob siceršnji dobri vidljivosti in burji, ki brije okoli vogalov, spremljajo za ta čas precej nizke temperature. V Kojskem imamo trenutno 14,7°C, kar je zaenkrat tudi maksimum (Tmin 12,7°C). Postaja na Koradi žal ne deluje (problemi z USB-jem  ::) ), je pa zato v Dolgem Lazu na severu Banjške Planote skromnih 7,8°C (Tmin 6,4°C). V Kojskem že cel dan piha prek 50 km/h, zjutraj je bil najmočnejši sunek 65 km/h. V Dolgem Lazu piha okoli 40 km/h, najmočnejši sunek 58 km/h. Naj dodam še to...september je pri nas najbolj namočen mesec v letošnjem letu (vsaj doslej), hkrati je v Kojskem to tudi najbolj moker september v zadnjih petih letih. Padlo je 198,4 litrov/m2. Petletno povprečje znaša 137 mm.
Life is like weather! www.wineandweather.net/

Trocki

#151
Hladno in oblačno je danes. Sonce se je do sedaj pokazalo za kake 3min.
Trenutna temperatura je le 10,4°C.
Ne vem pa kje ARSO-tu tale napoved za danes popoldne. Čist mimo za naš konec.
Če bo pozimi, ko se bo šlo za sneg, toliko hladneje od napovedi smo zmagali.  :icon_lol:



EDIT: Ha, ha, sedaj je začelo še rahlo deževat. Komedija...  :icon_lol:
Vreme bo! :)

goldhorn

Est, eno vprašanje. So vse te postaje tvoje?

smotani

uf kakšno vreme  :icon_kava:

megla, rahlo dežuje
trenutno 8.4°C
tmax 9.2°C   :icon_question:
padavine 1.2mm

Kredaric pa ponovno pobeljena

paradolf

Tudi v Dobrunjah pričelo narahlo deževati.  :icon_rolleyes:
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Trocki

#155
Rahlo dežuje pri le 7,2°C.  :icon_eek:
Padlo je nenapovedanih 1,2mm dežja.

Tudi snežilo je verjetno precej nizko danes glede na temperature.  :shrug:
Vreme bo! :)

Oblak69

#156
Šentjošt nad Horjulom, 642 m

Trenutno pričelo rahlo deževati in tudi čez dan je bilo nekaj manjših nemirljivih ploh  :suspicious:. Drugače pa zelo hladno ob dokaj močni burji, ki zavija okoli vogalov že tretji dan, sunki tudi do 38 km/h, zgoraj čez 57 km/h.
Danes popoldan se je temperatura gibala le med 7 in 8,5 °C, sedaj le še 5,8 °C


EDIT 20.45= 1 mm dežja in le 5,4 °C

Arso nič ne omenja padavin čeravno je bilo le teh na JV kar nekaj in tudi radar trenutno beleži kar nekaj padavin v osrednjem delu Slovenije in na Primorskem.




smotani

rahlo dežuje že vse popoldne, danes 3.4mm padavin.
trenutno  6°C

Zanimiv ta pas padavin, če nebo razpadu je lahko kje pobeljeno tudi do kakšnih 1400m.

vogel 0.7°C
Davča (950m) 4°C

boro

Oblačno

Temp.= 8,3°C
Tmax.= 12,4°C
Tmin.= 6,2°C
Vlaga: 81%
Zračni tlak: 1029,2hpa
Veter: 3,9km/h, smer SV
Najmočnejši sunek vetra: 35,3km/h
Padavine danes: 0,5mm

paradolf

V Podgorju popoldan ploha, sedaj zvečer pa tudi nekaj povsem rahlega dežja. Vsega skupaj je dalo 0.3mm.
+9.7°C.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

roky

Danes je bilo oblačno, občasno je rahlo je kapljalo. Napovedano ni bilo nič :icon_razz:.

Tmin 9,4 °C ob 04:13
Tmax 13,7 °C ob 12:55
Temperatura 10,3°C
Vlaga 71%
Rosišče 5,3°C
Tlak 1023 hpa
Max sunek vetra 15,3 km/h W-NW 2 Bft ob 13:07
Povprečen 1,2 km/h
Windrun 37,9 km

:wavey:

Vrbičan

4.zaporedni dan dan z burjo ki trenutno dosega sunke do 95 km/h
VP Vrbica pri Ilirski Bistrici-
Davis vantage pro 2
Davis vantage vue

Est! Est!! Est!!!

Citat od: goldhorn dne 30. September 2015, 14:51:53
Est, eno vprašanje. So vse te postaje tvoje?

Da, razen Korado si deliva z Olegom pol pol. Sam vzdržujem sicer le Kojsko, za Korado v večini skrbi oskrbnik Koče na Koradi, za Dolgi Laz pa tamkajšnji domačini. Brez vseh teh ljudi ne bi stvari delovale niti pol toliko kot delujejo! :praise:

On topic: Hladimo se, in to kar konkretno. Burja se tudi še krepi. Zvečer je na momente malo porosilo. Dolgi Laz je zabeležil 0,5 mm dežja. Tam je trenutno le še 5,7 C. Tmin je bil zabeležen ob 21:50, ko je bilo 5 C. Bog daj za tako situacijo pozimi...a bi blo veselja!? :icon_lol: :icon_wink:
Life is like weather! www.wineandweather.net/

gregach

Zjutraj je bilo delno do pretežno jasno, nato pa se je pričelo oblačiti, tako da je nekje od 10. ure dalje bilo oblačno vreme, popoldne je občasno tudi rosilo. Še je pihal v sunkih okrepljen SV veter.

TRENUTNO STANJE:
Oblačno
T=9,5 °C
Tmin=8,9 °C ob 07:05
Tmax=12,1 °C ob 13:34
Vlaga=70 %
Tlak=1030,7 hPa
Veter (povprečje 10 min)=7,8 km/h, smer=V-SV
Max zabeleženi sunek=26,6 km/h ob 13:49
Danes brez merljivih padavin
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."