ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

Tržičan

Brezje pri Tržiču

T = -2°C.

Višina snežne odeje: 28cm (1cm novega/12h)

Padavine danes: 0,7mm
Padavine zadnje 3 dni: 30,1mm (10,6+18,8+0,7)
Padavine ta mesec: 74,1mm

Dopoldne je bilo večinoma jasno, sredi dneva se je na hitro pooblačilo in imeli smo snežno ploho, preostanek dneva pa je bilo suho. Sneg se skorajda nič ni stopil oziroma posedel.

Lp, Nejc

ŽUPMART

#511
Sem na "počitnicah" v Žireh in moram rečt, da je v zadnji plohi res nenormalno metalo! Je vrglo na oko 7-8 cm. :buttrock: :buttrock:

EDIT: Po prehodnem slabjenju spet močno sneži, me prav zanima koliko ga bo vrgla tale ploha.

boro

Oblačno

T= 0,6°C
Tmax.= 4,2°C
Tmin.= -4,9°C
Vlaga: 91%
Zračni tlak: 989,2hpa
Veter: brez vetra, smer JV
Najmočnejši sunek vetra: 12,5km/h (ob 14:02)
Padavine danes: 0,0mm
Višina snežne odeje: 22cm







stajercx

Trenutno stanje: jasno

Temperatura zraka: -3,7 °C

Višina snega ob 19. uri: 4 cm

računalnik

Kakše razlike. Radovljica -2, Lesce v rondoju -6,5, Bled pod Stražo -1,5 (termometer v avtu)

Cimet

Pri nas zopet snežna ploha, ki je pustila kakšen cm puhca.  ;D

Se pa zna zgoditi, da nas doseže tudi pas padavin iz Istre.  :buttrock:
Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/

snowfrick

Navlekla se je megla.
Temp -2°C
Višina snežne odeje: 12 cm

bbator

Katastrofa. Čez dan lep sonček potem pa se je pooblačilo in sploh nismo v negativi.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

AND1

Citat od: bbator dne 31. Januar 2015, 20:51:20
Katastrofa. Čez dan lep sonček potem pa se je pooblačilo in sploh nismo v negativi.
Vreme gre svojo pot kot vedno ;)

.sonček.

Pred eno uro močno sneženje, novega snega 7-8 cm na 30cm podlage
Brez vremena ni življenja.

ŠTROMAR

Oblačno.
Trenutna T= 0,2 °C
Tmax= 3,6 °C
Tmin = -3,2 °C
Temperatura v globini 10 cm = 1,5 °C

Super lep zimski dan je za nami.  :praise:


roky

Danes je bilo delno jasno. Popoldan okoli 14 ure smo imeli manjšo snežno ploho in zvečer okoli 19 ure je tudi rahlo snežilo, da je malo pobelilo :icon_wink:.
Me zanima koliko ga bo zapadlo jutri :drool:.

Tmin    -2,5°C ob 05:19
Tmax 4,0°C ob 13:47
Zdaj je temperatura 0,7°C
Vlaga 86%
Rosišče -1,4°C
Tlak 986 hpa
Max sunek vetra 17,1km/h SE 1Bft ob 16:43

:wavey:

Oblak69

#522
Šentjošt nad Horjulom, 642m

Po dobri uri in pol snežne plohe, ki je navrgla 5 cm snega, je nastala megla.

T= -1,0 °C
Vlaga= 96 %rez vetra, smer V
Padavine med 18:45 in 21:15= 4,6 mm

Višin snežne odeje: 39 cm

stog

Citat od: .sonček. dne 31. Januar 2015, 21:24:55
Pred eno uro močno sneženje, novega snega 7-8 cm na 30cm podlage
No, tukaj pa pol cm.  :icon_surprised:

gregach

#524
Kje je megla oz. oblačnost ko jo  potrebuješ?!! Danes je ta presneta svetleča kugla žgala ves dan na polno, posledično pravo pomladno vzdušje. Ker sneg zjutraj ni bil pomrznjen ampak celo suh (le spodnja 2 cm južen, delno pomrznjen), ga je seveda hitro pobiralo. Že ob 08:30 je konkretno padal z dreves, tako da sem še komaj ujel malo idile na fotke. Ob 10. uri že drevesa povsem gola, popoldne pa so bile malo bolj strme prisoje že gole.  :banghead:

TRENUTNO STANJE:
Rahlo oblačno
T=-1 °C
Tmin=-3,1 °C ob 06:57
Tmax=7,8 °C ob 14:43
Vlaga=92 %
Tlak=990,5 hPa
Veter (povprečje 10 min)=4,8 km/h, smer=Z-SZ
Max zabeleženi sunek danes=20,5 km/h ob 11:47

Na prisojni ravnini je višina snežne odeje debela 8 cm, veliko prisojnih strmin je že kopnih, pokritost pokrajine okrog 75 %.

Zadnji zagoni so za jutri precej slabi, tako da pričakujem 2-3 cm novega snega, da malo pokrije to zelenje.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."