ZEVS Forum

Trenutno vreme (16. 01. - 31. 01. 2015)

Začel/a uros1980, 16. Januar 2015, 05:43:59

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

.sonček.

Brez vremena ni življenja.

smotani

#496
 izjemno močno sneži  :buttrock:
takega sneženja pa že dolgo ne zadnjih 15minut 4cm novega suhega snega in še vedno močno sneži, vidlivost kakih 50m  :icon_eek:




herkules

prešev nas je snezni metes
in zaseboj pustiv 5cm
tko da skupaj 50cm

najed

Tudi v Bohinjski Bistrici ga po že kar kičasto sončnem dopoldnevu zdajle mede kot za stavo  :clap:

ANDONE

#499
lj.bežigrad 3 stopinje in brez padavin-delno oblačno.

na zahodu pa res lepe plohe ki kar vztrajajo, sedaj ga bo še v kranju nekaj nametalo, srečno na zahodu :icon_wink:

16:50 edit: 1°C Vedno več oblačnosti od zahoda

Tržičan

#500
Brezje pri Tržiču

Tudi pri nas močno sneži, T = 1,5°C :zaba:

Edit 14:07: le še rahlo sneži, padlo je 1cm novega snega.

Lp, Nejc

Oblak69

Žiri močno sneži

T= 2,2 °C
Vlaga= 100 %



Tu oblačno
T= -0,8 °C
Vlaga= 94 %

Amadej13

Rahlo sneži, malo prej je močneje snežilo  :)
T: -0,3 °C



Takole pa je bilo dopoldne   :icon_cool:

Lp, Amadej

Cimet

Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/

snowfrick

Sem prej gledal preko kamer in res ga je lepo sipalo ponekod na zahodu države. :icon_wink:
Na vzhodu pa čisto drugačna podoba s soncem obsijano pokrajino.

Takole je bilo dopoldne pri nas
Polovica Velenjskega jezera je zamrznila na južni polovici(tu se je kopičil sneg zaradi severnega vetra in zato je zamrznil samo ta del)





In še včerajšno močno sneženje.SIPAJ!

stog

#505
Akumulacija za to poslabšanje je brezupna: :shrug:

Ko sem malo seštel koliko padavin je padlo po Sloveniji sem videl, da ne pomnim poslabšanja s tako enakomerno količino padavin.
Opazno manj je dobil le vzhodni (in deloma JV) del države medtem ko je večina ostalih krajev dobila nekje okoli 35, malo čez 40mm le Portorož in Kočevje (od teh na ogimetu)

Lahko pa si pogledate maksimalni odboj kompozitne radarske slike v tem poslabšanju:

Opomba: tam kjer radar ni zaznal niti minimalnega odboja je enake barve kot območja, kjer se je najnižji odboj vendarle pojavil.
Zeleno-rumena barva je očitno maximalni odboj, ki ga lahko sproducirajo snežinke.
Dopuščam pa možnost, da se bo kdaj zgodil kak rumen piksel na območju, kjer bi snežilo od neba do tal. V tem primeru se bo pa za vprašat ali je šla tam kakšna sodra.

Je pa rumena barva dober pokazatelj, da na nekem območju (v nižinah) zagotovo dežuje.

roky

Oblačno je, rahlo sneži :icon_bird: :icon_biggrin:. Pojavljajo se manjše snežne plohe :icon_wink:.

Temperatura 3,1°C
Vlaga 78%
Tlak 982 hpa
Vetra ni

:wavey:

Duzek

In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

H2o

#508
Zopet rahlo sneži, sneženje se krepi.



T=0.6°C
Rh = 94%

Od jutra so se pojavljale snežne plohe. Popoldne je bilo celo nekoliko daljše padavinsko obdobje. Zapadlo je okoli 3 cm mokrega snega. Skupna višina 39 cm.


Edit:


:)

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Zjutraj precej jasnega vremena, nekaj tudi še dopoldan, ko so se že začele pojavljati snežne plohe. Popoldan na trenutke tudi megleno, večinoma pa je prevladovalo zmerno do pretežno oblačno vreme.

Sedaj pa pravkar pričelo snežiti  :icon_wink:

T= -0,2 °C
Tmax= 1,0°C ob 9:08
Tmin= -3,2°C ob 1:57
Vlaga= 94 %
Zračni tlak= 988,9 hPa
Brez vetra, smer V