ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 12. - 15. 12. 2014)

Začel/a medovreme, 30. November 2014, 23:59:55

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Duzek

In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

Amadej13

Škofja loka - Oblačno pada rahel dež s snegom 1,6 °C  :icon_wink:

Lp, Amadej

Lluka

Planina pri Rakeku ob 9,10h

nad višino 700 je pobeljeno , to je verjetno produkte včerajšje megle tam gor....

tren stanje :  pada babje pšeno, zmrznjene kroglice dežja..... kaj vem kaj bi reku temu....

tren temp = 2,1°C

Planinsko jezero se je tekom noči v zadnje 12h dvignil za 20 cm in se približal kritični meji za začetek postavitev prvih nasipov iz vreč. Po mojim predvidevanjih iz opazovanja itd... se bo do večera gladina dvignila še za dodatnih 20 cm in tekom noči še za 10-15 cm (brez kakršnih koli drugih padavin). Vsake nadaljne padavine pa pomenijo +15 do+30cm na 12h.  Tako da se bodo aktivnosti  CZ in gasilcev verjetno začele tekom današnjega popoldneva. Za  visok vodostaj iz leta 2000 pa manjka še cca 70 cm.

Trocki

Citat od: Lluka dne 03. December 2014, 09:18:24

tren stanje :  pada babje pšeno, zmrznjene kroglice dežja..... kaj vem kaj bi reku temu....


Čudno, da pada zmrznjen dež. Glede na sondažo, je v višinah le še ena tanka pozitivna plast v kateri pa je temp cca 1°C.
To bi skoraj moralo snežiti. Mogoče ko (če) so bodo padavine okrepile.  :shrug:
Vreme bo! :)

stog

#94
Ta kamera na Pasji Ravni je pozimi pogosto popolnoma neuporabna.  :icon_sad:
Pa ne toliko zaradi kamere same, ampak zaradi goste megle, ki je tu vsako minuto dneva in se nikoli ne vidi niti do bližnjega travnika ter dreves, ki niso ravno blizu. Pri drugih kamerah megla običajno ni tak problem, tu pa je.

Že več dni je ves čas tak lep razgled:

:icon_surprised:

Prej je par minut celo padal dež s snegom. To pa je tudi vse poleg stalnega rahlega rosenja.
To megleno in hladno rosenje z meglo mi že preseda. Ali naj bo dež, sneg ali sonce. Predvsem za sonce bi bil že čas. A gremo stavit, če bo naslednje leto, ko se bo nizka oblačnost umaknila, zgoraj še sonce ali ne.  :surprised:

Oblak69


kripelj

mešanica ledenega dežja in snega, torej prve snežinke letos tudi v Mariboru pri 2,4C  :icon_wink:

max

Kranjska Gora sneži  :D
Pri nas v Grižah trenutno 3°C, občasno rahlo rosi, rahel zmrznjen dež/sodra/babje pšeno.....kakorkoli kdo razume

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rahlo sneži, T = 1,5°C.

Padavine do 7h: 1,6mm
Padavine od 7h naprej: 0,4mm

Lp, Nejc

maestro

na Bledu se menjavajo oblike padavin (odvisno od intenzitete). dež, dež s snegom, sneg...
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Dežuje in žledi

T= -0,3 °C
Vlaga= 100 %
Brez vetra, JV

Padavine= 1,5 mm


Nekoliko višje na Lavrovcu 890 m že kar pošteno žledi in se nabira ivje, posamezna drevesa že kar ječijo pod težo tega ledu






roky

Oblačno je, občasno rahlo rosi. Zjutraj so se med rosenjem mešale snežinke :icon_wink:.

Temperatura 3,8°C
Vlaga 90%
Rosišče 2,3°C
Tlak 1009 hpa
Padavine 1,4 mm
Vetra ni

:wavey:

bbator

Oblačno. tu in tam rahlo dežuje in 4°C. Snega danes očitno ne bo. Je pa povsem druga pesem gorenjska, ki se ji po radarju sodeč približuje kar lepa količina padavin. Alpske doline bi znalo lepo pobeliti v naslednjih urah...
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

smotani

mešanica zmrznejnega snega in dežja na novo pobeljeno  :icon_wink:
temperatura 0.7°C

Trocki

Res je več padavin v Z polovici države, ampak kaj nam to pomaga, če spet le dežuje na našem koncu.  :banghead:
Sneg nam zaenkrat nikakor ni usojen.
Temperatura je 1,8°C, rahlo dežuje. Padavine danes: 4,5mm.
Vreme bo! :)