ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 12. - 15. 12. 2014)

Začel/a medovreme, 30. November 2014, 23:59:55

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

stajercx

Trenutno stanje: megleno, rosi

Temperatura zraka: 2,1 °C

Padavine včeraj: 18 mm

snowfrick

#76
Že kakšnih 20 minut pada miks dežja in ledenega dežja.

edit:Na avtomobilih se je že naredil sloj teh zmrznjenih kroglic.

edit2:Malo prej sem prišel iz Graške gore(800m),kjer je pri temperaturi -0.5 padal   ledeni dež.Malo čudno vse skupaj glede na to,da je Rogla na -3.
Po logiki mora biti nekje med 1500 metri in 800 metri sloj toplejšega zraka,drugače si ne znam razložiti ta ledeni dež na Graški Gori

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Megla, T = 2°C.

Padavine do 7h: 40,1mm
Padavine od 7h naprej: 0,5mm

Nekaj snega je le še po strehah in grmovjih. Danes je občasno rosilo.

Lp, Nejc

snowfrick

Še vedno se tu obnavljajo padavine.
Zdaj je že dovolj mrzlo,da ne pada več dež,ampak samo ledene kroglice in neke deformirane ledene snežinke,ki tudi prevladujejo.

boro

Oblačno

T= 2,5°C
Tmax: 2,9°C
Tmin: 1,9°C
Vlažnost: 96%
Zračni tlak:1011,1hpa
Veter: 3,9km/h, smer VJV
Najmočnejši sunek vetra: 25,3km/h (ob 13:58)
Padavine danes: 0,5mm






Amadej13

#80
Rosi 0,1 °C
Cel dan megleno z rosenjem  >:(
Tmin: -0,4 °C ob 00:21 uri
Tmax: 0,5 °C ob 12:16 uri
Vlaga: 87%
Rosišče: -1,8 °C
Tlak: 1008 hpa
Veter: 2,5 km/h smer JV
Max sunek: 9,7 km/h smer JV ob 09:21 uri
Padavine: 3,3 mm

Popoldanski pogled skozi okno  :)


100 m višje od tule na vrhu Stirpnika žledi  :banghead: :banghead:


Ena iz Koprivnika 1393 m kjer se tudi pojavlja žled. Ob 17 uri je bilo tam -1,8 °C
Lp, Amadej

sasolaguna


roky

Danes je bilo oblačno, občasno je rahlo rosilo. Običajno jesensko vreme :icon_biggrin:.

Tmin 2,6°C ob 00:16
Tmax 4,6°C ob 13:58
Zdaj je temperatura 3,6°C
Vlaga 89%
Rosišče 2°C
Tlak 1009 hpa
Max sunek vetra 7,5km/h S-SE 0Bft ob 15:40
Padavine 0,0 mm

:wavey:

Serpentinšek

V zadnjem poslabšanju v Domžalah 23,1 mm padavin ali polovico manj kot v bližnji Ljubljani.  :icon_surprised:
Danes med 12.15 in 13.00 ploha dežja in zrnatega snega/ledenega dežja (?). Padlo je par decilitrov.

Res samomorilno vreme, sonce je tule nazadnje svetilo 22. novembra popoldne, po razkroju megle in nizke oblačnosti. In kot kaže ga še kar nekaj časa ne bomo videli.
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

snowfrick

Pada zrnat sneg slabe intenzitete.
temp +0.7°C.

Perice

Proti jutru je pričela padati zmes dežja in ledenega dežja,temp. +1°C.
Ni nam lahko... :)

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Megla, rosi in zmrzuje

T= -0,8 °C
Tmin= -0,9 °C ob 3:36
Vlaga= 100 %
Rahel JV veter

Padavine= 0,5mm

kripelj

Trenutno le se kaplja, do zdaj pa je padala mesanica dez/ledeni dez. Tudi na avtomobilih se je nekaj ledenega dezja nabralo. Zgleda da tudi danes pri nas ne bomo ugledali prvih snezink v tej zimi. T=2,0°C

boro

Oblačno

T= 1,6C°
Vlažnost: 97%
Zračni tlak: 1015,4hpa
Veter: 7,5km/h, smer vetra VSV
Padavine danes: 0,5 mm




mat89

občasno rahlo dežuje. Snega po nižinah ,kljub napovedi ni bilo. Snežna meja je nad okoli 500-600m
T:2,7 stopinj C
Padavine:2,2mm