ZEVS Forum

Nevihte in plohe 21.9 in 22.9.2014 - Stirpnik

Začel/a Amadej13, 23. September 2014, 15:06:03

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Amadej13

V nedeljo dopoldne je bilo prtežno jasno in toplo vreme, popoldne pa je pričela nastajati kopasta oblačnost :drool:

Nastajali so tudi pileusi  :)










tole sem slikal iz avta, škoda da je ravno tule kabel  >:(




večerna mavrica nad bukovškim poljem


Zvečer pa so se iz italijanske smeri počasi pričele približevati nevihte, ki so nas zajele malo čez polnoč


Pa sem končno pričakal nočno nevihto, da sem lahko u miru preiskušal fotografiranje strel  ;D




Tale  :drool:


Potem je blo pa konec ker se je vlilo


sem zdaj malo videl kako moram imeti nastavitve tako, da drugič bo pa bolše

Popoldanska ploha iz katere so padale Ogromne kaplje





potem je začelo nastajati nekje nad Kranjem





ali je to inflow  :icon_question:


Malo kasneje pa je nad kranjem nastalo tole, mogoče shelf ali wall ?




Dan se je zaključil z večerno nevihto s precej ropota. uspev pa sem ujeti samo tole (bolš ko nič :) )



Lp, Amadej


paradolf

Pri tebi se vedno nekaj dogaja  ;)
Na vprašanje inflow ali ne je odgovor vsekakor da. Lepo viden vzgornik ki je napajal oblak. Ob vsakem vzgorniku je baza ponavadi vedno nekoliko nižja. Lahko je tudi ob močnem zdolniku a je tam oblika precej bolj drugačna.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2