ZEVS Forum

Nevihta v ranih jutranjih urah 23.9.2014

Začel/a mat89, 24. September 2014, 09:11:55

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

mat89

V ponedeljek zvečer ter v noči na torek nas je prešla nova vremenska frota. Pri nas je bilo dokaj mirno,napram ostalim krajem v zahodnih,osrednji in južnih krajih. Hladno je bilo,saj je bila temperature le okrog 13 stopinj C. Malo po 23 uri (22.9)se je na Dravskem polju spacala nevihta,vendar je pri nas padlo le par kapelj,nevihta se je pomikala v smeri Podlehnika,Žetal naprej proti Hrvaški. Ob 1 zjutraj je ponovno začelo grmet,tokrat je bila glavnina bljižje našim krajem,padlo je vseeno skromnih 1,4mm dežja. Ob 2 uri je padlo tudi nekaj zrn toče(sodre) v velikosti graha.Padavine so ponehale ob okoli pol tretje zjutraj. Najbolj burno je bilo na območju Dogoš,Dupleka,Marjete na Dravskem polju,Kidričevem... ,kjer je toča pobelila ,ponekod je plast bila debela tudi 5cm. Ker se je za fronto močno ohladilo(na cca 6 stopinj c),so ostanki ležali še do dopoldanskih ur.


Animacija padavin



Še nekaj slik
















paradolf

Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2