ZEVS Forum

Trenutno vreme (01.04. - 30.04.2010)

Začel/a Aquatic, 01. April 2010, 06:38:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

Aquatic

Trnje, Škofja Loka     

Podatki ob 20:25 uri
- oblačno, rahlo dežuje
- temperatura: 6,9°C
- Tmin: 1,2°C ob 07:12 uri
- tmax: 11,9°C ob 15:16 uri
- temperatura rosišča: 5,7°C
- tlak: 1013,2 hPa, rahlo raste
- relativna vlažnost: 90%
- brez vetra
- max hitrost vetra: 30,6 km/h ob 15:59 uri
- danes je padlo 3,8 mm padavin
Davis Vantage Pro2

roky

#31

Edit by Max

 Narobe sm z mobijem sliku ampak bo že :icon_cry:. Pri nas je bilo ob 15:30 popoldan ,ko je bilo nevihte konec. Drugače pa so nastajale plohe, pihal je tudi dokaj hladen veter s sunki 12.1km/h, padavin je bilo danes 4mm več jih ni bilo :icon_wink:. LP!  :wavey:

oleg

zjutraj jasno in frišno čez dan se je po oblačilo in poldan je začelo deževat
podatki naslednji
trenutno zunaj dežuje in grmi padavine 11 litrov
temparatura + 6,2 celzija vlaga 75%
trenutna hitrost vetra 7 km na uro smer vetra jugo vzhodnik
maksimalni sunek vetra daanes 30 km na uro
tlak 1018 milibarov raste
t min danes + 3,7 celzija
t max danes +  13 ,3 celzija  :icon_wink:
oleg

Oblak69

Dežuje (RR=9.1mm/h) po uri premora, ob južnem vetru, z sunki do 20km/h

T= 4,7°C
Rosišče= 3,4°C
Vaga=92%
Tlak= 1012.7hPa raste
Padavin pa danes že 15.2mm

gregach

Zjutraj in večji del dopoldneva je še bilo pretežno jasno, nato pa je do večera prevladovalo delno občasno pa tudi zmerno oblačno vreme.

TRENUTNO STANJE:
Oblačno, rahlo rosi
T=10.5°C
Tmin=2.1°C ob 06:47
Tmax=15.9°C ob 16:01
Vlaga=63%
Točka rosišča=3.7°C
Tlak=1014.8 hPa
Veter(popvrečna hitrost v zadnji minuti)=5.1 km/h, smer=W; Max zabeležena hitrsot danes pa 31.3 km/h ob 14:13
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Pihe

Nekje okrog 16:30 je začelo deževat,po cca 18.uri močneje.Temperatura ves čas strmo tone in,če ne bo prej zmanjkalo municije,je velika verjetnost,da nas pobeli tudi tu(prej je "senzor" strešno okno že beležil stopljene snežinke).
Takt +3,3 (rosišče že na +2,5)
94%
1015,2 raste
Do zdaj padlo 18,8 litrov dežja

Tako pa ga siplje,kje drugje,kot na Predelu:

-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

bbator

Tudi v Ljubljani dežuje sedaj. Temperatura pa v 10 minutah iz 9°C na 7°C.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

Lluka

Dopoldan smo imeli meglo.... Megla je bila do višine cca 700nmv.Raztezala pa se je od Nanosa do Pivškega konca..pa celotna Notranjska.... pa tja do Ljubljane.

Popoldanska (15h) ploha nam je prinesla 5 kapelj,medtem ko je na PP Planinska gora padala sodrain nekaj malega dežja, na PP Pri Stanu pa je bil močan naliv+sodra z grmenjem in strelami.

Na VP Planina niso te padavine prinesle  oprijemljive količine dežja. Več padavin smo dobili nekaj pred 18h,ko nam je naneslo za 2.5mm padavin.

Še ena nekajminutna ploha nas je prešla ob 20h.-.. in pustila za seboj 3.5mm

Še nekaj fotk  od zjutraj 8h ,ko sem  krenil v gozd napravlat drva.

Pogled iznad Strmce na bel Nanos


Javorniki nad jutranjo meglo


Pogled iz Grmade na Planinsko polje(levo) daleč v ozadju pa ljubljanska kotlina v megli


Levo Slivnica,desno Javorniki nad meglo. Občasno se je dalo videti tudi oddajnik na Hasbergu



Planina pri Rakeku 465nmv            1.4.10  22,00 h   
      
                     
trenutno stanje =   rahlo rosenje                     
trenutna temperatura = 5,4 °C                     
trenutna temperatura na 5 cm nad tlemi = **** °C                     
trenutna vlaga = 87 %                     
trenutna temperatura rosišča = 3,3 °C                     
trenutna hitrost vetra   = brezveterje , občasno do 5 km/h                     
povprečna dnevna hitrost vetra = 0,8 km/h                      
max hitrost vetra = 21,6 km/h ob 15,10 h                     
max.sunek vetra =  35,6 km/h ob 15,10 h                      
minimalna temperatura  = 2,3 °C ob 7,00 h                     
maximalna temperatura = 14,3 °C ob 14,30 h                     
povprečna dnevna temperatura =  7,0 °C                     
windrun = 18 km                      
količina padavin 1,4.2010 od7-7h  = 22,7 l/m2                     
Temp. reke Unica = 1.4.2010 7h:Izvir Malni= 9,7 °C                      

blazek

Piha rahel južni veter, temu primerna je tudi temperatura, ki je kar 11,5°C. Tako je naš rajon najtoplejši v Sloveniji.

Prejšnji vikend sem bil v Nemčiji, Ludwigshafen am Bodensee. V petek nas je presenetil močan veter, mimohod ciklona. Sunki so presegali 100km/h. Prvič doživel kaj takega. Soboto in nedeljo smo imeli umirjeno vreme z nekaj občasnega rahlega dežja.

okolica Meersburga




Schaffhausen in slapovi Rena

Pihe

@blazek.Lepo! :clap:

Tu začelo rahlo snežiti,ampak zmanjkuje "streliva". :shrug:
+2,1 in pada
21,3 mm dežja dosedaj.
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

Astra

Pozdravček. Če je imel LLuka kaj za poročat, potem lahko povem, da je bila tudi v Logatcu danes ornk fešta s sodro. Pa še original ...

Aprilsko vreme se nadaljuje ...

V preteklih dneh smo se soočali s pravim aprilskim vremenom. Tudi v četrtek ni bilo kaj drugače, saj so popoldne večji del države zajele lokalne plohe, v noči na petek pa se je ob prehodu vremenske motnje še dodatno ohladilo. Tako se pričakuje za petek dopoldan znižano mejo sneženja med 500 in 800 metri nadmorske višine! V četrtek je na širšem območju Logatcu padala tudi sodra. Plohe so zajele tudi Vrhniko z okolico, nekoliko pozneje pa tudi širše območje Komende. V zaledju proti pogorju Krvavca je marsikje za krajši čas padala tudi sodra. Medtem je Severno Irsko in Škotsko zajelo pravo zimsko "razpoloženje", ki je na cestah povzročilo kaos. Tudi nad našimi kraji se bo v prihodnjih dneh zadrževalo sorazmerno sveže ozračje, kakšnega pretirano toplega vremena ne pričakujemo vsaj še teden dni, saj se bo v višinah zadrževalo jedro hladnejšega odcepljenega zraka! Vreme bo prehodno suho v soboto in sprva še v nedeljo dopoldan. Potem se obetajo nove padavine. Spodaj se nahaja nekaj foto utrinkov četrtkovega popoldneva.

Logatec


Komenda


Lepe praznike.  ;)
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

mihav

T=4.3°C
Tmin=4.3°C
Tmax=13.9°C
RH=88%
P=1014.0hPa
Veter=12.2km/h NNE max: 23.0km/h
Padavine=3.1l/m2


Vesele velikonočne praznike :icon_wink:
Global warming is a lie;)

Tržičan

#42
Citat od: Pihe dne 01. April 2010, 22:43:00
@blazek.Lepo! :clap:

Tu začelo rahlo snežiti,ampak zmanjkuje "streliva". :shrug:
+2,1 in pada
21,3 mm dežja dosedaj.

Če te ni zamedlo pozimi, te bo pa aprila :icon_haha:

Pri nas je pravkar začelo rahlo snežiti, pri dokaj visoki temperaturi 4°C, je pa zapihal kar močan S veter, kar pomeni da se je v višinah že ohladilo.

Municije na zahodu še je nekaj, bomo videli kaj bo prinesel preostanek noči.

EDIT: Ponoči je snežilo, vendar je samo malce pobelilo, predvsem po strehah.

Trenutno je oblačno, T = 2,5°C, zmerno vetrovno.

V zadnjih 22h je padlo 5,4mm padavin.

Lp, Nejc

MINIMAX

LJ-Polje
rahlo dežuje
+3,3°C

ponoči 8,8mm
MINIMAX
Lj-Polje

paradolf

Oblačno, rahlo dežuje.
+3°C
Od polnoči 4.2mm dežja.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2