ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

robi14

Pri nas zima zaenkrat še vztraja, čeprav se vztrajno greje...
Šoštanjski dimniki zaenkrat v nižjih plasteh (na oko do 600 m) še kažejo, da po dolini še vlečejo vetrovi severnih smeri, a se je višje gori že začela veselica, saj oblake JJZ veter nosi kot za stavo...

 

Ekolog

Pretežno oblačno, temperatura: -6,4°C (t min danes: -14,4 °C ob 00:00), vlaga: 84%, tlak: 1014,5 hpa, veter: brezvetrje, upam, da se še veter ne bo kajkmalu zbudil, da vknjižimo še en leden dan :shrug:, višina snežne odeje: 13 cm suhega snega

p.s. - v Savinjski so pa že kar krepko v +, pri maxu že +2°C :zaba:

eddy

Oblačno rahlo naletava sneg
Temperatura -7,9.
Vlaga 88%
Pihlja rahla sapica tja do 3 km/h.

Lp

Gorazd

Žena javlja od doma, da pada rahel dež, čeprav je temperatura -8°C. Kaj se je že toliko ogrelo v višinah?
Poledica bo, jao.

Mejte se radi

Est! Est!! Est!!!

#799
Oblačno, 0,1°C, kar hitro narašča. Malo prej, se je opazilo še kakšno drobno snežinkico, ki je priletela dol z oblakov. Tmin danes -3,7°C ob 0:28...sicer pa se je pooblačilo že včeraj zvečer in takoj dvignilo tudi temperaturo.
Pritisk: 1015,0 hpa, rahlo pada
Vlaga: 71%
Rosišče: -4,5°C
Veter: 10,4 km/h, smer ENE
Občutek mraza: -4,1°C
Dvomim, da bo tu ob začetku padavin sploh kaj snežilo, ali pač...pustimo se presenetiti. Je pa v Gorici, ki je nižje od nas, hladneje...-2°C.

Citat od: GorazdŽena javlja od doma, da pada rahel dež, čeprav je temperatura -8°C. Kaj se je že toliko ogrelo v višinah?
Poledica bo, jao.

Sem pravkar opazoval gibanje oblakov in se hitro premikajo v smeri SV. Zgleda da je že močan JZ v višinah. :shrug:
Life is like weather! www.wineandweather.net/

Oblak69

Zanimivo: Temperatura v Babnem polju pa iz 23°C, taka je bila še opolnoči, na neverjetnih 0°C  danes ob 11h :icon_eek:

jaka

Pri nas je že 1.8°C, malo pred polnočjo pa je bilo -17.5°C :) JZ veter piha v sunkih že preko 30 km/h...V LJ mraz še vztraja, celo pozamezne drobne snežinke naletavajo...

Pihe

Citat od: Oblak69 dne 21. December 2009, 11:32:27
Zanimivo: Temperatura v Babnem polju pa iz 23°C, taka je bila še opolnoči, na neverjetnih 0°C  danes ob 11h :icon_eek:

To je pač njegovo zlobništvo,kralj jugozahodnik- po poklicu snowkiller. :icon_arrow: :icon_haha:
Tu popolnoma oblačno pri -6,2.Nebo vse bolj pritiska k tlom in samo še vprašanje časa je,kdaj bo začelo kaj dol letet.
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

snowflake

#803
začelo se je: T - 5,1, rahlo sneži
Snow4All!

Jovi

-4.9 POČASI PADA vetra ni. O jugozahodniku še ni vonja. In začenja naletavati sneg. 18 cm snega imamo.
Razmišljajte pozitivno, uživajmo v naravi

mitkogogo


SnežkoSnežak


snowfrick

Oblačno pri -3.8°C

Višje gor pa res lepo šibajo oblaki.

MINIMAX

Kredarica: megla, ki se zgošča   :icon_haha:

MINIMAX
Lj-Polje

polo

ARSO ima precej novosti letos  :icon_mrgreen:

Oblačno z JZ vetrom in +2°C