ZEVS Forum

Poplave v okolici Domžal - 19.9.2007

Začel/a TheAnswer, 19. September 2007, 15:30:03

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

TheAnswer

Nekaj slik iz okolice Domžal. Slikano danes okrog 12h ko je bila situacija že praktično super glede na včerajšnji dan.














ŽUPMART

No, še naškonec. Super. Sicer je pa tole res nič napram včeraj. :icon_wink:
Pri nas (v Mengšu) bi se voda dvignila še za 5-10 cm, pa ode bajta + pol Mengša (s šolo in občino vred). Na naši ulici je že teklo v hiše. Ponekod 1,5 m vode v kleteh... :icon_confused:

Azimut

Citat od: ŽUPMART dne 19. September 2007, 15:41:16
No, še naškonec. Super. Sicer je pa tole res nič napram včeraj. :icon_wink:
Pri nas (v Mengšu) bi se voda dvignila še za 5-10 cm, pa ode bajta + pol Mengša (s šolo in občino vred). Na naši ulici je že teklo v hiše. Ponekod 1,5 m vode v kleteh... :icon_confused:

Čaki a je Pšata v razbremenilniku  toliko narasla, ali se je mašila kanalizacija? :icon_question:

ŽUPMART

Menda se je vejevje zagozdilo v glavni strugi Pšate. Ampak ko je bilo vode še več, je butnilo ta "jez" naprej in okrog 11h je do Mengša prišel "val", ki je zalil vse, kar je bilo nizkega okrog Pšate. Močno je začela naraščati okrog 11h, spuščati se je pa pričela okrog 2:30. So se pa menda (mene ni bilo tam) po ulicah vozili gaslici, tulili s sirenami (od 11h do 2h ponoči) in se po zvočniku drli: "Pozor! Umaknite se na varno območje! Prihaja val vode!"  SIcer je bil razbremenilnik čisto poln, Pšata pa je šla precejkrat čez (v Mengšu, Mostah...), za razbremenilnik pa ne vem. Tako, da je bilo resno! Mi smo ušli poplavi le zaradi 10 cm visokega grička na poti vode.  :icon_eek: :icon_exclaim: :shrug: :icon_surprised:

Astra

#4
Hoj. Iz prejetih slik je razvidno, da razbremenilnik skorajda ni poplavljal,temveč neočiščena in zagozdena Pšata. In še to, razbremenilnike so v Komendi v zadnjih letih redno čistili in zato tudi tam ni poplavljalo, Pšata je pa že druga zgodba. Ta je naredila celo štalo. ARSO zaenkrat ne daje uradnih podatkov o padavinah, ampak le približnje ocene. Zanimivo.  :suspicious:

Slike so bile posnete tik pred mr(a)kom ta torek.

Tole je razbremenilnik, ki je deloval  :icon_wink:

Tole je pa središče Komende ob strugi Pšate, ki je podivjala in vse okoliške hiše pustila v vodi  :icon_exclaim:
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

alan

Citat od: Astra dne 19. September 2007, 19:37:12
Hoj. Iz prejetih slik je razvidno, da razbremenilnik skorajda ni poplavljal,temveč neočiščena in zagozdena Pšata. In še to, razbremenilnike so v Komendi v zadnjih letih redno čistili in zato tudi tam ni poplavljalo, Pšata je pa že druga zgodba. Ta je naredila celo štalo. ARSO zaenkrat ne daje uradnih podatkov o padavinah, ampak le približnje ocene. Zanimivo.  :suspicious:

Slike so bile posnete tik pred mr(a)kom ta torek.

Tole je razbremenilnik, ki je deloval  :icon_wink:

Tole je pa središče Komende ob strugi Pšate, ki je podivjala in vse okoliške hiše pustila v vodi  :icon_exclaim:

Pri zadnji slikci si malo narobe povedal. Središče Most, ne Komende :icon_wink: :icon_wink:

Azimut

No pred letoma so v Trzinu pri blokih poglobili in očistili strugo Pšate. Očitno pa so zgornji tok v Mengšu popolnoma zanemarili (dračje ki raste ob strugi in podobno).

Alan mogoče veš a je tiste nove večstanovanjske "hiše" blizu kmetijske zadruge v Komendi ob strugi potoka (Pšata?)  tudi zalilo?

alan