ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Aquatic

Trnje, Škofja Loka

Podatki ob 07:20 uri
- pretežno jasno
- temperatura: -11,3°C
- Tmin: -14,2°C ob 00:00 uri
- občutek mraza: -12,9°C
- temperatura rosišča: -12,6°C
- tlak: 1016,3 hPa, rahlo raste
- relativna vlažnost: 90%
- piha JZ veter s povprečno hitrostjo 3,2 km/h
- višina snežne odeje je 18 cm..

Davis Vantage Pro2

goldhorn

Pri nas je temperatura že v vzponu. S sinočnjih -13 smo prilezli na -4,9.

ŠTROMAR

Oblačno pri  -8,9 C.  Tmin je bila  -12,7 C.
Vetra ni.
Višina snežne odeje ob 7.00 = 12 cm.

Lluka

#768
Planina pri Rakeku 465nmv            21.12.09  7,45 h   

Temperature so poletele v nebo  :icon_exclaim: . Ponoči je zapihal Jugo in temperatura je v 20 minutah (00.50 - 01.10) skočila za +5 °C  :smash: :smash: .Od takrat pa počasi vstrajno raste proti pozitivi.
      
trenutna višina snežne odeje = 14 cm                     
trenutno stanje =   oblačno                     
trenutna temperatura = -1,4 °C                     
trenutna temperatura na 5 cm nad tlemi = -1,9 °C      
trenutna temperatura na globini 5 cm = -5 °C               
trenutna vlaga = 85 %                     
trenutna temperatura rosišča = -3,7 °C                     
trenutni občutek temperature ob vetru = -1,5 °C                     
povprečen občutek temperature ob vetru = -5,0 °C                     
minimalni občutek temperature = -12,7 °C ob 1,20 h                     
trenutna hitrost vetra = do 10 km/h,občasno v sunkih 15-30 km/h                      
povprečna dnevna hitrost vetra = 2,0 km/h                      
max hitrost vetra = 16,9 km/h ob 5,55 h                     
max.sunek vetra = 29,1 km/h ob 7,30 h                      
minimalna temperatura  = -12,5 °C ob 00,01 h                     
maximalna temperatura = -1,4 °C ob 7,40 h                     
povprečna dnevna temperatura= -4,7 °C                     
windrun = 15,0 km                     

.sonček.

#769
Oblačno z rahlim JZ vetrom
T= -5.5°C

Ponekod pa 4x hladneje :icon_eek:
Brez vremena ni življenja.

Pihe

Bovec,pretežno oblačno
-10,4 (Tmin -12,3 ob 4:10)
86%
1018,8 raste
Vetra ni
Snega 3 cm

Btw: A je prišel mrzel škaf v obliki toplega JZ za nekatere nadebudnike,ki so včeraj opletali "da nam pa JZ nič ne more,ker je ledeno mraz" :icon_haha:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

Oblak69

#771
Citiraj iz: Oblak69 na Včeraj ob 21:36:03
Pri nas pa temperatura vztrajno narašča, kljub skoraj brezvetrju: ob 19.40h še -9.9°C, sedaj smo že na -8.1°C, tko da bomo jutri na vertikalni sondaži med najtoplejšo plastjo. icon_question



Ravno to je pokazala vertikalna sondaža, kar sem napovedoval. Od takrat dalje pa temperatura skorajda nič ni narasla in upam, da bo vsaj do večera ostalo pod 0°C



Trenutni podatki:

Oblačno
T: -4.8°C
Tmin: -8.23°C ob 00:00 uri
Rosišče: -7.5°C
Tlak: 10134.6hPa, raste
Relativna vlažnost: 88%
Veter (povprečje 10 min): W 2,1 km/h;  smer VJV

eddy

Delno oblačno
Temperatura -13,2.
Vlaga 91%
Rahla sapica vetra.
Min. je bil -15,2 ob 00:10 nato je malo zapihalo in temperatura je poskočila in nato zopet padla in to se je ponavljalo kar 5x to noč.

vremenar12

#773
Spet zelo mrzlo jutro pri nas. Trenutno je -19,3 stopinj Celzija, minimum pa smo dosegli ponoči, ko je bilo kar -22,0 stopinj Celzija.
Če se proti jutru ne bi nekoliko pooblačilo bi zdaj bilo verjetno še hladneje.

Nazadnje je bil tak mraz decembra 1996, decembrski rekord pa še vedno drži iz leta 1969, ko je bilo -27 stopinj Celzija.
30. 12. 2005 = 48 cm snega.
18. 01. 2013 = 45 cm snega.

Ciril

Pri meni na Cvenu Tmin -19.3, pri Zoranu pa kar -20.1°C. Ponoči sicer nekaj megle in ivje, zgleda prav božično. Zaenkrat. Jutri bo tudi zgledalo praznično, samo bolj proti vsem svetim...  :icon_haha:

LP Ciril

gradiščan

#775
Gradišče - posamezne drobne snežinke pri -0,2°C
Veter v sunkih do 20 km/h smer S

EDIT ob 08.45

Pa so šli ledeni dnevi po 7 dneh, 17 urah, 19 minutah, saj je pravkar 0,0°C

Lluka

#776
8.35h =  pričelo je rahlo snežiti.

zdej pa vn... na še zadnji sprehod.... v snegu.

EDIT : 10,45h =  rahlo snežilo samo 15 min(do 8.50h),kasneje bile posamezne snežinke....sedaj pa oblačno,občasno se prikaže sonček.

jery_slo

Pri nas TMin -18,7°C ob 5:28, torej za 1,5K nižja kot včeraj. Trenutno še dokaj mrzlo -10,9°C, napram drugim postajam, ki jih je že dosegel SW veter.

piskec


ablak

Oblačno, -4°C, posamezne snežinke prenaša JZ veter. Snega je še cca 25cm.

Lp