ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.12.-31.12.2009)

Začel/a Aquatic, 16. December 2009, 06:33:43

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

roky

Zbilje: Pri nas je že -13.5°C. , rosišče je -15.7°C Bom vidu ali bo prišla temperatura še nižja kot je bila danes zutraj  na Min danes -15,6 °C ob 07:45 ta večer, če pride, bo to rekord v zbiljah :buttrock:! Bomo vidli :icon_wink:! Bom še poročal !!  :wavey:

wooosai

46°36′21.64″N, 16°13′58.23″E

gregach

Danes je bilo cel dan kristalno jasno.

TRENUTNO STANJE:
Jasno
T=-12.1°C, zeloooo počasi pada :shrug:, bomo jutri spet med najbolj toplimi
Vlaga=89%
Tmin=-13.9°C ob 07:12, v ca. 4 km oddaljenem Podčetrtku pa -20°C
Tmax=-2.1°C ob 13:07, ??? je pa res da se mi je improvizirana senca zhebala in ga je verjetno dobilo tudi sonce
Točka rosišča=-13.5°C
Tlak=1010.4 hpa
Veter(povprečje v zadnji minuti)=1.0 km/h, smer=S-SE; Max zabeleženi sunek danes pa 11.1 km/h ob 10:25
MinWindchill danes pa -17.3°C ob 06:44

Višina snežne odeje pa povprečno 16 cm.

EDIT(19:18):T=-11.9°C :banghead:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Ekolog

Prekrasna in neponovljiva nedelja :icon_cool: se počasi končuje, čez dan je prevladovalo kristalno jasno vreme, skratka kot iz kakšne zimske razglednice je bilo :drool:, trenutno je jasno in strupeno mrzlo, temperatura: -13,0°C (t min danes: -15,3 °C ob 07:00; rekord postaje!, vendar bo jutri zjutraj zagotovo zopet presežen :buttrock:, t max danes: -5,1 °C ob 11:40; 7. ledeni dan v tej zimi do sedaj ter 7. ledeni dan v mesecu decembru do sedaj, temperatura 5 cm nad tlemi: -15°C, vlaga: 81%, tlak: 1012,5 hpa, padavine: 11,3 l/m2 (Hellmann - včerajšnje sneženje), 4,1 l/m2 (WS2300 - vendar se sneg še ni povsem stopil v dežemerju), višina snežne odeje ob 19:00: 13 cm suhega snega; 8. dan s snežno odejo v tej zimi do sedaj ter 7. dan s snežno odejo v mesecu decembru do sedaj.

Cimet

Takt -13,0 oC, 89% vlažnost in tlak 1.013,5 hPa.

Višina snega: 16 cm.

Gremo še malo nižje.... :icon_mrgreen:
Davis Vantage Pro2

http://strazisce.zevs.si/

JaniS

Ljubljana, Male Vižmarje, 19:30

Temperatura: -9,6 °C   (Tmin danes: -11,6 °C ob 8:14, Tmax danes: -4,4 °C ob 14:48)

Pritisk: 1010,4 hPa  -  raste
Vlaga: 72 %

Rosišče: -13,6 °C


čudovito mrzel dan na prostem, števec za plin pa kar laufa . . .
****

mat89

jasno in le -13.C napram drugim krajem.Mi pa ni jasno kako je lahko na Ptuju(arso postaja)ki je od mene oddaljen le 2km že -16.C.Celje pa je že pri -18.C , če bo šlo tako dalje bo zjutraj ponekod do -25.C

Urox26

Domžale:

Vreme: jasno
T temp: -11,7.c (strmo navzdol pričakujem T min -18)  :icon_mrgreen:   :buttrock:
Vlaga: 82%
Tlak: 1007,4 (močno navzgor)
Snežna odeja: 6cm suhega snega ( Serpentinsek prav imaš sem šel ob 7 še enkrat zmerit in ga je točno 6cm nevem kako sem se lahko  za toliko zmotil)  :icon_question:    :zaba:

Lp in lep večer iz Domžal  :wavey:
Vreme je ZAKON!

Ciril

Citat od: zoki16 dne 20. December 2009, 18:43:10
Temperatura iz minute v minuto pada. Že smo na -16 °C.

Okoliške postaje imajo samo okrog -10 °C  :icon_question:

Ciril, kje si?? Kako je pri tebi???

Mrzlo, kako pa drugače:
Tmax -8.4°C
Tmin -19.5°C
Tmin 5cm -20.9°C.

Zgolj v razmislek: Postaja WS-3600 z original "radiation shieldom" mi je Tmin pokazala -21.4°C, tako da ni vseeno, kako je postavljen termometer.

Trenutno -16.4°C
RH 90%
P 1012.9 hPa

Upam, da veter v višinah ne bo preveč motil ohlajanja...

LP Ciril

Slk22

Jasno -13,80C še pada
tlak 1006 hPa

Davor

Tudi pri nas je bilo zjutraj peklensko mrzlo. Padel je absolutni rekord postaje.
Tmin= -19,5°C
Ttrenutna= -16,3°C


Danes sem bil na Pohorju. Peš sem šel od spodnje postaje vzpenjače do hotela Belevue. Prav prijetno hoditi po debeli snežni odeji, sicer malo težje gor, a toliko slajše navzdol.
V nadaljevanju nekaj slikc... (kvaliteta primerna letniku mobilnega telefona)

Pogled z zgornje postaje vzpenjače na Maribor.

:drool:




Lep dan še naprej
Brez oblakov ni ciklona!

Oblak69

#716
Podatki ob 19:45 uri:

Pretežno jasno
T= -9.6°C
Tmax= -6.9°C ob 12:12uri
Tmin= -12.1°C ob 07:19uri
Rosišče: -11.0°C
Vlaga=90%
Tlak=1011.4  hPa  raste
Veter; povprečno zadnjih 10min = 0km/h  smer J;    Max zabeležen sunek    11.3km/h   ob 12:42uri.
Snežna odeja:  31cm

Je pa zanimivo, da kljub jasnemu vremenu temperatura že od 16h dalje približno ista + - 0,5°C.
Ta podatek že nakazuje, da se počasi bliža otoplitev in je ta lokacjia VP zelo pomembna za spremljanje jutrišnjega dne.

EDIT 20:00h: pravkar pa je začel malo bolje vleči zahodnik in temperatura v 4 minutah iz -9.9°C   na -9.3°C

EDIT 20:25h: le še -8.6°C

Sem dobil danes na poizkus kamero Axis 215 PTZ-E outdoor ready IP camera with 12x optical zoom.  Jo bom že jutri sprobaval in če se bo izkazala za vredu, jo bom kar kupil.

Je pa  naša mladež (no ja, tudi odrasli smo se prav fajn nasmučali) danes kljub mrazu zelo uživala na našem smučišču, pa tudi od drugod so prišli na našo otvoritev te sezone.








Pa še dve večerni sliki:
http://www4.slikomat.com/09/1220/q7x-Prvi-S.jpg

http://www4.slikomat.com/09/1220/1xy-Prvi-S.jpg


Astra

Prav idiličen dan je za nami. Preživeli smo tudi mraz, mar ne. Trenutno v Mostah pri Komendi že -16,2°C in bi se znalo do polnoči še za kakšno stopinjo spustiti, na Vrhniki pa ravno tako mrzlih -13,3°C.  ;)

Off topic: Mislim, da se ob prehodu v dež marsikje v notranjosti države ne bo dalo izogniti tudi poledici, pa čeprav je marsikje povrhu snežni "pokrov". Zemlja in ostali predmeti bodo pač potrebovali več ur, da se ogrejejo nad ledišče. Pričakujem kar pestro noč iz ponedeljka na torek. Morda celo malce preveč podcenjujemo tale pojav žleda in poledice, saj ga že nekaj časa nismo doživeli.
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

krispy123

trenutno stanje
jasno
temparatura=-14.5C
relativna vlažnost=75%
zračni tlak=1011hpa pada
veter=brezveterje

mat89

pri nas pa temperatura narašče in je -11.C kljub temu da ni vetra in je še jasno.To vreme pa je res čudno