ZEVS Forum

VP Planina pri Rakeku

Začel/a Lluka, 28. November 2008, 18:07:18

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

JaniS

****

Pihe

Ja majstri ste,kaj naj rečem. :clap: :praise: :beerchug:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

max

Lluka, pri meni bi dobil takoj službo, jaz bi bil šef, ti bi pa delal vremenske hišice  :icon_mrgreen: :icon_lol: :icon_lol:

Super narejeno :icon_wink:

ŠTROMAR


Aquatic

Davis Vantage Pro2

Lluka


Lluka

gre za  od 1-15 marca iz Vp Nart (520nmv) in VP Planina (465nmv)......  zračne razdalje je 900m.  VP _Nart se nahaja v gozdu na večji jasi,medtem ko je VP Planina... v vasi.


Lluka

Danes mi je uspelo spraviti na wunderground tudi VP Nart 520nmv. Program laufa preko Weather Display-a. LP

VP Nart
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=INARTPLA2

VP Planina pri Rakeku
http://www.wunderground.com/weatherstation/WXDailyHistory.asp?ID=IEUROPAP2

Lluka

Od danes  dalje je tudi VP Nart na AWEKAS-u :D

( mi je le ratalo ščarat.... :D:D )

Lluka

Od danes dalje ,pa je na štangi nov vetromer.  (3.apr.2010) Zjutraj ga dobil po pošti in ga šel prec montirat. Prejšnjega (na propeler), sem zamenjal z novim na "šalčke". Tako.... zdej pa dalje.

Lluka

 pozdravljeni..... tokrat pa..... nekaj manjših problemčkov....

1)padavine na ws3600....... HW mi pokaže 0.5mm padavin (en prekuc), na wswin32 pa mi prikaže kot 0.155mm padavin. Pri kalibraciji sem sprobal razne varjante(kjer imaš za kalibriranje padavin).....ampak mi ne uspe spravit prikaza na 0.5mm. Zdej....problem bi lahko kje tičal?

2) sunki vetra  na ws3600........ HW mi jih prikazuje.... na wswin32 pa ne. Kje bi lahko tičal ta "zajec"?

3) osveževanje postaje ws2350 s programom weather display na Awekasu..... sem sprobal vse  čirule čarule,kot so napisane na forumu...... označil direct data (oz tako kot je nekdo nalimal fotko za nastavitve)..... ampak mi jo osveži na awekasu SAMO takrat ko to storim ročno osveževanje.... mi jo osveži samo takrat... nato pa... mrk.

Em.....  Če bo kdo kaj več vedel (jaz nism več pameten).



Pihe

Citat od: Lluka dne 04. April 2010, 18:17:09

3) osveževanje postaje ws2350 s programom weather display na Awekasu..... sem sprobal vse  čirule čarule,kot so napisane na forumu...... označil direct data (oz tako kot je nekdo nalimal fotko za nastavitve)..... ampak mi jo osveži na awekasu SAMO takrat ko to storim ročno osveževanje.... mi jo osveži samo takrat... nato pa... mrk.

Em.....  Če bo kdo kaj več vedel (jaz nism več pameten).


Imaš v WD v Control panel>Publication>Awekas>Use Awekas Direct(obkljukano)? Imaš gumb "Main ON"(zelena barva)?Imaš čas uploada nastavljen?
Imaš v Awekasu nastavljen tvoj tip postaje?Imaš v Awekasu pod "Report mode" vklopljen "Weather Display Direct link"?
Če to vse imaš,bi zadeva morala delat!

Imaš v FTP Error Log izpisano med vso ostalo kramo,ki si ti izpiše tudi tole:
"Awekas connected status: OK
Awekas compklete"
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

Pihe

Citat od: Lluka dne 04. April 2010, 18:17:09
pozdravljeni..... tokrat pa..... nekaj manjših problemčkov....

2) sunki vetra  na ws3600........ HW mi jih prikazuje.... na wswin32 pa ne. Kje bi lahko tičal ta "zajec"?



Imaš v WsWinu pri zavihku "View">"Choose measured items..." obkljukan "Wind gust"?
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

Lluka

Citat od: Pihe dne 04. April 2010, 22:11:40
Imaš v WsWinu pri zavihku "View">"Choose measured items..." obkljukan "Wind gust"?

To je vse... kar je za obklukat....


za ws2350 bo pa treba mal za počakat da pridem do računalnika (oddaljen),ampak .... kot pravim...sem šel po tisti sledi ,katero si mislim da ravno ti napisal  na forumu (awekas),kjer si napisal.... kaj treba narediti. Ampak ... ročno ko kliknem(send data),,,, mi stori...da bi pa avtomatsko..pa ne. uglavnem....to bom še prečekiral.

Pihe

Čudno!Jaz imam.
Kaj pa v "File">"Properties">"Parameters">"Meas.items"  imaš možnost Wind gust?
Imaš v "Weather station">"Interface typ" izbrano pravo postajo?
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si