ZEVS Forum

Wswin

Začel/a jože, 15. Maj 2007, 08:32:39

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Ciril

Verjetno je tvoja kalibracija kriva tega. Wswin si zapisuje padavine z natančnostjo treh decimalk. Če ti torej piše v tej tabeli 0.8mm, je to lahko od 0.745 do 0.844. Ker padavine sešteva z vsemi decimalkami, je tukaj možna ta "napaka".

LP Ciril

Gorazd

Kakšne bi bile pa vrednosti v inčih? Lahko, da je program naštiman tako, da račina vse v inčih in je potem samo končna pretvorba v mm. Cumulus pa vzame samo 'videno' številko.

To je samo moje ugibanje, ni nujno, da je prav.

Mejte se radi

Astra

Živjo. Pri meni do sedaj nisem opazil anomalij. Glede na Hellmana sem imel odkolone tam do 3% na WS2300, ki ima predelan in ogrevan dežemer.  ;)
VP Komenda - http://komenda.zevs.si       |      VP Vrhnika - http://vrhnika.zevs.si

max

#453
Citat od: Ciril dne 07. Maj 2009, 13:45:25
Verjetno je tvoja kalibracija kriva tega. Wswin si zapisuje padavine z natančnostjo treh decimalk. Če ti torej piše v tej tabeli 0.8mm, je to lahko od 0.745 do 0.844. Ker padavine sešteva z vsemi decimalkami, je tukaj možna ta "napaka".

LP Ciril

Verjetno bo to krivo, ja :shrug:  Kalibracijo imam po izračunu Krenn-a na 0,250, ker imam pač predelan dežemer.
Za mesec April imam po dnevnih seštevkih 94,3mm padavin, WsWin pa skupaj #93,8mm, torej razlika je -0,5mm :icon_rolleyes:
Opazil pa sem, da je vseeno kolikšna je vsota padavin, je razlika maksimalno 0,5mm, kar verjetno ni tako hudo  :angel:
Bom še spremljal  :police:

Citat od: Gorazd dne 07. Maj 2009, 13:51:55
Kakšne bi bile pa vrednosti v inčih? Lahko, da je program naštiman tako, da račina vse v inčih in je potem samo končna pretvorba v mm. Cumulus pa vzame samo 'videno' številko.

To je samo moje ugibanje, ni nujno, da je prav.

Imam WMR, ne Davis :icon_mrgreen:

eddy

Zdravo

Imam en problem in sicer ne vem kaj naj označim v WSwinu, da bi mi kazalo tudi heat index in pa računsko vrednost oblakov in pa snow line v current.html -ju.

Hvala

max

Citat od: eddy dne 12. Maj 2009, 16:08:16
Zdravo

Imam en problem in sicer ne vem kaj naj označim v WSwinu, da bi mi kazalo tudi heat index in pa računsko vrednost oblakov in pa snow line v current.html -ju.

Hvala

Internet-> Adjustments čisto na desni klikni current.html in obkljukaš kar želiš imeti

eddy

Citat od: max dne 12. Maj 2009, 17:23:03
Internet-> Adjustments čisto na desni klikni current.html in obkljukaš kar želiš imeti

Da toda tam nimam na voljo izbirati teh polj. Sedaj sem oblkljukal edino state of sea to pa je bila edina možnost, ki sem jo lahko obklukal.

max

Potem imaš pa dokaj staro verzijo WsWin-a :shrug:

eddy

Možno.
Toda prej ko pa sem imel Ws2300 postajo mi pa je kazalo heat index. Sedaj ko pa imam Davis mi pa noče samo to pomoje nebi smelo vplivati katero postajo imaš ali pač? :icon_question:
Verzija pa je V2.91.2

max

Ja, čisto možno, da WsWin-Davis verzija ne podpira tega :icon_rolleyes:
Če imaš legalno kupljeno verzijo, jo lahko brezplačno nadgradiš z najnovejšo V2.94.3 pa boš videl, če je kaj na novo.
Staro kar povoziš z novo in ti ostanejo vse nastavitve.

robih

A obstaja kje kakšno navodilo kako podatke iz wswina prineseš na svojo spletno stran  :icon_kava:  :icon_question:  :icon_kava:
Lp, Robi  :wavey:

piskec

Tole je splošno za prenašanje na spletne strani. Seveda lahko prenašaš tudi wswinove datoteke!

http://forum.zevs.si/index.php/topic,1183.15.html

podvolovljek

Pozdravljeni!
Sem čist nov na tem portalu in za začetek si postavljam vremensko postajo.
Nabavil sem WS2357, zadeva deluje, program Heavyweather lepo beleži podatke.
Naložil sem tudi Wswin, tu pa nekaj ne znam uštimati.
Namreč noče mi sam osveževati podatkov iz datoteke History programa Heavy weather. Osveži (in posledično izriše graf) jo šele potem, ko kliknem na "Converting weather data"
A se da kje nastavit, da podatke posodablja program sam?

max

#463
Citat od: podvolovljek dne 20. Junij 2009, 09:19:58

Namreč noče mi sam osveževati podatkov iz datoteke History programa Heavy weather. Osveži (in posledično izriše graf) jo šele potem, ko kliknem na "Converting weather data"
A se da kje nastavit, da podatke posodablja program sam?

Pod weather station, watching file, history.dat

http://www.zevs.si/wswinhelp/wswin.help.pdf

podvolovljek

Citat od: max dne 20. Junij 2009, 09:24:33
Pod weather station, watching file, history.dat
Zrihtano, hvala!