ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 7. 2020 - 31. 7. 2020)

Začel/a komar, 01. Julij 2020, 00:31:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

komar

Citat od: roky dne 24. Julij 2020, 18:45:59
...Sem ugotovil kaj je bilo zadnjič narobe, da je kazalo toliko dežja :icon_wink:.  Iz zgornjega balkona je voda tekla v dežemer, zato je toliko dežja kazalo. Zdaj sem ga umaknil stran. Bo bolje :icon_wink:.
Citat od: lesce dne 30. Julij 2020, 06:34:39
0,0 mm  :icon_mrgreen:
Ja, saj tudi avtomatika je namerila 0,0 mm. Čudno, ker sem sicer videl eno lužico na cesti... Ah, najbrž je kaj priteklo z enega od bližnjih balkonov :icon_lol:...
Sicer trenutno še jasno.

stog

#316
Akumulacija je največ padavin narisala kakšnih 4 ali 5km severovzhodno do severno od Domžal. To pa sicer ne pomeni, da je bila tam največja toča ali da je bilo najhuje. Zgolj to, da je za to največja možnost.
Prilepim pozno zvečer. Verjetno tod okoli celo do 90mm.

stajercx

Včerajšnja ujma je za sabo pustila 91,8 mm dežja, kolikor je izmerila Daviska. Toče na srečo ni bilo. Okoliški postaji 10 km zahodno in vzhodno (avstrijska HD Mureck in ZAMG Bad Radkersburg/Radgona) sta izmerili precej manj, a še vedno nezanemarljivih 25 mm. Dan za anale torej. Po pričevanjih je bilo neurje slično avgustovskemu iz leta 1980. Ta mesec bomo (najverjetneje) izmerili rekordno visoko mesečno količino padavin, kar 266,8 mm.

stog

#318
Tem 92mm jaz ne verjamem. Na hitro vas je prešla navihta, kjer je sicer res ravno nad Apačami nadlje trajal naliv (40min) iz ne prav dolgo vijolčnih ali temno rdečih barv.
Ni bilo spredaj nobene celice, da bi vaši celici radar delal senco. Če je Radgona dobila 25mm, potem Apače več kot 50mm skoraj zagotovo niso mogle dobit.  :icon_confused: Akumulacija vam daje 30mm, samo za vzhod SLO tokrat kaže malo premalo.
Spet te napake elektronike. Zakaj večina nima vsaj klasike za rezervo?  :icon_rolleyes: Se dobi tudi takega ki meri do 160mm vode.

Akumulacija (na vzhodu v Celjski kotlini in Prekmurju kaže malo premalo, na Gorenjskem očitno malo preveč):




V Polhovem Gradcu tudi vmes nekaj toče. Potok Rača včeraj skok na 32 kubikov, Pšata pa na 38 kubikov na sekundo.Iz pol kubika.

Matej1998

Na Planini pod Golico je bilo zjutraj in dopoldne jasno vreme, popoldne se je nabralo nekaj oblacnosti, ki je proti veceru rasla. Zvecer je bilo oblacno, vendar suho. Zjutraj je bilo 15,5 stopinj, popoldne pa se je ogrelo do 27 stopinj.

Trenutni podatki;
Vreme: oblacno
Temperatura: 20,3 stopinj
Vlaga: 90%
Rosisce: 18 stopinj
Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.

gregach

V 1. polovici noči je še večinoma zmerno deževalo s pogostim bliskanjem in grmenjem, okrog 1. ure pa so padavine ponehale. Danes je prevladovalo pretežno jasno vreme, predvsem dopoldne in sredi dneva pa je bilo občasno rahlo oblačno - plitva kopasta oblačnost.

TRENUTNO STANJE:
Jasno
T=22,5 °C
Tmin=18,4 °C ob 6:08
Tmax=28,4 °C ob 14:18
Tpovp=23,57 °C
Vlaga=84%
Točka rosišča=19,7 °C, max danes pa 22,8 °C
Veter (povprečje 10 min)=1,0 km/h, smer=V-JV
Max zabeleženi sunek danes=23,4 km/h ob 2:30
Padavine včeraj zvečer in ponoči=5,6 mm

Po dveh zaporednih dneh s Tpovp nad 24 °C nam je danes do te meje nekoliko zmanjkalo, tako da po uradnih standarnih ne beležimo vročinskega vala.
Čeprav je dejstvo, da se, predvsem pri Tmax, ne moremo kosati z nižinskima kraji celinske Slovenije. In bi morda za nas bolj smiselna meja za vroč dan (glede na Tpovp) bila 23 °C (vmes med celinskim delom (24 °C) in SZ države (22°C)).
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Smučar

#321
Tmin 19,3. Letos še brez tropske noči.
Sicer pa izjemno soparna noč, rosišče ni šlo pod 19°, 2/3 noči je bilo nad 20°.

Trenutno 20° pri 100% vlagi, vse kar je zunaj je mokro, megla.

bbator

Podobno pri nas. Do 5h zjutraj nad 20°C, nato pa Tmin 19,6°C. Danes bo očitno še bolj soparno kot včeraj.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

paradolf

Pri nas smo ujeli tropsko noč. Tmin. ravno +20°C.
Trenutno se je nekoliko pooblačilo.
+20.7°C
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

MINIMAX

Nam je "ušla" tropska noč za 0,1K, vseeno pa je že kar nevzdržno, saj jutranje zračenje pri 20°C in 95% vlagi skoraj nima smisla ali pa celo poslabša zadevo. Imamo že takšno vlago v stanovanju, da jo občutiš na WC papirju in tudi vseh ostalih papirjih v stanovanju.

Treutno se je megla razkadila in je 26,6°C pri 81% rv
MINIMAX
Lj-Polje

Smučar

#325
Je res, zunaj je tako visoko rosišče, da jutranje zračenje še poslabša stanje. Zato mi samo 3x dnevno na prepih prezračimo, sicer je pa zaprto, tudi ponoči, in laufa klima.

Sicer pa trenutno 29,0°, rosišče 22,5°.
Moj novi radiacijski ščit z ventilatorjem deluje fenomenalno, že od jutra je na polnem soncu pa vendar mi kaže najnižjo temperaturo daleč naokoli, tudi nižjo od VP Koseze (ARSO hiška) 10km stran.

bbator

#326
Vendarle je bil ščit problem. Ko smo vsi govorili, da je senzor slabo zaščiten, si rekel, da je zaradi lege pokrajine pri tebi topleje... važno, da bo sedaj bolj merodajno vse skupaj.

Sicer pa tukaj trenutno 30°C pri rosišču že kar 23°C.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

Smučar

#327
Vedel sem, da je ščit kriv za nekje 0,8-1K razlike. Sem pa res predvideval, da je nekaj krivde tudi zaradi bližine žive meje, ampak očitno ni tak vpliv, ker stoji na severni strani meje.
Ampak zdaj si upam moj ščit postavit za Bežigrad k ARSO na direktno sonce, pa trdim da bo kazal enako oziroma celo manj kot njihov senzor.

grajbos

#328
Tudi pri meni oz. kak km oddaljeni VP je danes bilo rosišče pri 27st. C ob 32,7 st. C ozračja (74% vlažnost). Savna  :buttrock:
Sedaj je rosišče padlo na 24 st. C ob enaki temp. ozračja.

Še slika s trenutnimi podatki, ko je rosišče že nižje.



lesce

#329
pri nas danes max. rosišče 21,5° pri 27,4°C....