ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.2.- 28.2.2015)

Začel/a ŠTROMAR, 16. Februar 2015, 11:09:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

bbator

#30
Oblaki se trgajo. In občasno že sije sonce. Zunaj 3,5°C pri rosišču -5°C. Pri nas v naselju snega skoraj več ni. Na prisojni ravnini na poti do Golovca ga še je nekaj a snežna odeja ni sklenjena. Na Golovcu pa še od 10 - 15cm. Sneg je danes kljub pozitivni temperaturi pomrznjen. Še nekaj slik:

Takole imamo pod blokom

pa na bližnjem igrišču

prisojna ravnina na poti proti Golovcu (v ozadju Bizovik)

in pa še nekje na 3/4 poti do vrha Golovca, kjer je še precej bolj zimsko

Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

mat89

#31
pretežno jasno ,čez dan prevladovalo delno oblačno vreme,zjutraj in del dopoldaneva pa še pretežno oblačno vreme.
T.0,8 stopinj C
Tmax:6,4 stopinj C
Tmin.0,6 stopinj C
Rosišče.-3 stopinj C
Vlaga:77%
Veter:/
Veter max.11,3km/h
Zračni tlak:1039,8 hpa počasi pada
Zračni tlak max.1043,1 hpa ob 11.18 kar je  nov rekord(prejšnji 1041,1hpa)


Zanimivo je to da smo v roku manj kot meseca dni dosegli tako izjemno nizek tlak 976,1hpa ter zelo visok 1043,1hpa

krispy123

#32
Trenutno stanje
Pretežno jasno
Temperatura: -0.3°C, danes je temperatura kar hitro padla pod ničlo, zanimivo.
Max temp: +4.1°C
Rosišče: -4°C
Višina snega ob 19.00 uri: imamo še okrog 5 cm snega na prisojni ravnini in še 80% pokritost, torej še dalje pišemo dneve s snežno odejo. Res neverjetno kako trdovraten je tale sneg, ki je padel 30.1. Na osojah je še v povprečju okoli 10-13 cm snega in 100% pokritost. Danes je tako 34. dan s snežno odejo v tej zimi 2014/15. Sem bil danes gor na Šumiku na Pohorju (1050m) in moram povedati, da je snega še na tej višini res veliko, okoli meter.
21.10: Smo na -2.3°C
00.10: Že na -3.5°C, res super se hladi
01.10: -4.0°C
10.30: Minimum je bil -5.2°C, kar je lepo presenečenje

boro

Jasno

T= -2,4°C
Tmax.= 4,8°C
Tmin.= -2,4°C
Vlaga: 81%
Zračni tlak: 1035,2hpa
Veter: 2,8km/h, smer JZ
Najmočnejši sunek vetra: 28,9km/h (ob 00:12)
Padavine danes:0,0mm
Višina snežne odeje: 14cm







Serpentinšek

#34
Danes se je z nami poigravala nizka oblačnost, kot je dejal Velkavrh.  :)

Zadrečka dolina je bila na severnem robu tega zmazka, popoldne se je le precej zjasnilo.
Snežne razmere: v glavnem kopno do tukaj...


...razen senčnih in osojnih leg, kot npr. naš kotiček (tukaj še vidna nizka oblačnost nad Menino planino):


Pišem 0-8 cm snega :shrug:  400 metrov stran od nas ga ni več in je Bočna 90% kopna, zato bi bilo neobjektivno pisati npr. 5 cm snežne odeje. Imam smolo s to našo lego pač, sneg tu nazadnje pobere. Raj za snegoljubce, a ne za nas.

Na čudežni ARSO livadi zvečer ni bilo več snega.  :clap: Da se ne bo zjutraj spet pojavil...
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

roky

Danes je bilo oblačno, nato se je zjasnilo :icon_wink:. Pihal je vzhodni veter :icon_razz:.

Temperatura -2,9°C
Vlaga 79%
Rosišče -6°C
Tlak 1030 hpa
Max sunek vetra danes 17,1km/h S-SE 2Bft ob 02:20
Povprečen 1,2km/h
Pot vetra 45,5 km

:wavey:

gregach

Zjutraj in del dopoldneva je vztrajala nizka oblačnost, preostanek dneva pa je bilo pretežno jasno.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno jasno
T=-1,3 °C=Tmin , jutranji Tmin je bil -1,1 °C, vendar ni bilo slane, je pa zato nastala zvečer
Tmax=6,1 °C ob 14:09
Vlaga=77 %
Tlak=1040,3 hPa, max relativni zračni tlak danes=1043,5 mb ob 07:46
Veter (povprečje 10 min)=1 km/h, smer=Z-SZ
Max zabeleženi sunek danes=16,6 km/h

Prisojna ravnina je še cca 80 % pokrita s snežno odeje debeline 3 cm. V osojah še sklenjena snežna odeja debeline do 20 cm.
Res se sneg dobro drži, saj se ponoči lepo ohladi, je pa škoda, da je sonce že tako močno, da so prisoje že gole.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

bbator

Jasno pri -4°C. Glede na vlago včeraj zvečer se mi je kar zdelo, da megle ne bo. Sneg v osojah in pa kupi, ki so ostali so trdi kot beton.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

MINIMAX

Lj-Polje

jasno
-6,2°C

sneg po osojah in kupih
MINIMAX
Lj-Polje

gradiščan

GRADIŠČE - BRKINI

Tmin:  -9,6 °C ob 07:13
zračni tlak Max: 1044,2 hPa ob 01:26 - Še ni padel rekord iz leta 2008.

boro

Jasno

T= -7,6°C
Vlaga : 91%
Zračni tlak: 1032,0/hPa
Veter: 9,0km/h, smer JZ
Padavine danes: 0,0mm
Višina snežne odeje: 14cm






rudibr

Vse kaže, da smo pri nas najtoplejši. :)

19.2.2015 9:05
Temperatura: 0,9 °C
Rosišče: -3,4 °C
Vlažnost: 73%
Zračni tlak: 1033,1 mb
Hitrost vetra (poprečna): 0 km/h
Clinique et pharmacie www.viagrasansordonnancefr.com[/u

bbator

Jasno in 5°C. Danes sta kljub temperaturi 9°C sneg in zemlja v osojah ostala zmrznjena. Vlaga pa čez dan pod 40%.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

mat89

Pretežno jasno ,občasno bilo čez dan na nebu nekaj več koprenaste oblačnosti
T:4,5 stopinj C
Tmax:8,7 stopinj C
Tmin;-5,1 stopinj C močna slana
Vlaga:69%
Veter:6km/h
Veter max.12,9km/h
Padavine:0,2mm od slane


Plavček - Parus caeruleus





krispy123

#44
Trenutno stanje
Jasno
Temperatura: 0,5°C
Max temp: +8.1°C
Min temp: -5,1°C
Veter: brezveterje
Višina snežne odeje ob 19.00 uri: Imamo še nekje 60% pokritost na prisojni ravnini(1-4 cm) ter do 15 cm na osojah(tudi na našem sankališču ob vznožju Pohorja je snega še dovolj za norije). Torej bomo jutri zjutraj še vknjižili dan s snežno odejo, v soboto zjutraj pa bomo niz 22. zaporednih dni s snežno odejo zaključili(30.1-19.2).