ZEVS Forum

Wswin

Začel/a jože, 15. Maj 2007, 08:32:39

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

GIFTED

#540
Si bom pač moral omisliti še eno kišto...


Imam pa še eno vprašanje, kje oz. kaj nastaviti, da mi bo pobiralo in nalagalo na stran dnevno statistiko (min/max), sedaj mi pač vodi statistiko za zadnjih 24 ur?? :icon_confused:

LP

Ekolog

#541
Citat od: GIFTED dne 11. Februar 2010, 23:34:08
Zopet jaz,

Ali se da pri wswin da, ko osvežuje podatke da zadeva ostane v ozadju. Ne pa da mi vsakih 5 min, ko izdeluje statistiko vrže na zaslon wswin za  pol sekunde... moteče...

Lp, Mitja


Lahko pa nastaviš tudi tako, da greš pod INTERNET-ADJUSTMENTS, nato pa tam daš možnost not aktuell.gif, desno imaš pa potem aktuell.gif pa možnosti na koliko časa ti skreira graf (aktuell.gif), 15 m, 30 m, 1 h, 2 h, 3 h, 4 h, 6 h, 8 h, 12 h, če npr. daš možnost za 15 m, potem ti bo vsakih 15 minut vrglo ta t.i. "printscreen" vn, podatke ti bo pa normalno prenašalo na stran, pač na koliko minut imaš nastavljeno osveževanje npr. v heawy weathru, npr. če daš to možnost 15 h, ti bo samo aktuell.gif graf osveževalo na 15 minut, vse ostale podatke na spletni strani ti bo pa osveževalo v takšnem intervalu kot ga imaš nastavljenega v heawy weathru npr. če imaš ta program :icon_arrow:

max

Citat od: GIFTED dne 12. Februar 2010, 08:43:26
Si bom pač moral omisliti še eno kišto...


Imam pa še eno vprašanje, kje oz. kaj nastaviti, da mi bo pobiralo in nalagalo na stran dnevno statistiko (min/max), sedaj mi pač vodi statistiko za zadnjih 24 ur?? :icon_confused:

LP

Tukaj čisto spodaj 24h display - kljukica ne sme bit


alze

Razmišljam o nakupu Wswina, vendar imam problem s uvozom podatkov. Iz history.dat mi lepo uvozi podatke in tudi osvežuje kadar se datoteka spremeni. Problem je kadar program izklopim za nekaj časa. Ob zagonu mi namreč ne uvozi novih podatkov iz history.dat ampak dodaja naprej le nove tako, da so grafi prekinjeni  ???.

Ali je to omejitev trial verzije ali moram še kaj obkljukat ?
Kaj obstaja tudi možnost, da čita relativni pritisk namesto absolutnega ?
<- Klik

Duzek

Ja hevey si bo zaponil podatke mislm da za 170 enot. Tako da če imaš zajem naštimano na minuto ne smeš imeti ugasnjenega dlje kot 170 minut. Morda je to, če je pa trial verzija je pa to lahko zelo vrjetn razlog težav.
In na koncu bo padal sneg, kot že pred tisoč let.


http://bohinjska-bistrica.zevs.si

alze

Citat od: Duzek dne 19. April 2010, 13:19:24
Ja hevey si bo zaponil podatke mislm da za 170 enot. Tako da če imaš zajem naštimano na minuto ne smeš imeti ugasnjenega dlje kot 170 minut. Morda je to, če je pa trial verzija je pa to lahko zelo vrjetn razlog težav.

V history.dat so vsi podatki, verjetno bo res kriva trial verzija, da ne uvozi podatkov za nazaj.
<- Klik

gradiščan

Vsekakor trial verzija ne dela na polno, saj deluje samo 180 minut. To ti tudi piše tukaj:

http://www.pc-wetterstation.de/de2index.html

Ekolog

Citat od: Duzek dne 19. April 2010, 13:19:24
Ja hevey si bo zaponil podatke mislm da za 170 enot. Tako da če imaš zajem naštimano na minuto ne smeš imeti ugasnjenega dlje kot 170 minut. Morda je to, če je pa trial verzija je pa to lahko zelo vrjetn razlog težav.
Heawy weather si zapomni podatke za 175 enot, se pravi, če imaš nastavljeno osveževanje na minuto, potem se bo shranilo za dobrih sedem ur podatkov, na 2 minuti se bo shranilo za 14,5 ur podatkov, na 5 minut 36,4 ur podatkov..., to se pa izračuna tako, npr. če imamo nastavljeno osveževanje na 5 minut: 175*5:24= 36,4 ur shranjenih podatkov v primeru da je pc izklopljen.

alze

Sem kupil polno verzijo Wswina in sedaj mi lepo prenese stare podatke iz history.dat  ;D

Na netbooku mi sedaj teče Wuhu, GraphWeather in WSwin ::)
Moral se bom odločit katerega od zadnjih dveh uporabljat. WSwin izgleda dosti zmogljivejši od GraphWeatherja, slednji pa ima lepše grafe  :icon_cry:
Wuhu pa je tako ali tako neobhoden, ker se mi HeavyWeather non stop obeša  >:(
<- Klik

gradiščan

A mi kdo ve povedat, kje v programu spremenim angleške izraze v naš jezik, naprimer za tlak "increasing - raste"  :icon_question:

max

Citat od: gradiščan dne 23. April 2010, 22:52:05
A mi kdo ve povedat, kje v programu spremenim angleške izraze v naš jezik, naprimer za tlak "increasing - raste"  :icon_question:

Uf, bom pogledal, samo sem do 19h v službi. Če najdem, dobiš odg. :icon_wink:

alze

Ali je možno preprečiti vklop monitorja iz standbya ob izdelavi grafa aktuell.gif  ???

Vremensko postajo imam namreč priklopljeno na prenosnik pa mi kar naprej prebuja monitor.
<- Klik

joze

Citat od: alze dne 26. April 2010, 21:31:11
Ali je možno preprečiti vklop monitorja iz standbya ob izdelavi grafa aktuell.gif  ???

Ne, če hočeš, da naredi graf.

alze

Citat od: joze dne 26. April 2010, 21:48:28
Ne, če hočeš, da naredi graf.

Slaba novica. Na žalost nimam na prenosniku stikala za fizični izklop monitorja.
<- Klik

max

Ja, bi tudi mogoče šlo  :icon_rolleyes:
Narediš tako kot pri navadnem monitorju, eliminiraš standby in ohrajevalnike zaslona, potem ga pa zapreš(poklopiš do prvega klika)-ne čisto, ravno toliko da ugasne monitor, računalnik pa ostane prižgan.
Poizkusi, pa poročaj.