ZEVS Forum

Trenutno vreme [1.6 - 15.6 2008]

Začel/a walter76, 01. Junij 2008, 00:22:21

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

grizli

Podatki za Kočevje

-megla in skoznjo sije sonce
-temperatura 13.8°C
-tlak 1016 hPa
-relativna vlažnost 97%
-padavine danes skupno 0 mm;
-trenutno brezveterje

lpP
grizli ma vas rad

paradolf

Po jutranji megli v LJ že lepo sončno vreme. Temperatura hitro raste in je že preko 21°C v Kosezah pri Štromarju.
V južni Avstriji pa že prve nevihte.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

joze

Ravna pri Ligu, pretežno oblačno.

Temperatura 21,1 °C

Tmin danes 14,7 °C ob 04:57

Vlaga 55 %

Pritisk 1019 hPa, ustaljen

blazek

JAsno in 23,3°C, Tmin je bil 13,7°C.

maestro

Pretežno jasno,prvi kumulusi že rastejo v nebo.
Trenutno 19.3°C
Tmin: 11.3°C
Vlaga: 74%
Veter: 0 km/h
Pritisk: rahlo pada,-2hpa/6h, 1012hpa
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

robi14

Na nebu vse več oblakov. Cirusi že od zjutraj, zdaj pa nastajajo lepi CB, očitno konvekcija dela svoje, ker so stebri zelo navpični.
Veter severne smeri, prevladuje pa smer SSV...

Zaenkrat padavin še ni na vidiku, se pa stvar kuha  :icon_lol:

blazek

Pri nas zaenkrat še kar večinoma jasno. Le sem ter tja požene kakšen Cb v zrak, a ni sile.  :icon_biggrin:

TWISTER

Citat od: robi14 dne 11. Junij 2008, 12:56:37
Na nebu vse več oblakov. Cirusi že od zjutraj, zdaj pa nastajajo lepi CB, očitno konvekcija dela svoje, ker so stebri zelo navpični.
Veter severne smeri, prevladuje pa smer SSV...

Zaenkrat padavin še ni na vidiku, se pa stvar kuha  :icon_lol:

stebri so navpični ker v višinah skoraj ni vetra ki bi jih krivil... danes bojo nevihte bolj pulznega značaja, a tam kjer bojo zna bi pa ponekod kar lepa toča :shrug:

Blažek, po moje ti požene v zrak kumuluse, za CB-je je tu še malo prezgodaj :icon_wink:

temp. še vedno počasi raste, sedaj blizu 26.

robi14

Citat od: TWISTER dne 11. Junij 2008, 13:35:47
stebri so navpični ker v višinah skoraj ni vetra ki bi jih krivil... danes bojo nevihte bolj pulznega značaja, a tam kjer bojo zna bi pa ponekod kar lepa toča :shrug:

Upam, da toče ne bo, drugače pa se kar lepo zapira...

Jovi

Nekaj se že kuha v severni sloveniji pa v goratih predelih Slovenije. :clap: :clap: nekaj pa bo.
Razmišljajte pozitivno, uživajmo v naravi

robi14

Citat od: Jovi dne 11. Junij 2008, 14:09:45
Nekaj se že kuha v severni sloveniji pa v goratih predelih Slovenije. :clap: :clap: nekaj pa bo.

Južni del fleka na Koroškem je lepo viden z našega konca, vendar za zdaj ne deluje tako "oranžno-rdeče" kot kaže Lisca :shrug:

walter76

#641
V Portorožu po povsem jasnem dopoldnevu se je pooblačilo...-zmerno oblačno-
Gre za predvsem za"zamegljeno nebo" ..nekaj kopaste oblačnosti JV IN JZ .
26.C..
Prijatelj vremena !

polo

V mojem koncu je zapihal Z-JZ veter in razkadil tiste stebre ,ki so še dopoldne kazali, da se bo kaj skuhalo.
Vse skupaj se je spremenilo v visoko prosojno oblačnost.

T= 25°C
Rh= 60%
Veter do 30 km/h

Jovi

Pestro imajo na Avstrijskem-Koroškem kar dokazuje radar pa korošci bi lahko potrdili z oblaki ki se vijejo severno od njih.Vrjetno. :icon_wink:


Pa tudi pri nas postaja zanimivo na skrajnem zahodu.
Razmišljajte pozitivno, uživajmo v naravi

maestro

Pri Boh. jezeru piha kar dobro jugozahodnik,za komno in voglom pa že grmi...
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si