ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 9. 2024 - 30. 9. 2024)

Začel/a komar, 01. September 2024, 00:05:51

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Neurje123

#150
Pri nas nekje od 3:00 občasno rahlo dežuje, do tega trenutka je padlo 3,0mm. Še vedno je zelo hladno, saj je temperatura le +9,5°C.

Sicer pa se je tudi reka Krka na široko razlila na običajnih poplavnih območjih. Krka je v Podbočju dosegla 332cm in 282m3/s.

Sicer vreme bo nestabilno tudi vnaprej, kažejo se velike količine padavin zlasti za vzhodno polovico Slovenije. Glede na izjemno namočenost pri nas, bo v tem primeru ogromno težav.

Srednji del Evrope so zajele izjemne poplave z rekordnimi količinami padavin, te se pojavljajo že 150km S od nas. Prizadete so predvsem Avstrija, Češka, Poljska, Nemčija, Slovaška.


wannabe

Po pravici tako deževnega dne danes nisem pričakoval. Dežuje cel dan in kot zgleda bo še nekaj časa.

Trocki

Citat od: wannabe dne 14. September 2024, 18:23:32
Po pravici tako deževnega dne danes nisem pričakoval. Dežuje cel dan in kot zgleda bo še nekaj časa.


Takih dni  bo sedaj polno ko dež ni več potreben.  :icon_lol:
Vreme bo! :)

Vremenko

Zadnjo uro kar konkretno dežuje po večjem delu Slovenije, sem tudi jas pričakoval manj oz. bolj rosenje ter kakšenih max 5-10mm v 12h. Hjaa v sredini januarja bi bil zunaj pravi blizzard ob  tem severnem vetru(seveda takrat do takšne situacije ne bo prišlo) .   :icon_lol:

Neurje123

#154
Presenetljivo deževen tudi pri nas, danes je do tega trenutka padlo kar 13,0mm. Ta teden je padlo že izjemnih 158,5mm.

So pa res ekstremne razmere danes, saj že od dopoldneva piha zelo močan Z do SZ veter, vmes pa občasno tudi zmerno dežuje, tako da veter močno nosi dež. Veter tuli okoli voglov in ruži po celem bloku, verjetno sunki po moji oceni dosegajo vsaj okoli 60km/h in to že več ur.

Tmax je bil danes le +10,5°C, kar je izjemno nizko za sredino septembra.

Serpentinšek

V poslabšanju do včeraj zjutraj v Domžalah 117 mm.
Bočna 126 mm.

Brutalne količine po državi, zanimivo je pa izvisela recimo Otlica in območje okoli Idrije, ki je po mnogih modelih obetalo največ.  Na koncu Otlica podobno kot Murska Sobota z okoli 53 mm.  :icon_lol:


Danes precej suho do 16h, ko je ponovno začelo deževati tudi tu.
Summerkiller kot že dolgo ne. Stanovanja so se ohladila na  komaj okoli 20°C, bo treba zakurit. V Bočni pa sploh...
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

krispy123

#156
Trenutno stanje
Rahlo dežuje, tako je bilo večji del dneva. Občasno je tudi zmerno deževalo, skratka droben/orografski dež. Čez dan je zapihal rahel veter JZ-J smeri v sunkih do 16 km/h. Medtem ko proti Mariboru vzhodno precej bolj piha, tule smo v zavetrju teh smeri vetrov. Čez dan se je segrelo le do 10,7°C, trenutno pa je le +8°C. Danes smo dobili novih 22 mm.

Še padavinski podatki podrobneje. V tem poslabšanju od četrtka smo dobili sedaj že izjemnih 154 mm. V tem tednu od ponedeljka pa že 197 mm. Zadnje čase/leta je naša dolina res na udaru skoraj vseh vremenskih ekstremov. Upam, da dočakam še kakšno snežno pošiljko z 30-50 cm v zimskem času. Malo verjetno seveda. 2023 je bila sicer super epizoda januarja, a sedaj imamo nova pričakovanja in upanje.

Padavinski/temperaturni in vetrovni graf tega tedna za lokalno vremensko postajo. Ta je le slabih 500 m od mojega bloka.


Smučar

Tmax 14,9
Popoldne 2mm rosenja in veter s sunkom do 26km/h.

MINIMAX

MINIMAX
Lj-Polje

mat89

Obupno vreme se se kar nadaljuje :banghead:. Se kar dezuje in piha, zunaj ni za biti.
T:11 stopinj c
Padavine 7 mm
V tem poslabšanju cez 130 mm

Neurje123

#160
Pri nas je padlo še dodatnih 7,0mm v občasnem rahlem dežju. V tem tednu je tako padlo že izjemnih 165,5mm, v zadnjih 4 dneh pa 134,0mm. Septembra smo že pri 171,0mm.

Sicer pa noč je še bila zelo vetrovna, veter pa je proti jutru oslabel. Pri nas je veter polomil ogromno vej.

računalnik


Tržičan

Včeraj je pri nas padlo 8,8mm. Včeraj je bil precej deževen in vetroven dan. Danes je bolj prijazno, brez dežja, tudi veter slabi, trenutno je zmerno oblačno pri 14°C.

Lp, Nejc

Vremenko

Včeraj od 21:00 pa do danes 11:00 brez elektrike zaradi vetroloma. O vetrolomu praktično poročajo iz vseh sosednjih občina (Solčava, Ljubno, Mozirje.. ) težave izgleda, tudi na širšem območju Koroške.
Okrog 21:00 do 03:00 so najmočnejši sunki po moji oceni presegali 80km/h. Danes po 10:00 se je veter nekoliko umiril.
Če že ne tonemo Savinjčani ter Korošci, nam pa veter zagodi   :shrug:

krispy123

#164
Od polnoči je padlo še 12 mm, Ta mesec smo že na norih 214 mm po delu doline. Od četrtka v štirih dneh pa je padlo 166 mm.
Vlage je še vedno okoli 90% in še na drobno dežuje, medtem ko na Mariborskem polju že pod 60%. Kar so impresivne razlike, višje med 700-1500 m so SZ tokovnice in torej zrak suši iznad Kozjaka v smeri Dravskega polja navzdol. Medtem, ko je naš del doline še obratno v coni dviga zraka pred Pohorjem.

Na spodaj priloženih parametrih se lepo vidi.