ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 3. 2024 - 31. 3. 2024)

Začel/a komar, 29. Februar 2024, 23:59:52

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Ledeni

Citat od: komar dne 06. Marec 2024, 14:19:01
In navkljub suši ima kosilnico v nizkem štartu... ;D

V zadnjem mesecu 30 mm padavin, kar je pljunek v primerjavi z Voglom. Nisem rekel da je suša, ampak da je padavin zelo malo! Trava kljub temu pridno raste.
Februarska anomalija absurdnih 6,3°C nad povprečjem.

roky

Dopoldne je začelo rahlo deževati. Dežja pa ni bilo veliko. Bil je zanimiv pas padavin, ko je bil le po sredini naše državice :icon_rolleyes:.

Temperatura 5,9°C
vlaga 87%
Rosišče 3,8°C
Dež 3,8°C
Max sunek vetra 6.4 km/hr   ob  13:37

:wavey:

Korošec

#32
Mislim, da vidim vedno več snežink med dežjem.


19:35  Sneži

malamut

Dež s snegom, 2°C.

Ob 14ih je bilo še 10°C. Kar konkretno se je ohladilo.

Tržičan

Tudi pri nas rahel dež s snegom pri 3 stopinjah.

Perice

Dežuje pri +2.5°C, kot je videti iz spletnih kamer, pa v Mislinji na cca. 590m n.m.v. sneži
Ni nam lahko... :)

Korošec

Citat od: Perice dne 07. Marec 2024, 20:23:06
Dežuje pri +2.5°C, kot je videti iz spletnih kamer, pa v Mislinji na cca. 590m n.m.v. sneži
Mimogrede, tista kamera je pod mislinjskem klanco proti Gornjem Doličo na cca 540m in ne v sami Mislinji.

Tukaj lepo sneži, vendar se ne prime, medtem pa v Črni že par cm na tleh.

Neurje123

#37
Nizko je snežilo tudi pri nas in sicer vse do 500m nadmorske višine, pobeljeno pa je nad 600m. Padavine (zelo nizke intenzitete) so bile od 16:30-19:40, ob koncu padavin se je ohladilo vse do +3,0°C. Padlo je 1,4mm. Par manjših ploh je bilo že zjutraj in dopoldne, padala je celo sodra.

Sicer pa vse pretekle dni se je izrazito nadpovprečno toplo vreme nadaljevalo, hladnejši zrak nas je zajel šele včeraj zvečer.

Temperaturne anomalije zadnjih 30 dni ostajajo vsaj pri nas rekordne.

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Pravkar pričelo rahlo snežiti  :icon_wink:

T= 0,8 °C
Tmax= 6,8 °C ob 14.35
Vlaga= 98 %
Padavine= 3,2 mm

maestro

Tudi na Boh. Bistrici obrnilo že skoraj v čisti sneg, se hladi. Trenutno smo na 1,5°C.
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Vremenko

#40
Ljubno-Luče sneži  ;) ( ornk krpe, prvic v letošnji "zimi")
1,5°C

Edit: Luče pobeljeno, prav lepo zimsko je zunaj

Oblak69

#41
Na Sorìški planini pa trenutno že na 15 cm novega snega :buttrock:

komar

#42
Saj ni res, pa je. V Radovljici sneži, sneg se že oprijema streh avtomobilov.

EDIT 23.55: avtomobili in trava že skoraj povsem beli, za kaj več pa ni prave intenzitete

cezplotnik


Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642m

Oblačno, pobeljeno nad 600 m

T= -0,3 °C
Vlaga= 98 %
Padavine včeraj= 3,6 mm