ZEVS Forum

Maribor in spodnja Dravska dolina iz ptičje perspektive

Začel/a krispy123, 29. Maj 2023, 12:03:02

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

krispy123

Tokrat bom pripravil malce drugačno reportažo. Dodajam nekaj fotografij naše bližnje okolice z dodanim opisom še iz višine. Ta petek sem prvič v življenju poletel z dronom, kar je bila dolgoletna želja. Sploh ker sem si od nekdaj želel videti našo dolino in okoliško Dravsko polje kako izgleda malo višje. Tale hobij tako dobi čisto drugi smisel in nek večji faktor zanimivosti, vidiš polja, gozdove, potoke, ki jih prej nisi raziskal in še marsikaj drugega.  
:icon_wink:

Domača okolica.



Bezena in Pohorje.



V smeri proti mestu Ruše, pred temi zastarela tovarna dušika. Oddaljen hribček, ki se slabše vidi za Pohorjem pa je avstrijski del Pece.





Spodnji Slemen in grad Viltuš.



Čez Dravo direktno pod Kozjakom vidni Brestrenica ter Jelovec.



Polja.



Dan kasneje še pogled iznad bližine Pekrske gorce na zahodnih obrobjih Maribora. Živimo v res lepih krajih z veliko narave, to moramo bolj ceniti.

Celotno mesto Maribor v vsem čaru.







Snežni stadion.



Spet obširna polja.



Pod vznožjem Kamnica. Za hribčkom severneje se nekje skriva tudi Sveti Urban.



Na levi strani Limbuš pri Mariboru. Kraj predstavlja klimatsko bariero med predalpskim in subpanonskim svetom, na delu kjer gre Dravsko polje v ožjo Dravsko dolino. Mejo predstavljajo Grajski griči z Meranovom in vzhodnimi obronki Kozjaka.



lp.:)

kuncci

VREMENSKO OBČUTLJIV

paradolf

Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

mat89



krispy123

#5
Še nekaj dodatnih fotografij naše doline.

Bistrica ob Dravi in zadaj že v senci skrito naselje Log.















Laznica nad obširnimi koruznimi polji.













Zelo ozka dolina Lobnice, kjer se gre v smeri za slap Šumik obdana z ogromno gozdnimi površinami.
























Bresternica in Jelovec v bližini Drave ob Kozjaku.







Limbuš pri Mariboru.







Selnica ob Dravi, Janževa gora in v smeri Fale.







Ruše.





Naselje Smolnik.



Dva posnetka domače okolice ob spremljavi glasbe.  :)

https://www.youtube.com/watch?v=TTk0JgBB-IU

https://www.youtube.com/watch?v=EQjOMOZyMXA


Nanika1991

Kristijan, prekrasno. Slovenija je res lepa in lahko smo zelo ponosni.  :love:

krispy123

Citat od: Nanika1991 dne 16. Avgust 2023, 18:23:25
Kristijan, prekrasno. Slovenija je res lepa in lahko smo zelo ponosni.  :love:

Hvala ti, ja res je.  :icon_wink: