ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 3. 2021 - 31.3. 2021)

Začel/a max, 01. Marec 2021, 06:16:28

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 2 Gosti gledajo to temo.

gradiščan

Tmin:  -7,2 °C ob 06:20, slana  :icon_bird:

Neurje

Pretežno jasno jutro... brezveterje.. slana.. mrzlo s temperaturo -6.1°C.

Smučar

Tmin -3,6, zjutraj nekaj oblačnosti, zdaj pa pretežno jasno in smo že pri +7°.

Thor

#63
 Dež z snegom. Povprečje trenutne mešanice, 70% sneg, 30% dež. Na trenutke tudi sam sneg. Nekaj časa nazaj obratno, dež 70 in sneg 30... :zajec:
zevs.si[move]

gregach

#64
Pri nas je v 2. delu noči in zgodaj zjutraj bilo zmerno do pretežno oblačno vreme, čez dan je bilo (pretežno) jasno, proti večeru pa se je spet postopno pooblačilo, cca. pol ure je čisto narahlo deževalo. Sredi dneva in popoldne je pihal zmeren veter vzhodnih smeri.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno oblačno
T=3,3 °C
Tmin=-1,1 °C ob 1:56, rahla slana
Tmax=10,7 °C ob 14:56
Vlaga=63 %
Tlak=1021,7 hPa, rahlo raste
Veter (povprečje 10 min)=5,2 km/h, smer=V-SV
Max zabeleženi sunek danes=24,1 km/h ob 12:14
Padavine=0,2 mm
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Matej1998

Cel dan je bilo prekrasno jasno vreme  :icon_wink: Zgolj pred sončnim zahodom je bilo na nebu nekaj oblakov.
Zjutraj je pihal JV veter, čez dan pa Z veter, ki je proti večeru obrnil proti JV. Pred kratkim je pričela pihat šibka burja.

T max: 11,2 stopinj
T min: 1,6 stopinj, rahla slana
Maksimalna hitrost vetra: 18 km/h

Trenutni podatki;
Vreme: jasno
Temperatura: 5,5 stopinj
Vlažnost: 52%
Rosišče: -4 stopinje
Zračni tlak: 1017,1 hPa (ustaljen)
Hitrost vetra: 5 km/h
Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.

gradiščan

Visoka koprenasta oblačnost pri trenutnih -0,1 °C
Tmin:  -3,0 °C ob 01:46
Piha vzhodnik do 19 km/h


Smučar

Včeraj Tmax 12,1
Danes Tmin -1,1
Trenutno delno oblačno, neke koprene, vendar modeli kažejo sonce čez dan.

Serpentinšek

Skoraj nič omembe včerajšnjih (nenapovedanih) ploh?   :icon_mrgreen:

Popoldne in zvečer je v Bočni padlo kar 4,3 mm, na koncu celo nekaj sneženja. Nad 500 m je zjutraj bilo pocukrano.
Logarska dolina menda kar 7 cm novega, sicer pa tamkajšnji snegomer kaže mnogo preveč (pred padavinami je kazalo 8 cm, po kameri sodeč pa je bilo kopno)

Tudi Koroško in okoli Pohorja je zmočilo.

Sedaj pa precej jasno in  tudi po nižinah nič kaj toplo pri okoli +6 in nekim mrzlim V vetrom. Februarja pa 22.   :icon_lol:
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

Matej1998

Ponoči je bilo jasno. Zjutraj se je navleklo nekaj koprenaste oblačnosti, ki pa se je dopoldne sčistila. Od 11.ure je tako prevladovalo jasno vreme.
Čez cel dan piha šibka do zmerna burja, ki se je v večernem času še nekoliko okrepila.

T max: 14,0 stopinj
T min: 4,5 stopinj
Maksimalna hitrost vetra: 51 km/h

Trenutni podatki;
Vreme: jasno
Temperatura: 6,5 stopinj
Vlažnost: 39%
Rosišče: -7 stopinj
Zračni tlak: 1013,8 hPa (ustaljen)
Hitrost vetra: 23 km/h
Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.

gregach

Pri nas je zjutraj bilo zmerno oblačno, nato pa se je oblačnost umaknila oz. zredčila, tako da je preostanek dneva bilo pretežno jasno do rahlo oblačno - rahla koprena. Čez dan (9-17. ure) je spet pihal v sunkih zmeren veter vzhodnih smeri.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno jasno
T=-0,7 °C
Tmin=-0,8 °C ob 6:27, brez slane
Tmax=7,6 °C ob 14:25
Vlaga=72 %
Točka rosišča=-5,1 °C
Tlak=1019 hPa, ustaljen
Veter (povprečje 10 min)=2,6 km/h, smer=Z
Max sunek danes=24,1 km/h ob 13:17
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

komar

Zanimivo, navkljub povsem mirnemu ozračju samo dve stopinji C razlike med Lesami in Ratečami, čeprav na slednjih leži še 34 cm snega... :icon_question:

Smučar

Včeraj Tmax 8,4
Danes Tmin -4,3, kar hladno jutro.

Sicer pa lepo sončno in smo ravno prilezli nad 0°.

gradiščan

Tmin:  -4,1 °C ob 06:48


Perice

Pojavljajo se snežne plohe.. Trenutno zmerno do močno sneži  :icon_question:
Ni nam lahko... :)