ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 3. 2021 - 31.3. 2021)

Začel/a max, 01. Marec 2021, 06:16:28

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Perice

Pretežno jasno, občasno pa se pojavljajo kratkotrajne snežne plohe. Temperatura pa 5°C.
Ni nam lahko... :)

gradiščan

Snežna ploha se je prikradla iz severa

TEMPERATURA:  5,0 °C

gregach

Pri nas je zjutraj in večji del dopoldneva bilo pretežno jasno vreme, popoldne in zvečer pa spremenljivo do pretežno oblačno. Takrat so se pojavljale plohe, ki so nas večnima obšle oz. oplazile po zahodni strani. Pri nas je le na trenutke rahlo padal dež s snegom, vmes je občasno pihal okrepljen severozahodnik. Zvečer je sprva bilo pretežno jasno, pred kratkim pa se je oblačnost spet povečala.

TRENUTNO STANJE:
Delno do pretežno oblačno
T=1,2 °C
Tmin=-0,7 °C ob 5:02, rahla slana
Tmax=9,6 °C ob 11:34
Vlaga=66 %
Točka rosišča=-4,4 °C
Tlak=1019,7 hPa, raste
Veter (povprečje 10 min)=2,7 km/h, smer=Z-SZ
Max zabeleženi sunek=38,8 km/h ob 12:39
Padavine danes=0,1 mm

"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Matej1998

Ponoči se je zmerno pooblačilo, vendar se je proti jutru zjasnilo. Zjutraj in dopoldne je bilo jasno vreme, popoldne pa se je oblačnost ponovno povečala. Večji del popoldneva je prevladovalo delno do zmerno oblačno vreme, okoli 17.ure nas je prešla manjša ploha dežja, ki pa ni pustila merljivih količin padavin. Zgodaj zvečer je še bilo delno oblačno, po 19.uri pa se je zjasnilo.
Ponoči je burja oslabela in obrnila v JV smer. Dopoldne je veter obrnil v Z smer. Tudi v popoldanskem času je prevladoval Z veter. Zvečer je veter obrnil v JV smer.

T max: 12,4 stopinj
T min: 3,9 stopinj
Maksimalna hitrost vetra: 32 km/h

Trenutni podatki;
Vreme: jasno
Temperatura: 5,3 stopinj
Vlažnost: 42%
Rosišče: -7 stopinj
Zračni tlak: 1017,8 hPa (rahlo raste)
Hitrost vetra: 2 km/h
Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.

MINIMAX

MINIMAX
Lj-Polje

gradiščan

jasno jutro pri Tmin:  -5,8 °C ob 05:29


Smučar

Včeraj se je okoli peljalo kar nekaj ploh, vendar nobena nad nami. Tmax 11,0.

Danes kar hladno jutro Tmin -4,7. Trenutno sončno pri +0,3, rosišče -1.

Neurje123

#172
Pri nas naletava sneg, temperatura pa je dokaj visoka +3.5°C.

Neurje123

#173
V Mariboru se od 12h vrstijo snežne plohe, ravnokar pa nas prehaja najmočnejša.

Od 15:30-15:45 je v presledkih močno snežilo, zraven je pihal še dokaj močan S veter (sunki nad 40km/h), na trenutke je zgledalo kot kakšen blizzard. Za trenutek je celo malce pobelilo. Tmax danes +6.5°C, sedaj se je pa ob tej močni snežni plohi ohladilo vse do +1.5°C. Ročni dežemer je nameril 0.4mm.

Edit: do 19:30 je pri nas še občasno naletaval sneg ob snežnih plohah, ki so se potikale v bližini, temperatura po tej plohi ob 15:30 ni več presegla +2.5°C, čeprav je bilo še nekaj sonca. Temperatura je le še +0.5°C od 18:30.
Zanimivo, da danes ob padavinah ob dokaj visokih temperaturah ni padla niti kaplja dežja.

Korošec

Sonce, sneg, sonce, sneg, veter, sonce, 8)
trenutno sneži ob soncu  ;D

paradolf

Tudi pri nas trenutno snežna ploha. Malenkost je celo pocukrano. Zmerno sneži po večini stiropornat sneg.
+4.7°C
Rosišče -2.8°C
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

MINIMAX

MINIMAX
Lj-Polje

Lluka

Planina pri Rakeku  ob 17h

snežna ploha mimo.... pobelilo...

https://imgur.com/OgkE4sa

stajercx

snežna ploha, 2.8 °C, SZ do 25 km/h. V nekaj minutah je temperatura padla za skoraj 3K.

Serpentinšek

Zadnje tri dni podoben šmorn   ;D  Predvsem popoldnevi so zelo dinamični z nešteto plohami, ki pa iz sebe dajo zanemarljive količine padavin.
Še najbolj kasirajo tam okoli Pohorja in na Celjskem se mi zdi. Danes v Medlogu skoraj 1 mm.
Gornji Grad 0,3 mm, Bočna 0,1 mm. :P

Te plohice so vseeno kar fotogenične.
Tole je ena včerajšnja iz Uršlje Gore   :buttrock:


In današnja iz Ljubljane proti SV


V Domžalah nekaj kapljanja in snežink, neizmerljivo (morda 0,05 mm)

Je res hladno  za ta čas. Tmax. sicer niso izjemno nizki, dnevna povprečja pa kar. Ob plohah se pa itak ohladi na 5°c ali še manj. Ponoči pa kar soliden minus.
Februarskih 20-25°c se zdaj zdi še bolj izjemnih.
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg