ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 1. 2021 - 31. 1. 2021)

Začel/a Matej1998, 01. Januar 2021, 00:44:47

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Smučar

V novem letu je do danes ob 8h padlo že 22mm dežja.

Trenutno 3,2 pri 99% vlage. Vlaga sicer že skoraj 5dni ni padla pod 95%, večino časa pa je 98-99%. Neverjetno dolgočasno vreme se kar vleče, temperature med 0 in 4°, ves čas megla in nizka oblačnost z občasnim dežjem.

Sonce smo nazadnje ugledali dobesedno za par minut 26.12., 1h sonca smo imeli 7.12., zadnji res sončni dan, ko je bilo vsaj nekaj ur sonca čez dan, pa je bil 30.november!

računalnik

#31
In dežuje...

Temperatura tudi počasi leze gor, kar ni vzpodbudno za večerne padavine

Tržičan

Pri nas v tem poslabšanju do zdaj 9mm. Imamo še 24cm snega. Okoli 8h, ko so bile močnejše padavine je snežilo in na novo pobelilo. Trenutno je oblačno in rahlo rosi.

Lp, Nejc

tomazsta

#33
VP Rakitna, 827m

Vreme: dež preklopil v sneženje.  

Temperatura:        1,7 °C
Tminimum:           0,5 °C ob 4:43 h
Tmaximum:          2,1 °C  ob 12:32 h
Trosišča:               1,2 °C
Vlaga:                  97%
Zračni tlak:           1010,6 hPa močno pada
Veter:                   4,8 km/h
Veter max.sunek:  16,1 km/h ob 13:30 h
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

kvak

dopoldne do cca 10 ure še sneg, sedaj dež

paradolf

Tudi danes ne gre brez dežja.
+3.6°C
9.7 mm do sedaj danes.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

Tržičan

Padavine so se okrepile in že pada dež s snegom. Mogoče preklopi na čisti sneg :shrug:

najed

V Bohinju sneži cel dan, težek sneg...


računalnik

Tukaj pa dež na dež, s kakšno na pol stopljeno snežinko vmes

maestro

Na Bledu pa (razen jutranjega sneženja) ne prebijemo da jeb***... Dež s snegom.... Pol pa odvisno od padivin, ko jih je manj skoraj samo dež, ko pa več, pa več snega vmes.... Spet smo tam, ko zmanjka slaba stpinja matr...
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Korošec

Tukaj enako...ponoči padel cm snega sedaj pa dež pri 0,8°C
Ob močnejših padavinah bo verjetno padla kakšna snežinka

Lluka

Planina pri Rakeku - Nart ob 18h

tren stanje = po rahlem pršenju in po celodnevnem  občasnem rahlem dežju

padavine v zadnje  11h = 8,1 mm

Tržičan

#42
Pri nas je popoldne padal dež s snegom, sicer je bolj prevladoval dež. Okoli 15:30 sem bil na 800m, kjer je še vedno padal dež s snegom, meja sneženja je bila na okoli 900m. Od popoldneva do zdaj je padlo 7,6mm, skupno od včeraj pa 16,6mm. Trenutno pada rahel dež s snegom.

Dodano: ravno, ko sem napisal se je ulila sodra s snegom.

Lp, Nejc


računalnik

Še vedno dež s posameznimi snežinkami. Noče in noče preklopiti v sneg.
Po občutku bo pobelilo na koncu padavin in bomo imeli 2cm snega na 20cm plundre :icon_lol:

Matej1998

Grmi in bliska kot sredi poletja :o
Trenutno močno dežuje.
Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.