ZEVS Forum

Trenutno vreme (1. 1. 2021 - 31. 1. 2021)

Začel/a Matej1998, 01. Januar 2021, 00:44:47

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

tomazsta

VP Rakitna, 827m


Vreme: oblačno. višina snežne odeje 25 cm

Temperatura: -4,1 °C
Tminimum:    -4,2 ob 3:48 h
Tmaximum:   -3,4 °C ob 1:37 h
Trosišča:        -4,8 °C
Vlaga              95%
Zračni tlak:     1020,3 hPa rahlo raste
Veter:             0,0 km/h
Veter max. sunek:14,5 km/h ob 7:35 h
Padavine ta mesec: 62,4 mm
VP Rakitna, 827m: Davis Vantage Pro2 plus

http://rakitna.zevs.si

lesce

jasno, pri -8,9 °C, Tmin -9,0°C...lepo bi bilo videti še zaledenele vodne površine..stojne vode sevede  ;)

Serpentinšek

Ja, nazadnje smo v LJ  (in v v Domžalah) imeli pretežno jasno jutro 17. decembra, pred tem pa 1. decembra.  :icon_lol: Bolano.
Takrat se je dopoldne hitro pooblačilo, kot se bo očitno tudi danes. Ljubljana je res zakleta kar se sonca tiče, oblačen rob trenutno sega ravno do južnega roba LJ in že zakriva sonce.
No, barje in recimo Vrhnika je še na slabšem kar se tega tiče.

Tole je pa malo manj od napovedanih -9.   :icon_mrgreen:



Gornji Grad -9, a v Sp. Krašah zaradi megle samo -4.  Kako je v Bočni še ne vem, imajo pa okoli 10 cm betona.
Ob 8.30 je pa naš kotiček na SV strani Menine planine izgledal takole (slikala soseda  :-* ) Sonce bo posvetilo šele ob 10.30...

LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

blazek

#273
Kmaj se je malo ohladilo pod ničlo. Tmin -0,6°c.  :icon_evil:

Sedaj smo ob rahlem naletavanju na 1,2°C.

lesce

#274
nori pogoji na tekaških...po parih letih danes ponovno na tekaških, jah, bo treba par km odteči , da ujamem zopet prave korake...ni kaj, ni vse v hribih:):)
@Računalnik:
kako je pr vas na Bledu s tekaškimi, v naš občin zelo zelo bogo...2 progi, to je pa to. Mam jutri namen na Bled it laufat, mal mi poročaj če kej veš :)
hvala

komar

V Radovljici ob 14. uri zmerno oblačno s koprenami in sončkom.

Vremenko

Sončno
-3°C
25-30cm snega
Drevje se še ni otreslo snega in idila zadnjih 10 dni je takšna da za naš konec že podpisujem najbolšo zimo zadnjih 9let  :smash:

Turistov pa v Logarski dolini ter Veliki planini toliko da so celo morali zapret cesto čez Črnivec ter Kranjski rak.  ;D

Tržičan

Imamo še 38cm suhega snega. Danes je 13. zaporedni dan s snežno odejo in 27. v tej zimi, verjetno se jih bo še veliko nabralo, glede na to, da imamo debelo snežno odejo in da bo v naslednjih dneh mrzlo :icon_wink:

Trenutno je pretežno oblačno.

Ko sem se okoli 10:30 vozil s Škofje Loke iz službe domov je bilo še jasno in je bil res nor pogled na Karavanke in KS Alpe, neverjetno, kako je vse zalito :drool:

Lp, Nejc

paradolf

#278
Citat od: Vremenko dne 09. Januar 2021, 14:41:04

Turistov pa v Logarski dolini ter Veliki planini toliko da so celo morali zapret cesto čez Črnivec ter Kranjski rak.  ;D

Potrjujem tole. Bil na Mali planini že zelo zgodaj ob prvem svitu, nazaj sem šel ob 9.30. Na Raku noro. Kolona iz smeri Črnivca in tudi avti parkirani ob cesti vse do odcepa za Rak iz ceste Kamnik-Črnivec. Pa tudi spodaj v Krivčevem vse polno avtomobilov ob cesti in ljudi ki so šli peš na Raka. Na planini pa totalna idila  :love:

Pri nas zjutraj megla, dopoldan pretežno jasno, sedaj pa oblačno z visoko kopreno.
+0.5°C
Tmin. -3.9°c
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

maestro

Citat od: lesce dne 09. Januar 2021, 12:16:42
nori pogoji na tekaških...po parih letih danes ponovno na tekaških, jah, bo treba par km odteči , da ujamem zopet prave korake...ni kaj, ni vse v hribih:):)
@Računalnik:
kako je pr vas na Bledu s tekaškimi, v naš občin zelo zelo bogo...2 progi, to je pa to. Mam jutri namen na Bled it laufat, mal mi poročaj če kej veš :)
hvala


Takole je urejeno:
https://www.bled.si/sl/kaj-videti-poceti/aktivnosti/34/3#bm=osm%3Awinter&cat=Zimske%20ture-main,Tek%20na%20smu%C4%8Deh&filter=r-fullyTranslatedLangus-,sb-sortedBy-0&zc=12,14.0958,46.36707
VP Bohinjska Bistrica
http://meteo-bohinj.si

Ledeni

Pri nas seveda nobenega sonca, edino nizko oblačnost je popoldne zamenjala visoka oblačnost. Dopoldne je celo padlo nekaj snežink vau :wise:
Temperatura lepo nad ničlo, Tmax +1,9°C

Neurje123

#281
Pri nas danes že 11. dan s snežno odejo in jutri bo že 12. Najboljša zima pri nas po 2017/18, pa tudi od tiste zime veliko boljši začetek, saj je takrat skoraj ves sneg padel šele od februarja.

Današnja noč je bila končno cela mrzla, Tmin -3.5°C, Tmax pa +1.0°C.  Temperatura je bila danes v pozitivi malce manj kot 5 ur, trenutno smo na -2.5°C. Večji del dneva je sijalo sonce, zadnje dni celo vendarle nekaj sonca. Tla so po vrhu lepo pomrznila. Snega danes ni pobralo praktično nič.

Prilagam dve sliki, slikani danes popoldne, na legah, ki so ves dan izpostavljene soncu. Včerajšnji novozapadli sneg je povečini pobralo že včeraj, razen ponekod v osojnih legah. Včeraj Tmax +2.0°C.

Korošec

Zjutraj in opoldne je vztrajala nizka oblačnoat, ki se je nato razkadila.
Tmax danes zimskih -3,7°C, trenutno pa smo že pri -7,1°C.
Snega med 5-10cm
Samo malo višje v hribih je pa nora idila :buttrock:

gregach

Pri nas je zjutraj bilo pretežno jasno, nato pa nas je od juga kmalu prekrila nizka oblačnost, tako je med 9. in 12. uro bilo pretežno oblačno. Popoldne je nato prevladovalo delno do pretežno jasno vreme, zvečer pa se je spet pooblačilo.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno oblačno
T=-2,4 °C
Tmin=-3,7 °C ob 8:02
Tmax=1,4 °C ob 13:59
Vlaga=94 %
Tlak=1023 hPa, rahlo raste

Višina snežne odeje=2-3 cm, prisojne naklonine so deloma kopne

Včeraj je dobre 4 cm snega iz sebe dalo 2,3 mm padavin.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Matej1998

Ponoči in zjutraj je bilo jasno. Dopoldne je bilo pretežno jasno, opoldne pa se je pričela nabirati oblačnost, ki se je zgostila v popoldanskih urah. Tako je bilo od 15.ure oblačno vreme.
Sicer po večini Slovenije top dan z mrzlim jutrom; Rateče in jezersko zjutraj kar -16 stopinj, Zelenica celo -17 stopinj. No, tudi ponekod ob morju je šlo pod ničlo, in sicer v dolini Dragonje in v Portorožu, kjer je burja ponehala v prvem delu noči. Portorož zjutraj -3 stopinje. Pri nas pa je šibka do zmerna burja, katera piha še zdaj, oteževala ohlajanje in je tudi ponoči ostalo nad ničlo.

T max: 5,3 stopinj
T min: 1,7 stopinj
Maksimalna hitrost vetra: 48 km/h

Trenutni podatki;
Vreme: oblačno
Temperatura: 3,1 stopinja
Vlažnost: 53%
Rosišče: -6 stopinj
Zračni tlak: 1018,3 hPa (ustaljen)
Hitrost vetra: 16 km/h
Dež s Trsta zmoči za dva prsta, dež z juga zmoči za dva pluga in dež s Pomjana zmoči za dva pjana.