ZEVS Forum

Sodelovanje z InfoTV

Začel/a piskec, 07. December 2007, 13:33:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

piskec

InfoTV je ZEVSu posredovala Ponudbo o sodelovanju, ki se mi zdi zelo zanimiva. Pa jo kar takoj poglejmo:

----------------------------------------------------
Projektu "vreme na info tv" je v zadnjem času nabavil
več kot deset vremenskih postaj WS2500 in sedaj išče lokacije, kjer bi jih
postavili. Prišli so do ideje, da jih razdelijo med posameznike oz. med
vremenske navdušence, ki še nimajo postaj.

Začetni pogoji za postavitev postaj so:
- primerna lokacija pred hišo,
- racunalnik (če ga ni, ga priskrbi infoTV), mora pa delovati nemoteno 24 ur!
- internetna povezava (če je ni, mora biti na mestu, kjer bo postaja dobro
dosegljiv UMTS signal, opremo priskrbi infoTV)
- da je v primeru izpada energije oz. kakšne druge napake, lastnik sposoben to
napako do neke mere sam odpraviti in postaviti postajo nazaj v obratovanje
- v bližini senzorja za dež mora biti vir električne energije (zaradi
ogrevalnega kabla v zimskem času)

V paketu z vremensko postajo pride seveda tudi vremenska hišica.
--------------------------------------------------------------

Načeloma je tole prva iteracija dogovora o sodelovanju. Čisto lahko se zgodi, da jih bo še nekaj, morda se spremenijo tudi pogoji, a najbrž ne v veliki meri.

Čeprav ws2500 ni vrhunsko - profesionalna naprava, pa vseeno lahko dobro služi svojemu namenu - merjenju. In če so pogoji tako ugodni, res ne vidim zakaj ne bi ljudje navalili.

Bo pa šlo tole takole:
vsi interesenti se javite IZKLJUČNO na moj email (piskec@gmail.com) in pri tem navedite, kaj imate in česa nimate glede pogojev. Lahko dodate tudi kakšno zanimivost in obrazložitev zakaj naj bi bila postaja pri vas.

Morda je zaenkrat malo podatkov o kako in zakaj, a upam, da jih bo kmalu več, zato se bom še oglasil! Spremljajte!

Vaš Vdani predsedniček...



gradiščan


Ciril

Tele začetne pogoje za sodelovanje pa je očitno sestavil nekdo, ki se na to spozna. Hvale vredno.

LP Ciril

ŽUPMART

Ooooooooopa, postajamo prepoznavni! To mi deli! :clap:

TgT


joze

Zelo zanimivo, pa še hiško dobiš zraven, super :icon_wink:

_Roba_


mihav

Global warming is a lie;)

Serpentinšek

#8
Neverjetno  :icon_eek:    Info TV...

Morda se bodo naši malo odmaknjeni, eksotični konci vendarle pokrili :icon_wink:
Tesovnik, Jaka,...navalite :buttrock: :buttrock:
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

Capillatus

to bi pa blo fajn u mojih rovtah
:icon_smile: :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_smile:

Saj pogoji sploh niso tako težki

TgT

vsekakor bi postaja na 1000m bila zanimiva! Sploh cez zimo  :icon_biggrin:

jaka

Citat od: Serpentinšek dne 08. December 2007, 19:59:12
Neverjetno  :icon_eek:    Info TV...

Morda se bodo naši malo odmaknjeni, eksotični konci vendarle pokrili :icon_wink:
Tesovnik, Jaka,...navalite :buttrock: :buttrock:

čakam in upam :icon_biggrin:

ablak

Mogoče še celo jaz pridem v ožji izbor. Naš konec je že od pamtiveka bogu za hrbtom. Splet nam to zahrbtnost malo ublaži, je pa za marsikoga iz naših krajev, ki je PC nepismen ostala taka kot prej. Drugače je pa življenje pri nas lepo, seveda, kdor ga zna uživat v malenkostih, tudi takih, kot so vremenski  pojavi in extremi.
Lp

Pihe

Citat od: TgT dne 08. December 2007, 21:00:17
vsekakor bi postaja na 1000m bila zanimiva! Sploh cez zimo  :icon_biggrin:

Se popolnoma strinjam! Osebno prav močno pogrešam vremenske postaje npr.: na Jezerskem, na Kozjanskem, Cerknici, Kranjski gori, Blokah, Goričkem, Črna na Koroškem, Cerknem, Rogaški Slatini, Pivka, Vršič,itd. :icon_wink:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si

Pihe

Citat od: ablak dne 08. December 2007, 21:07:42
Mogoče še celo jaz pridem v ožji izbor. Naš konec je že od pamtiveka bogu za hrbtom. Splet nam to zahrbtnost malo ublaži, je pa za marsikoga iz naših krajev, ki je PC nepismen ostala taka kot prej. Drugače je pa življenje pri nas lepo, seveda, kdor ga zna uživat v malenkostih, tudi takih, kot so vremenski  pojavi in extremi.
Lp

Pri tebi bi pa morala biti vremenska postaja AKSIOM in uzakonjena, oštja! Tako zanimivi vremenski kraji(pa tudi drugače!), kot so tam pri tebi preprosto terjajo VP! :icon_arrow: :icon_wink:
-------------------------------------
www.bovec-vreme.si