ZEVS Forum

Trenutno vreme ( 16. 12. - 31. 12. 2015 )

Začel/a MINIMAX, 16. December 2015, 06:39:34

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 3 Gosti gledajo to temo.

roky

Danes je bilo oblačno, občasno je rahlo rosilo. Popoldne je zapihal jugozahodnik :icon_rolleyes:.

Tmin -3,7 °C ob 05:08
Tmax 7,0 °C ob 15:50
Temperatura 4.8°C
Vlaga 88%
Rosišče 3,1°C
Tlak 1023 hpa
Max sunek vetra 9,2 km/h E-NE 1 Bft ob 18:18

:wavey:

kripelj

Nas pa JZ ni obiskal, tako da imamo spet celodnevno meglo in temperature okrog 0°C. Upam, da jutri sonce končno prebije inverzno plastin dobimo temperature do 10°C, kot ste jih marsikje že danes. Če ni snega naj bo vsaj toplo.

boro

Oblačno

Temp.=  7,9°C
Tmax.=  9,0°C
Tmin.=   2,7°C
Vlaga: 91%
Zračni tlak:1031,2hpa
Veter: 6,4km/h, smer ZSZ
Najmočnejši sunek vetra:28,9km/h
Padavine danes: 0,0mm








Smučar

Citat od: sasolaguna dne 21. December 2015, 13:54:56
Danes so pa pogreli, LJ v centru kar plus 12, oblačno, na trenutke potegne ogaben jugozahodnik..
Kaj se pritožuješ, končno je spihalo smrdeči smog iz LJ kotline, hvala nevemkomu za ta JZ...
Prav sveže je za dihat in še vlažneje, kar je dobro za moj prehlajen nos.  :icon_razz:

Serpentinšek

Res hvala bogu za tale JZ, sem se bal da bo LJ kotel ostal neprepihan = onesnažen.
Končno smo se znebili megle tudi v Domžalah.  :clap: Že zjutraj je ni bilo ob pretežno oblačnem vremenu, kakršno je ostalo večino dneva. Škoda, da ni bilo kaj več sonca, kot npr. že na Brniku, sploh pa na SV strani Menine in Trojan.



V Sp. Krašah je pogrelo kar do 12°c sredi dneva, ko je pribijal Z-JZ do okoli 50km/h. Bočna je obstala na +9°c , vsaj naš kotiček.
Sicer pa ogromne razlike po Sloveniji, tudi trenutno med LJ (9°c) in neprepihanim Brnikom (1°c).
LP  :wavey:
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

gregach

Ponoči smo še imeli gosto meglo, iz katere je rahlo rosilo in zmrzovalo, tako da je zjutraj bila rahla poledica. Ob 6:30 pa se je tudi do nas končno prebil JZ veter, megla se je pričela umikati, tako da preostanek dneva prevladovalo jasno vreme, le proti večeru se je prehodno rahlo pooblačilo.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno jasno
T=8,1 °C
Tmin=-2,9 °C ob 5:59
Tmax=12,9 °C ob 14:17, kar lep temperaturni hod za zimo - 15,8 K
Vlaga=86 %
Tlak=1030,9 hPa
Veter (popvrečje 10 min)=15,8 km/h, smer=SZ
Max zabeleženi sunek danes=38,8 km/h ob 14:42
Padavine danes=0,5 mm, slana+ivje+rosenje iz megle

PS: Tako pa še nikoli nisem bil vesel JZ kot danes ...  :buttrock:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

MINIMAX

MINIMAX
Lj-Polje

goldhorn

Upam, da se ne bo cela zima ravnala po prvem zimskem dnevu  :(

Nizka oblačnost, nižje gosta megla, 5,6 °C , brez vetra.
Zgleda, da bomo drago plačali ta prekrasen vikend, ki je za nami.....

Est! Est!! Est!!!

Nadaljujemo 'frajlauf' skozi meglo in nizko oblačnost. Prva je bila čez noč in zjutraj gosta predvsem v Novi Gorici, drugje smo deležni pretežno tadrugega vremenskega pojava. Nova Gorica 8°C, z amplitudo 0,3 K od polnoči dalje. :surprised: Po drugih postajah ni drugače. Kojsko 7,7°C (amp.=0,3 K), 1 mm padavin od včeraj dalje, brezvetrje. Plave 7,3°C (amp. 0,4 K), 0,3 mm, severovzhodnik do 6 km/h. Korada 4,7°C (amp.=0,5 K), 1,3 mm, južni veter v sunkih do 6 km/h. Dolgi Laz 4,1°C (amp.=0,5 K), 2,3 mm (0,8 mm danes), jugozahodnik do 15 km/h.
Life is like weather! www.wineandweather.net/

krispy123

#84
Uf je danes pogrelo pri nas, danes se grem stavit da bomo blizu 15°C. Jugozahodnik nas je prepihal okoli 1.00 ure ponoči.
Temperatura: točno 10°C
Min temperatura: -0,9°C
Vlaga: 63%
Veter: piha okrepljen veter J-JZ smeri do 22 km/h, povprečno pa 12,5 km/h. Severovzhodno,vzhodno od Kozjaka za orografsko pregrado(Slovenske Gorice) še jih vedno ni prepihalo.

Trocki

 :banghead:


Tale JZ je za večino zahodne Slovenije res poguben. Še tri dni zdržimo, potem pa spet nekaj sonca upam, če že snega noče bit.
Oblačno in vetrovno pri temperaturi 8,9°C. Tmin poletnih 8,1°C:icon_lol:
Vreme bo! :)

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rahlo oblačno, T = 6,5°C.

Tmin = 3,5°C
Tmax = 7,4°C

Lp, Nejc

Korošec

Takoj ko zaide sonce temperatura strmo pade. Trenutno 0.6°C. Vsaj hladne noči dajo občutek zime...

mat89

Danes zelo lep in topel dan ,napram včeraj. Rano zjutraj še bilo nekaj megle.
T:8,3 stopinj C
Tmax:13,9 stopinj C
Tmin:-1,7 stopinj C
Vlaga:86%
Veter:2km/h
Veter max:14,5km/h JZ

Če že ni snega ,pa naj bo toplo ,magari z JZ vetrom samo da ni megle

Trocki

Citat od: Korošec dne 22. December 2015, 16:58:34
Vsaj hladne noči dajo občutek zime...

Itak. Pri nas zadnje dni zjutraj 7-8°C.  :icon_lol: Še poleti je marsikdaj hladneje.
Drugače pa vem da si govoril za svoj kraj.
Vreme bo! :)