ZEVS Forum

Trenutno vreme ( 01. 12. - 15. 12. 2015 )

Začel/a max, 01. December 2015, 06:27:03

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

gregach

#60
Da pa tole "HAARP-ovci" vidijo, se jim pa verjetno sfreza ...  :icon_haha:




No sej, je res skoraj za žile rezat  :shrug:. Že od jutra gledamo jasno nebo skozi gosto meglo. Že 20 metrov višje je že nekaj ur povsem jasno s temperaturami blizu 10 °C, nad 500 m.n.v. pa že piha okrepljen jugozahodni veter. Tudi slabih 500 m proti zahodu je vse povsem jasno, ne glede na nadmorsko višino.

Pri nas pa zelo gosta megla, skozi katero se prebijajo sončni žarki.
T=3,4 °C
Tmin=-0,5 °C, rahla slana

Danes 0,5 mm padavin, rosenje iz megle, na tleh so prav luže.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

sasolaguna

LJ pa danes v soncu in temperatura hitro raste. Se sliši zavijanje vetra višje gor, pošteno pa piha že na Golovcu.

lenko

#62
Pa še ena včerajšnja na račun megle:
lepo vidna meja valeče se megle.

roky

Danes zjutraj ni bilo megle. Dan je bil pretežno jasen, čez dan je pihal jugozahodnik :icon_bird:.

Tmin -2,1 °C ob 06:44
Tmax 10,1 °C ob 13:38
Temperatura trenutno 1,3°C
Vlaga 88%
Rosišče -0,3°C
Tlak 1025 hpa
Max sunek vetra 12,2 km/h SW 1 Bft ob 15:16
Povprečen 0,6 km/h
Windrun 20,5 km

:wavey:

boro

Oblačno

Temp.= 7,6°C
Tmax.= 11,1°C
Tmin.=  -2,0°C
Vlaga: 82%
Zračni tlak:1033,6hpa
Veter: 7,9km/h, smer Z
Najmočnejši sunek vetra:26,6/km/h
Padavine danes: 0,0mm








krispy123

#65
Zelo lep dan je za nami, megle ali nizke oblačnosti ni bilo skozi večji del dneva. Le okoli 15.00 ure, ko je zašlo sonce se je le-ta privlekla iz vzhoda po dolini navzgor. Od takrat dalje smo bili pod pokrovko, sedaj okoli 20.45 pa sem lepo spremljal prihod nočnika ( specifičen veter, ki piha po dolini Lobnice navzdol) in tako se je sedaj skoraj čisto razjasnilo, le proti Dravi se še vidi malce megla.
Temperatura: -0,5°C
Min temperatura: -2,9°C
Max temperatura: zaradi megle vzhodneje je bilo tudi čez dan dokaj hladno ob SV vetru, segrelo se je do 3,8°C
Vlaga: 99%
Veter: južni veter v povprečju 3,5 km/h, max sunek čez dan (SV smeri) 13 km/h.
Okoli opoldneva je izgledalo nekako takole.







Prihod megle od SV strani.


Edit(22.00): -1,0°C

kripelj

Pri nas, nekaj km vzhodneje pa megla čez cel dan, segrelo se je le do 2,8°C.
Tudi zdaj megla in +1°C   :icon_rolleyes:

gregach

Po 13. uri se je megla le umaknila proti vzhodu, tako da smo ravno še bili na soncu, 100 metrov vzhodno pa je gosta megla vztrajala ves popoldan.  :icon_mrgreen: Se je je pa nekaj občasno še prikotalilo k nam.

TRENUTNO STANJE:
Jasno
T=3,9 °C
Tmin=-0,5 °C ob 7:29
Tmax=10,4 °C ob 14:01
Veter (povprečje 10 min)=4,7 km/h, smer=SZ
Max zabeleženi sunek=25,2 km/h ob 13:20
Padavine danes=0,5 mm, rosenje iz megle
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

Est! Est!! Est!!!

Pri nas je zvečer še nekaj pršelo iz nizke oblačnosti, a nismo nič namerili. Je pa zdaj zjutraj vse mokro. Najbolj razveseljivo je, da je jugozahodniku odklenkalo, s tem smo se rešili nizke oblačnosti. Danes zato tipično anticiklonsko jutro, nižine odete v izrazit mrč, doline imajo meglo. Nebo je jasno, a je sonce potrebovalo nekaj več časa da se je prikazalo, zaradi nekaj oblačnosti na vzhodu. Tmin: Kojsko 5,7°C, šibak gornik do 20 km/h, Plave 4,8°C, Neblo 3,1°C, v hribih imamo celo najhladnejše decembrsko jutro doslej, Korada 2,1°C, Dolgi Laz 1°C, povsod brezvetrje.

Jutranji pogled na dolino potoka Pevme v Podsabotinu v Goriških Brdih:
Life is like weather! www.wineandweather.net/

Mraz

Večino dneva je bilo megleno in hladno, proti večeru pa se je megla umaknila, a se sedaj spet vrača.

Temperatura: 2,8 °C
Vlažnost: 93 %
Veter: 1,1 km/h V
Tmin: 0,1 °C
Tmax: 5,9 °C



krispy123

#70
Trenutno stanje
Čudovito vreme se nadaljuje, saj smo znova celi dan brez megle ali nizke oblačnosti.
Jasno
Temperatura: 2,8°C
Max temperatura: 9,8°C
Min temperatura: -1,0°C
Vlaga: 92%
Veter: brezveterje, čez dan pa JZ do 21 km/h
Nekaj današnjih utrinkov.
Proti SZ.



SV smer (Maribor).



Pogled proti vzhodu, tile griči cca 400-450 m visoki nam nekoliko blažijo vpliv Panonske klime v našo dolino. Predvsem se to pozna pri večji količini padavin čez celotno leto.



Na zadnji sliki se lepo vidi onesnaževanje nad mestom, zaradi kurjenja in vsega skupaj. To je pozimi ob anticiklonu nekaj normalnega.


Edit(22.10): smo na 0,1C, piha pa rahel jz veter.

roky

Danes je bilo lepo sončno vreme, brez jutranje megle :icon_bird: :icon_wink:.

Tmin -2,9 °C ob 07:08
Tmax 8,9 °C ob 14:19
Temperatura 0,3°C
Vlaga 89%
Rosišče -1,2°C
Tlak 1027 hpa
Max sunek vetra 4,3 km/h E 1 Bft ob 18:06

:wavey:

Nanika1991

T: 3,4°C
Tmax: 11,3°C
Tmin: 1,5°C

V Mariboru je bilo še dopoldan sonce, ko sem se pa vračala okoli 4. ure z faksa, pa takšna megla, da si komaj kaj videl. Vlekla se je vse do Limbuša, oz. Bistrice ob Dravi, v Rušah pa ne m od megle, samo lepe barve ob zahajanju sonca  :love:

boro

Jasno

Temp.= 0,2°C
Tmax.= 11,2°C
Tmin.=   0,2°C
Vlaga: 88%
Zračni tlak:1035,6hpa
Veter: brez vetra, smer JZ
Najmočnejši sunek vetra:12,2/km/h
Padavine danes: 0,0mm








gregach

#74
Jasno cel dan  :buttrock:, zjutraj močna slana.
T=3,3 °C
Tmin=1,5 °C ob 7:28
Tmax=9,2 °C ob 12:13
Brezvetrje
Max sunek danes=10,1 km/h

Še ena včerajšnja panorama:
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."