ZEVS Forum

Trenutno vreme ( 1. 10. - 15. 10. 2015 )

Začel/a JaniS, 01. Oktober 2015, 07:48:22

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642 m

Ponoči je vseskozi rahlo do zmerno deževalo, padlo je še 8,6 mm dežja.
Skupno v tem poslabšanju 56 mm.

T= 6,4 °C
Vlaga= 99 %
Veter vzhodne smeri, okoli 3 km/h

računalnik


Mitko


Est! Est!! Est!!!

Skozi okno gledam pasove jasnine proti severozahodu, čeprav v Kojskem še vedno rosi po močni plohi. Burja je pa itak naša stalna spremljevalka že celotno poslabšanje. Danes pihlja prek 50 km/h, z najmočnejšim sunkom 62,8 km/h.

Sinoči smo imeli še eno obdobje dežja, kateremu je sledilo še nekaj močnih ploh skozi celo noč in tale jutranja, ki je bila tudi najmočnejša. V Kojskem je bil zabeležen RR 71,4 mm/h. Pa seštejmo milimetrčke po okoliških postajah v zadnjih treh dneh do tega trenutka...

Plave: 75,4 + 86,1 + 45,5 = 207 mm
Ravna pri Ligu: 69,2 + 82,2 + 37,8 = 189,20 mm
Deskle: 58,9 + 78 + 38,9 = 175,80 mm
Neblo: 59,7 + 62,4 + 47,8 = 169,90 mm
Okroglo - Banjšice: 43,5 + 82,4 + 28,5 = 154,40 mm
Paljevo: 53,2 + 70 + 30,8 = 154 mm
Gorenje Polje: 54,8 + 64,4 + 31,2 = 150,4 mm
Korada: 52,8 + 61,2 + 32,3 = 146,30 mm
Kojsko: 41,7 + 79,2 + 31 = 151,90 mm
Dolgi Laz: 39,4 + 70,1 + 28,7 = 138,2 mm

Tako smo prišli do prve dvestotice v spodnji Soški dolini, vrnil se je tudi Dolgi Laz, ki je bil nedosegljiv zaradi banalne tehnične napake. :surprised:

Kaj pa 'Grandi amici dell' Friuli'? Spodaj je karta za zadnjih 72 ur, izpostavim samo par največjih številk. Livinal Lunc je pri 270 mm (118 mm v zadnjih 24 urah, 64 mm v zadnjih 12h), prek 200 so še Matajur 228,8 mm, Montemaggiore 221 mm, Učja 218,2 mm, Subit di Attimis 210 mm, Platischis 207,6 mm, Gran Monte 204,8 mm, v ravnini pa se je 200-tici najbolj približalo Gradišče ob Soči s 199,2 mm. Letališče v Gorici ima skupno akumulacijo 153 mm.


Od rek imata na našem koncu presežen opozorilni pretok le Vipava v zgornjem toku in Branica. Obe močno naraščata predvsem v zadnjih urah. Vipava pri Dolenjem ima pretok 160 m3/s, včeraj recimo prek 100 m3/s ni šla. Bo za spremljati, kaj se bo zgodilo, ko to vodo pripelje v spodnji tok. :suspicious: Soča je danes nižja kot včeraj, v Solkanu je pri 800 m3/s, včeraj pa ni šla prek 1100 m3/s. Nekako običajna jesenska Soča, kakršna je vedno ob večdnevnem jesenskem deževju. Kožbajnšček v Brdih je bil najvišji okoli 5. ure zjutraj, ko je presegel 30 m3/s, Lijak pa včeraj zvečer s 63,6 m3/s, sedaj pa že povsem upadel na 35 m3/s.
Life is like weather! www.wineandweather.net/

mat89

#184
Oblačno. Tokrat ga je Arso pošteno mimo brcnil še posebej za naš konec,kjer so danes napovedovali 50-75mm. Nekako me spominja na letošnji pušing v februarju,le da je tedaj bil v igri obilen sneg.
T:9,6 stopinj C
Tmin:8,7  stopinj C
Vlaga:99%
Veter do 6km/h
Padavine danes:4,6mm
Padavine včeraj:22mm
Skupaj v tem poslabšanju samo 30,2mm

@računalnik ,ni potrebno saj je skoraj da ne mogoče sploh pri nas da padne čez dan 50mm+ zdaj smo pri 4,6mm. Če pogledam Aladin bo padlo še okoli 15mm+

računalnik

Citat od: mat89 dne 15. Oktober 2015, 09:15:38
Oblačno. Tokrat ga je Arso pošteno mimo brcnil še posebej za naš konec,kjer so danes napovedovali 50-75mm.
Daj ti mejčkn še počakej :icon_rolleyes:

Trocki

Padavinski pas iz Tržaškega zaliva je nekam hitro odbrzel čez nas in sedaj je že skoraj prenehalo deževati.
Padavine zadnjih 24h - 42mm, to poslabšanje pa skupaj: 69mm.
Vreme bo! :)

Serpentinšek

#187
Domžale: skupno 40,3 mm v dveh dneh.

Nova avtomatska postaja v Gornjem Gradu ( :love:   :clap:  :icon_wink: ) je pa v dveh dneh nabrala 59,8 mm.
V Bočni torej tudi okoli 60 mm.  Za te konce povsem znosna 48h količina padavin.

Zdaj nas prehaja še en pas padavin, čez kakšno uro bi pa že znalo bit lepo.

EDIT: ob 9.55 se je zabliskalo in zagrmelo.  :icon_eek:
LP iz pad. postaje Domžale :)
Naš kotiček v Bočni: https://i.postimg.cc/43ZXNMgc/Bocna-mix.jpg

indijanc

#188


Trenutno ploha, se mi zdi tudi da je zagrmelo. Namocenost precejsnja, voda na poljih tudi stoji. Naj cimprej poneha...

paradolf

Lj-Dobrunje
Trenutno konkretneje dežuje in tudi grmi.
Kdor visoko leta dalec vidi :)
http://www.youtube.com/watch?v=5NgXE1X-XyM
Davis Vantage PRO2

kripelj

#190
Trenutno močnejši naliv. Danes zaenkrat 5,4mm.

Edit: to mi ni všeč, pas močnejših padavin se obnavlja, zaenkrat že 21,3mm, vmes so tudi nalivi.

krispy123

#191
Tule prvic v tem poslabšanje sploh malce resneje dežuje.
Temp:9,5C
V zadnji uri smo dobili tako 10 mm, danes pa do tega trenutka 15 mm. Skupno smo na 40mm.
Edit(12.35): sploh ni tako nedolzno tole, dimnik padavin nabija direkt cez Pohorje,padlo je 17 mm v 90 minutah.
14.00: v zadnjih 3 urah smo dobili že 30 mm in še kar lepo dežuje, zadeva pa počasi slabi.

goldhorn

Pri nas je posijalo sonce in nebo je skoraj jasno  :)

roky

Oblačno. Občasno še rahlo dežuje. Dopoldan je celo nekajkrat zagrmelo :icon_haha:.

Temperatura 11.6°C
Vlaga 89%
Tlak 1006 hpa
Rosišče 10,1°C
Padavine danes 22 mm
Včeraj 58,4 mm
Skupaj padavin včeraj in danes je 80,4 mm
Vetra ni

:wavey:

Tržičan

Brezje pri Tržiču

Rosi, T = 10°C.

Padavine do 8h: 72,4mm
Padavine od 8h naprej: 10,2mm
Padavine v tem poslabšanju: 122,3mm (kar veliko smo dobili)
Padavine ta mesec: 165,1mm (v tem mesecu že 12 padavinskih dni od 15ih)

Lp, Nejc