ZEVS Forum

Trenutno vreme (16.2.- 28.2.2015)

Začel/a ŠTROMAR, 16. Februar 2015, 11:09:45

Prejšnja tema - Naslednja tema

0 Člani in 1 Gost gledajo to temo.

bbator

Pri nas dokaj sončen dan. Nekje do 11h je bila megla. Trenutno precej vetrovno in 2°C. Snega kmalu ne bo več. Razen v osojah.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

.sonček.

Brez vremena ni življenja.

boro

Oblačno

T= 1,6°C
Tmax.= 5,5°C
Tmin.= -5,6°C
Vlaga: 84%
Zračni tlak: 1032,6hpa
Veter: 11,1km/h, smer V
Najmočnejši sunek vetra: 30,1km/h (ob 17:33)
Padavine danes:0,0mm
Višina snežne odeje: 14cm







gregach

Zjutraj in dopoldne je bilo oblačno, preostanek dneva pa je prevladovalo zmerno do pretežno oblačno vreme.

TRENUTNO STANJE:
Pretežno oblačno
T=0,5 °C
Tmin=-1,7 °C ob 06:58, slana
Tmax=3,8 °C ob 12:38
Vlaga=82 %
Tlak=1040 hPa, raste
Veter (povprečje 10 min)=5,9 km/h, smer=V
Max zabeleženi sunek danes=22,3 km/h ob 21:34

Na prisojni ravnini še vztraja sklenjena snežna odeja debeline 4 cm, vendar, ker so vse ostale prisoje kopne in je podoba pokrajine res žalostna, od jutri naprej več ne beležim snežne odeje.
"Baba je tako kot oblak: če gre stran bo morda še lep dan."

roky

Danes je bilo pretežno jasno :icon_wink:. Popoldan je pihal vzhodni veter :icon_biggrin:.

Tmin -4,6°C ob 06:31
Tmax 9,2°C ob 14:08
Povprečna danes 1,7°C
Zdaj je temperatura 2,4°C
Vlaga 78%
Rosišče -1°C
Piha vzhodnik s sunki 12,2 km/h
Max sunek vetra 25,5km/h E-SE 2Bft ob 22:24
Povprečen 1,5km/h
Pot vetra danes 61,2 km

:wavey:

MINIMAX

Lj-Polje

oblačno
+1,1°C

snežne krpe 20%
v senčnih legah pa še kar nekaj centimetrov
MINIMAX
Lj-Polje

bbator

Oblačno 1°C. Rosišče -6°C. Tudi ponoči je pihal vzhodni veter. Na prisojni ravnini snežna odeja ni več sklenjena. Le ta vztraja še v osojah.
Ni vse v snegu, nekaj je tudi v nevihtah!

Oblak69

Šentjošt nad Horjulom, 642 m

Preteno oblačno, nad okoli 1600 m jasno. Ponoči zelo vetrovno, sunki burje preko 40 km/h

T= -2,7 °C, Tmin
Vlaga= 76 %
Burja R10 min= 4,8 km/h

Višina snežne odeje= 21 cm; skorja, ki nosi človeško težo; najbolj strme prisoje kopne


boro

Oblačno

T= -0,4°C
Vlaga : 79%
Zračni tlak: 1036,1/hPa
Veter: 9,0km/h, smer SV
Padavine danes: 0,0mm
Višina snežne odeje: 14cm






mat89

pretežno oblačno. Nisem gledal preveč karte zadnje čase in na presenečenje ugotovim da imamo najvišji zračni tlak od kar merim (2001) Trenutno je kar 1042,8hpa kar je rekord
T:1,2 stopinj C
Tmin.0,6 stopinj C
Tmax.1,9 stopinj C
Rosišče:-2 stopinj C
Vlaga:78%
Veter:4km/h
Veter max.9,7km/h
Zračni tlak:1042,8hpa raste

Smučar

Citat od: mat89 dne 18. Februar 2015, 08:51:21
pretežno oblačno. Nisem gledal preveč karte zadnje čase in na presenečenje ugotovim da imamo najvišji zračni tlak od kar merim (2001) Trenutno je kar 1042,8hpa kar je rekord
Ob tej priložnosti bi še enkrat predlagal, da lastniki VP uskladite tlak z ARSO meritvami, ker glede na geostik pregled veliko amaterskih VP odstopa kar za nekaj hPa od uradnih meritev. Čudno je potem beležiti neke rekorde, če pa meritve povsem odstopajo. Saj to je pa ja samo nekaj pritiskov na gumb potrebnih.

mat89

#26
@smučar ,ne pamatuj če nimaš postaje :icon_arrow: V konzoli imam nastavljeno dejansko nadmorsko višino za moj kraj 233m,kar znaša točnih 1042,8hpa. Poglej si malo Arso postaje ,ki predvsem za JV in SV kažejo do 1043hpa,tako da ne vem kje vidiš ti napačnepodatke na amaterskih postajah,jaz koliko vidim so isti podatki,le mogoče postaja Ptuj-Ljudski vrt kaže malenkost preveč 1044hpa(nadmorska višina 285m)

@smučar  :icon_wink:

.sonček.

#27
Citat od: Oblak69 dne 18. Februar 2015, 07:52:26
sunki burje preko 40 km/h


Mi spadamo še pod Notranjsko, tko da burja kar primeren izraz :) ???
Brez vremena ni življenja.

Smučar

#28
Citat od: mat89 dne 18. Februar 2015, 09:37:38
@smučar ,ne pamatuj če nimaš postaje :icon_arrow: V konzoli imam nastavljeno dejansko nadmorsko višino za moj kraj 233m,kar znaša točnih 1042,8hpa. Poglej si malo Arso postaje ,ki predvsem za JV in SV kažejo do 1043hpa,tako da ne vem kje vidiš ti napačnepodatke na amaterskih postajah,jaz koliko vidim so isti podatki,le mogoče postaja Ptuj-Ljudski vrt kaže malenkost preveč 1044hpa(nadmorska višina 285m)
Nisem tebe mislil, ker imaš pravilno. Nekaj jih je pa off, vsaj te ki jih jaz opazujem v LJ in okolici.
Imam tudi jaz merilnik tlaka, pa sem ga na začetku uskladil z ARSO in kaže ves čas točno.

Lluka

Vetrovno..............

Planina pri Rakeku ob 10,35h

tren temp = 1,4°C
tren vlaga = 67%
tren rosišče = -4,0°C

tren. občutek temp. ob vetru = -4,5°C

tren veter = 10-20 km/h v sunkih = 15-30 km/h
povp hitr vetra = 14,6 km/h

višina snežne odeje = 10-15 cm betona, na sončnih legah 0-10 cm

glede tlaka pa... zjutraj se je iz Hrvaškega meteorološkega zavoda govoril na Radio Rijeki da je nad Hrvaško "rekordno" visok zračni tlak. Pred časom rekordno nizek, sedaj visok....